Jump to content

Yaprak dökümü - Mazda Diyarbakır Kapandı!

Belash
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Uzun yıllardır Mazda bayisi olan Öcallar Otomotiv, Mazda bayiliğini bıraktı.

Bugün önünden geçtim; Mazda tabelası indirilmiş; Ssangyong tabelası konulmuş.

Tuhaf ama; sevdiğim bir şeyi kaybetmiş gibi üzüldüm. Hemen karşısında şaşalı plazası ile VW, 2 km gerisinde Citroên, evimin az ötesinde Toyota, Peugeot, Ford, Nissan, Mercedes, 1 km aşağısında Seat, Audi varken...

Bir milyon nüfuslu ve neredeyse 80 binden fazla araç bulunan bir ilde bile tutulmayan Mazda!...

Allah eski distribütörü de, başarısız yeni yönetimi de, afaki vergiler koyan siyasilerimizi de bildiği gibi yapsın derim, başka da bişey demem... Onlar yüzünden değil midir ki; uyduruk markalara mahkum bir millet olduk! Dünyada zıbıl gibi satan CX-5'lerden, CX-9'lardan, MX-5'lerden, RX-8'lerden mahrum kaldık...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uzun yıllardır Mazda bayisi olan Öcallar Otomotiv, Mazda bayiliğini bıraktı.

Bugün önünden geçtim; Mazda tabelası indirilmiş; Ssangyong tabelası konulmuş.

Tuhaf ama; sevdiğim bir şeyi kaybetmiş gibi üzüldüm. Hemen karşısında şaşalı plazası ile VW, 2 km gerisinde Citroên, evimin az ötesinde Toyota, Peugeot, Ford, Nissan, Mercedes, 1 km aşağısında Seat, Audi varken...

Bir milyon nüfuslu ve neredeyse 80 binden fazla araç bulunan bir ilde bile tutulmayan Mazda!...

Allah eski distribütörü de, başarısız yeni yönetimi de, afaki vergiler koyan siyasilerimizi de bildiği gibi yapsın derim, başka da bişey demem... Onlar yüzünden değil midir ki; uyduruk markalara mahkum bir millet olduk! Dünyada zıbıl gibi satan CX-5'lerden, CX-9'lardan, MX-5'lerden, RX-8'lerden mahrum kaldık...

Muhtemelen yeni bayi ile sözleşme yapacaklardır. Mazda Türkiyede ki yöneticilerin söyledikleri şey şu. Eğer bayiler çalışmıyorsa , satmak veya hizmet vermek istemiyorsa bizde isteyenlerle yola devam edeceğiz demişti. Kesin bildiğim birşey yok tabiki diyarbakır bayisinin kapatma sebebi başka birşey de olabilir  ama genel olarak hedefleri bu şekilde idi. Aktif satış yapacak olan , yeniklere sıcak satışa koşabilecek bayiler... Bu nedir? Mesela alış-veriş merkezlerinde , standlarda veya diğer sahalarda da görev almak. Çünkü bunları Mazda tek başına yapamacağı için kendi takım arkadaşlarını da ona göre seçmek istiyor. Tabiki  sadece bunlar ile  de sınırlı değil daha çok örnekleri var.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen zaman içinde; birileri o bölgede piyasa araştırması yapıyordu... Yetkili bayii ve servis yatırımı yapabilmek için forumda fikir alışverişinde bulunmuştur...

Belki de; o araştırmanın bir parçasıdır bu olay.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

... Yetkili bayii ve servis yatırımı yapabilmek için forumda fikir alışverişinde bulunmuştur...

Kim kim kim? Kim yaptı onu? Hangi forumda yaptı? Allahta seni güldürsün. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tersi yönde prosedür nasıl işliyor bilmiyorum ama Mazda bir bayi ile sözleşmesini fesh etmek istediğinde 2 yıldan önce ( bayi ile anlaşamazsa ) bitiremiyor. Ancak karşılıklı anlaşırlarsa daha kısa sürede oluyor.

Oranın kapanıyor olması yenisi ile anlaşacakları anlamına gelmez bence.  Malum Karadeniz bölgesinde uzun süre bayi sıkıntısı yaşandı. Hâlâ sadece 2 bayi mevcut  ( Ordu ve Samsun )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hey Allah'ım ya... :)

Araştırmayı ben yaptım diye bu kara haberi paylaşamamak zorunda mıyım? Yalan dünyanın moda deyimiyle; önyargınıza sağlık...  :nea:

Hani bunu ben paylaştım diye kapanmadıysa; buyrun kendiniz arayın, ismi de telefonu da bayiler listesinde mevcut... Maalesef kapandı ve insani bir tepki olarak, üzüntümü de belirterek forumda paylaştım; kötü mü ettim bilemedim ki şimdi.

Bir dahaki sefere Evo'yu göze kestirdim, o lokasyonda bayilik bütçesi hakkında fikir soracağım.    :boks:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hey Allah'ım ya... :)

Araştırmayı ben yaptım diye bu kara haberi paylaşamamak zorunda mıyım? Yalan dünyanın moda deyimiyle; önyargınıza sağlık...  :nea:

Hani bunu ben paylaştım diye kapanmadıysa; buyrun kendiniz arayın, ismi de telefonu da bayiler listesinde mevcut... Maalesef kapandı ve insani bir tepki olarak, üzüntümü de belirterek forumda paylaştım; kötü mü ettim bilemedim ki şimdi.

Bir dahaki sefere Evo'yu göze kestirdim, o lokasyonda bayilik bütçesi hakkında fikir soracağım.    :boks:

Ben bu paylaşımında bir art niyet görmedim, hissetmedim de. Sonuçta Diyarbakır'da yaşayan birisi olarak dikkatini çekmiş yazmışsın.

Ayrıca yatırımı Diyarbakır değil başka bir ilde yapacağını söylediğini hatırlıyorum. Sanırım bir yanlış anlama var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim sitemim domestos ve Gökhan' a idi...

Ben sadece böyle bir durum var sebebi  bu olabilir mi? Diye sordum/yorum yaptım... Ne bir zorundalık ifadesinde ne de önyargıda bulundum, aklımdan geçmedi geçmez de.

Elimden geldiğince dilim döndüğünce bildiklerimi, düşüncelerimi, tecrübelerimi paylaşırım.

Zaten bilen biliyor, bilmeyen de; sitem ediyor.

Sorun yok, daha fazla polemik olmasını istemem... Birileri sitem ediyor diye de; bildiklerimden, düşüncelerimden geri kalacak değilim. Adı üstünde burası forum ve saygı/kurallar çerçevesinde İSTEDİĞİMİ yazarım...

Bilmem kaç yıllık üye olup, işi düşünce, başı sıkışınca, bir şey lazım olunca foruma koşanlardan değilim, olmayacağım... Buna da sitem edebilirsiniz ama bu bir şeyi değiştirmez, bilinen büyük bir GERÇEK...

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hmm. Anlaşılan okuduğunuzu anlayamamışsınız.

Sizin bu haberi niye paylaştığınıza kim ne lafı etti ki? Sizinle uzaktan yakından alakası yok konunun.

Arkadaşımızın aşağıdaki iletisine karşı bende sordum, kim araştırma yaptı bu forumda diye.

Geçen zaman içinde; birileri o bölgede piyasa araştırması yapıyordu... Yetkili bayii ve servis yatırımı yapabilmek için forumda fikir alışverişinde bulunmuştur...

Belki de; o araştırmanın bir parçasıdır bu olay.

:)

Sonra Oğuzhan arkadaşımız da;

Deyince, Bende bunun üzerine;

Güzel araştırma yapmışlar. Bir dahaki araştırmalarında neresi kapanır, bilemeyiz. :D

Diyerek, bu forumda o araştırmaya yapanların, nasıl bir araştırma yaptığını anladık, biraz daha araştırma yaparlarsa daha nereler kapanır, bilemeyiz. Dedim.

Bu kadar açıklamadan sonra bir sitemlik bir durumun olmadığını anlayacaksınızdır umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veli, durum ve sebepten kasıtı hala anlamış değilim. Araştırma yapıyor olmak ile bayinin kapanması arasında nasıl bir durum sebep ilişkisi var ki ? Zaten zamanında Diyarbakır ile ilgilenilmediği söylenmişti

Lokasyonu belirtmek istemiyorum ama Diyarbakır'a çok yakın olmadığını söyleyebilirim. O treni çoktan kaçırdık, plazaları olanlar; Kia, Hyundai, Mitsubishi, Toyota, Vw, Skoda, Mazda, Renault, Mercedes, Seat, Citroen, Honda, Nissan, Opel, Peugeot, Fiat, Ford ilk aklıma gelenler. Audi için yetkili servis ve bayilik de alınmış, tadilatına son hız devam ediyor; dedikoduya göre 6 Milyon TL'lik bir yatırımdan söz ediyorlar. Volvo'ya son 1-2 yılda 22 başvuru olmuş ama kabul edilmemiş nedense.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlamsız bir tartışmaya anlam ithaf etmeye çalışmak anlamsızca yapılan bir hareketten öte, olayın bütününü de anlamsızlaştırarak, anlam karmaşası yaratacakdır! Bu sebeple anlamadığım bir sebepten dolayı, anlamsızca başlamış olan bu anlamsız tartışmayı, daha fazla anlamsızlaşmadan, anlamlı bir şekilde sonlandırıyorum!

Bunu yapmak için ihtiyacım olan kudret, Veli de bol bol mevcut olan biber gazı şişelerinde mevcuttur...

Özetle; basarım biber gazını, Dağılın!!!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamamdır düzeldi şimdi! Ben de doğa üstü güçlerim falan var sanıp, sevinmiştim... Bu arada senin gibi milli bir insandan da ne bileyim 'Yandım Ali' ya da 'Kara Murat' falan gibi benzetmeler beklerdim! O nedir öyle Zorro! filan... Erkek adam maskeyle gezmez, arkadaş!

Maşallah Zorro gibisin.

Geldin dağıttın ve gittin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamamdır düzeldi şimdi! Ben de doğa üstü güçlerim falan var sanıp, sevinmiştim... Bu arada senin gibi milli bir insandan da ne bileyim 'Yandım Ali' ya da 'Kara Murat' falan gibi benzetmeler beklerdim! O nedir öyle Zorro! filan... Erkek adam maskeyle gezmez, arkadaş!

Aslında bu günlerde "Ustura Kemal" İyi giderdi ama neyse.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...