Jump to content

Ford Mondeo

MuRDoC_111
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bu arabanın consepti harika değilmiydi.Üretim aşamasına geçince nasıl oluyorda iş rezaletleşiyor anlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arabanın consepti harika değilmiydi.Üretim aşamasına geçince nasıl oluyorda iş rezaletleşiyor anlamıyorum.

Evet kesinlikle haklısın, konsept halinde gördüğümde hayran olmuştum, kırpa kırpa ne hale getirmişler. Oysa ilk hali de uygulanabilir ve mükemmeldi. Yine de fena değil ama karizma gitmiş maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bunun neresi Mazda 6 ya benziyo Burak abi,bence çok farklı bir araba,Mazda 6 b.k yemiş yanında  8:)

+1 mi diyelim ne diyelim ;D  mazda 6 yı fazla bilmiyorum ama bu mondeo gerçekten güzel duruyor teknolojik olarak yani :D

ben buna da heveslenirim şimdi :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bunun neresi Mazda 6 ya benziyo Burak abi,bence çok farklı bir araba,Mazda 6 b.k yemiş yanında  8:)

Halihazırdaki Mazda 6 demedik Olm, yeni gelecek Mazda 6'da bunun benzeri olcek....

Hem sen ne oldu da yere göğe sığdıramadığın 6 için bu kadar kötü konuştun durduk yere?...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence araba çok güzel hele mazda6'dan çok daha iyi duruyor O0Eyvah pot kırdım galiba Burak abi duymasın... :2funny:

Ben senmiyim ? :D Yeni araba olması dolayısıyla elbette bazı hatlar daha modern ve donanım daha kuvvetli ama Mazda 6 dan birçok esinti olduğunu görmekte güzel birşey.

Ama şunu söyleyebilirimki hem yandan hem de arkadan Mazda 6 daha çarpıcı bir araba bana göre..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest furkan5298

Ben senmiyim ? :D Yeni araba olması dolayısıyla elbette bazı hatlar daha modern ve donanım daha kuvvetli ama Mazda 6 dan birçok esinti olduğunu görmekte güzel birşey.

Ama şunu söyleyebilirimki hem yandan hem de arkadan Mazda 6 daha çarpıcı bir araba bana göre..

Tabiki yeni teknoloji bir araba donanım olarak çok kuvvetli bir araba. :) Fakat dediğiniz gibi abi mazda6 daha keskin hatlara sahip biraz daha sportif duruyor... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 yıl sonra ...

Şu an titanium otomatik 1.5 turbo benzinli versiyonu 175 bin tl’ye satılıyor. Ve titanium paket gerçekten çok dolu bir paket. 

D segment olup iç hacmi böyle büyük ve konforlu dolu araç ile bizim mazda 3’ün en dolusu aynı fiyat. 

Şu an param olsa düşünmeden mondeo alırım. 160 beygir ve 240nm tork çok iyi değerler. Yakıt tüketi mi de 4,9-8,7lt. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eniştede 2017 model galiba 1.6 dizel titanium var. birkaç kez kullandım tank gibi, nefis bir otomobil. o motora ragmen o kasanin hızlanması, genişliği, konforu, kalitesi falan on numara. 

ola ki mazda'dan şaşarsam alacağim tek otomobil olur kendisi. millet passat peşinde gollum olmuşken neden tutmuyor anlamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Katil Balina :

eniştede 2017 model galiba 1.6 dizel titanium var. birkaç kez kullandım tank gibi, nefis bir otomobil. o motora ragmen o kasanin hızlanması, genişliği, konforu, kalitesi falan on numara. 

ola ki mazda'dan şaşarsam alacağim tek otomobil olur kendisi. millet passat peşinde gollum olmuşken neden tutmuyor anlamıyorum. 

O segmentte araba alanlar genelde otomatik seçiyor. 1,6 dizelin otomatiği yok. Ford burada kaybediyor işte. 2.0’ın vergisi 4000 liradan fazla. 

Siz bir de 2.0’ını sürün. 140’la giderken gaza kökleyince araba nasıl ivmeleniyor.. 

ama bence aile kullanımı için 1.5 benzinli de uzun yolda makul yakıt tüketiyor. 

Konforu koltuk genişliği, deri oluşu ve diğer mazda 6’da olan her donanımın oluşu ve park asistanları, diğer tüm sürüş destek uygulamaları falan çok iyi. Opsiyonel olarak masaj yapan koltuk da tercih edilebiliyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konudan biraz sapma olacak ama ben 2017 senesinde yeni araç ararken Ford Focus ile de ilgilenmistim.  Bence 1.0 litre Focus basarili bir araba.  Simdi Focus 2019 yenilendi.  Ben olsam ona da bir bakardim.  Ben Mondeo'yu Izmir'de bir araba fuarinda gördüm ve içi beni çok etkiledi.  Ancak, bayagi yüksek bir etiket fiyati var.  Sanirim vergiler nedeniyle bu yüksek fiyat.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...