Jump to content

+2009 Mazda 3 Sedan Led Stop

stilock
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bağaj iç kaplama klipslerinin çivilerini kendimize doğru çekip klipsi çıkarıyoruz.(1.resim)

Stop lambasının sağ ve solundaki 10 mm'lik somunları söküyoruz.(2.Resim)

Stop lambasını sağa ve sola hafifçe hareket ettirip kendimize doğru çekiyoruz.

Stop lambasının yanlarındaki tırnaklara bastırarak ikiye ayırıyoruz.(3,4,5 resim)

Ledimizi takıyoruz.Ama stop lambasınsın içindeki ışığın homojen yayılmasını sağlayan şefaf levhayı takmıyoruz.(kendi tercihim)

post-7089-141695289293_thumb.jpg

post-7089-141695289297_thumb.jpg

post-7089-141695289303_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eline sağlık benimde aklımda bir değişiklik var onu yaparmısın arka sis labbası kırmızı olan onun içindeki kırmızı kısmı çıkarıp geri vites labbasına bağlamak.(şeffaf yapmak) tampondaki kedi gözlerinide ledli geri sis lambası yapmak (sinyal kolundan açılan arka sisi lambası) olmazmı böyle bir proje?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eline sağlık benimde aklımda bir değişiklik var onu yaparmısın arka sis labbası kırmızı olan onun içindeki kırmızı kısmı çıkarıp geri vites labbasına bağlamak.(şeffaf yapmak) tampondaki kedi gözlerinide ledli geri sis lambası yapmak (sinyal kolundan açılan arka sisi lambası) olmazmı böyle bir proje?

Geri sis lambası ile ilgili modifiyeyi bende düşünüyordum ama yabancı forumlarda okuduğum bir yerde onların içinin açılamadığını yazmışlardı. Ön takım sıcak hava veya fırınlanarak açılabiliyor ama arka taraf açılamıyormuş. Kırmızıyı şeffaflaştırmak yerine, yabancı versiyonlardaki şeffaf arka takımdan alınabilir...

Kedi gözleri içinde Stilock hocamın dediği ürünler şöyle oluyor;

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=mazda+3+2010+led+reflector&_sacat=0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel olmuş emeğinize sağlık.

Biz de Yunus'un araca ledleri şu şekilde dizmiştik.

[smg id=6223]

[smg id=6235]

hatta değişik stiller denemiştik :)  Ama en iyi görüntüyü yukarıdaki şekilde almıştık bize göre.

[smg id=6192]

hb de ise yine görüntü açısından şu şekilde yaptık.

[smg id=7227]

Ledlerin yanyana dizilişlerinde uzaktan led olduğu pek anlaşılmıyordu, o yüzden aralarda boşluklar bırakarak yaptık ki daha uzak mesafeden de led olduğu anlaşılsın. Seninde aklında olsun bu şekilde de bir denersin sonraki değişik uygulamalarda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ellerine sağlık Cihan, Savaş'ın dediği gibi iki sıralı olursa sanırım çok daha güzel görünür sedanlarda. HB lerdeki dizilim ise bence de ideali. Sedanda alan o kadar geniş değil sanırım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Cihan Abi tahmin ediyorum hazır bir şey herhalde bu. Gerçekten hoş olmuş, yanarken çektiğin fotolar mı bunlar?  Yazının alt tarafından bir satır eksik gibi görünüyor. Fotoğrafla  da iilgili olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elinize sağlık hocam, gayet şık olmuş  :nazar:

İki hafta önce Bora'nın torpido gözünü ve vitesin bulunduğu platformu sökmüştüm ancak ben takamayınca bu işlerden anlayan bir abinin yardımıyla toplayabilmiştim  :( uzak durmam gerekiyor sanırsam bu tarz işlerden..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Devre gelirse park ışığında iyi görünür

Valla mahçubum abim en kısa sürede halledeceğim, kendi aracıma yaptığım gündüz farı + follow me home uygulamasının bile videosunu çekip koyamadım şuraya. Montaj fotoları anlatımları falan hazır halbuki :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...