Jump to content

Mazda 626 Bakım Fiyatları

Montimpex
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ön Aks Kafası                    : 120 TL/ adet

Ön Şanzuman Kulağı        : 95 TL

Şanzuman Titreşim Kulağı : 65

Aks keçesi                        : 50

Arka Z rot                          :45 TL/adet

Arka demir viraj lastiği        : 30 TL

Buji                                    : 50 TL/hepsi

Benzin filtresi                      : 35

Hava filtresi                        : 25

Sibop kapak contası          : 50 TL

Polen Filtresi                      : 40

arka silecek süpürgesi        : 20

İşçilik                                  : 230 TL

arkadaşlar yukarıdaki fiyatlar nasıl sizce..

araç 626, 99 model..

özel servis..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

serviste çoğu parça daha ucuz, bide servisten fiyat almanızı öneriyorum.

Bu önerme doğru değil... Hele hele "çoğu parça" diyerek genelleme yapmak hiç doğru değil... Doğası gereği yetkili servis illaki pahalı olacaktır, ama çoğu parçanın daha ucuz olduğunu söylemek hem yanıltıcı olur, hem de orijinal parça kullanan servisler için haksızlık olur... O kadar yatırım yapmış ve Mazda gibi bir markayı temsil eden yetkili servislerin ucuz olmasını istemek/beklemek abesle iştigal olur... İşine gelen servise, işine gelen ustaya gider...

Örneğin; 9 bin liraya aldığım araba için serviste ufak tefek işler için bin lira veremem, 5 bin liraya aldığı aracının otomatik şanzımanı için 5 bin lira isteyen servise gitmek akıllıca değil... 30 bin liralık guzuyu da sıradan bir ustaya emanet edemem... Diğer seçenekler insanların kendisini bağlar...

Ayrıca; o kadar araştırma yaptım, bir parçanın bile serviste, dışarıdan ucuz olduğunu duymadım, görmedim...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ayrıca; o kadar araştırma yaptım, bir parçanın bile serviste, dışarıdan ucuz olduğunu duymadım, görmedim...

;)

Yukarıda yazdım bujiler ve hava filtresi serviste daha ucuz:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yukarıda yazdım bujiler ve hava filtresi serviste daha ucuz:)

Ben de; araştırarak yaptırdım ve fiyatları başka bir konuya yazmıştım... Daha ucuzuna rastlamadım...

Buji takım 30

Hava-yağ filtresi 20

Yağ 4 litre (Helix 10-40)  60

İşçilik  20

Bunun yanında Z rotların tanesi 25 tl, takozların tanesi 30 tl komple direksiyon pompası keçelerinin değişimi 50 Tl

Tercih senin.

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu önerme doğru değil... Hele hele "çoğu parça" diyerek genelleme yapmak hiç doğru değil... Doğası gereği yetkili servis illaki pahalı olacaktır, ama çoğu parçanın daha ucuz olduğunu söylemek hem yanıltıcı olur, hem de orijinal parça kullanan servisler için haksızlık olur... O kadar yatırım yapmış ve Mazda gibi bir markayı temsil eden yetkili servislerin ucuz olmasını istemek/beklemek abesle iştigal olur... İşine gelen servise, işine gelen ustaya gider...

Örneğin; 9 bin liraya aldığım araba için serviste ufak tefek işler için bin lira veremem, 5 bin liraya aldığı aracının otomatik şanzımanı için 5 bin lira isteyen servise gitmek akıllıca değil... 30 bin liralık guzuyu da sıradan bir ustaya emanet edemem... Diğer seçenekler insanların kendisini bağlar...

;)

sayın domestos çoğu derken arkadaşın sıraladığı listedeki bazı parçalardan bahsettim vede kendi arabama aldığım parçalarla kıyasladım,  servis fiyat listesini yayınlayamadım kusura bakmayasın :)  hem ayrıca şöle bir söz vardır'' her zaman kalite daha ucuzdur'' eklemek istediğim bişey daha servisteki parçalarınn bazıları ucuz dedim diye servislerin kalitesini düşürmek veya kimsenin yatırımı baltalamak niyetinde değilim hem kimsenin kolundan tutup zorla servisede götürmedim :) ''isteyen istediği yere gider '' gibisinden bir ibare kullanmışsınız sitemkar şekilde biraz abartmışsınız ???  artık neyse sorun açıklamanızı isterim, sanırım serviste işlem yapmadığınız için bilmiyorsunuz, servisler tarafından seri üretilen vede sürekli kullanılan malzemeler daha ucuz olabiliyor ör : buji, keçeler,bazı filtreler tabii ben kendi aracımın durumu için konuştum vede arkadaşa fiyat almasını söledim zorla kimseye bişey yaptırmadım böle gereksiz ithamlarda bulunmayalım adam arabasının şanzımanını değişmemiş ;) kimsenin menfaatine konuşup davranmıyorum ben daha önce forumdaki sohbetlerden duyduğumu vede bizzat kendimden yorum yaptım. bir daha da böle abartarak kendiniz kanıtlama davranışlarına girmeyiniz lütfen.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sayın domestos çoğu derken arkadaşın sıraladığı listedeki bazı parçalardan bahsettim vede kendi arabama aldığım parçalarla kıyasladım,  servis fiyat listesini yayınlayamadım kusura bakmayasın :)  hem ayrıca şöle bir söz vardır'' her zaman kalite daha ucuzdur'' eklemek istediğim bişey daha servisteki parçalarınn bazıları ucuz dedim diye servislerin kalitesini düşürmek veya kimsenin yatırımı baltalamak niyetinde değilim hem kimsenin kolundan tutup zorla servisede götürmedim :) ''isteyen istediği yere gider '' gibisinden bir ibare kullanmışsınız sitemkar şekilde biraz abartmışsınız ???  artık neyse sorun açıklamanızı isterim, sanırım serviste işlem yapmadığınız için bilmiyorsunuz, servisler tarafından seri üretilen vede sürekli kullanılan malzemeler daha ucuz olabiliyor ör : buji, keçeler,bazı filtreler tabii ben kendi aracımın durumu için konuştum vede arkadaşa fiyat almasını söledim zorla kimseye bişey yaptırmadım böle gereksiz ithamlarda bulunmayalım adam arabasının şanzımanını değişmemiş ;) kimsenin menfaatine konuşup davranmıyorum ben daha önce forumdaki sohbetlerden duyduğumu vede bizzat kendimden yorum yaptım. bir daha da böle abartarak kendiniz kanıtlama davranışlarına girmeyiniz lütfen.

Verilecek o kadar çok cevabım var ama, ilk yazdığım kelimelerden yukarıdakileri düşündüğünüze göre, gereksiz yazışmaya/polemiğe+ girmek istemiyorum...

Saygılar.

Bir Söz; "söylediklerin, karşındakinin anladığı kadardır."

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Az önce Adem ustanın yanından geldim.

- Motor yağı

- Hava , yağ , benzin ve polen filtreleri

- Sağ ön aks körüğü

- Arka Z rotlar

- Arka sağ amortisör patladığı için KYB marka 2 amortisör

- Ön arka fren balataları

- Ön disklerin tornalanması

Malzemeler için 580 TL

İşçilik 200 TL

Artık kafam rahat  :) yaklaşık 20 bin sonra ne olur ne olmaz diye baskı balata değişecek ( kafam rahat olsun )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Debriyaj baskı balata,triger seti ve kayışı vbg,devirdağim değişimi işçiliğine 200 tl ödedim..

Aşa yukarı piyasa bu aralık galiba..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Üstad hangi servis burası?

Az önce Adem ustanın yanından geldim.

- Motor yağı

- Hava , yağ , benzin ve polen filtreleri

- Sağ ön aks körüğü

- Arka Z rotlar

- Arka sağ amortisör patladığı için KYB marka 2 amortisör

- Ön arka fren balataları

- Ön disklerin tornalanması

Malzemeler için 580 TL

İşçilik 200 TL

Artık kafam rahat  :) yaklaşık 20 bin sonra ne olur ne olmaz diye baskı balata değişecek ( kafam rahat olsun )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

2013 kış kampanyası dahilinde ,

- Castrol Magnatec  4 lt

- Yağ filtresi + kartuş

- Hava filtresi

- V kayış seti ( 2 Adet )

- Buji kablo seti

- Buji 4 Adet

- Bakım işçilik

Toplam 750 TL orjinal parça yetkili servis fiyatı , dün itibari ile bakımını yaptırdım.

Yakın bir zamanda ( yaklaşık 20000 km sonra ) triger seti değişecek

Sağ aks dan kısa bir zaman önce sadece dönüşlerde tık tık ses geliyor , şu an sorun yok ama onuda triger zamanında değiştirebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle hayırlı olsun buji ve buji kablo setine ayrı ayrı ne fiyat verdiler acaba markalarına dikkat ettiniz mi bir de triger seti değişimi ne tutar bilgi alabildiniz mi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buji kablo seti 227 + KDV

Buji ( 4 Adet ) 120 + KDV

Her ikiside orjinal mazda amblemli kutudaki ürünler..

Triger fiyatı almadım ama tahminim 500-600 gibi birşeydir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2013 kış kampanyası dahilinde ,

- Castrol Magnatec  4 lt

- Yağ filtresi + kartuş

- Hava filtresi

- V kayış seti ( 2 Adet )

- Buji kablo seti

- Buji 4 Adet

- Bakım işçilik

Toplam 750 TL orjinal parça yetkili servis fiyatı , dün itibari ile bakımını yaptırdım.

Yakın bir zamanda ( yaklaşık 20000 km sonra ) triger seti değişecek

Sağ aks dan kısa bir zaman önce sadece dönüşlerde tık tık ses geliyor , şu an sorun yok ama onuda triger zamanında değiştirebilirim.

teşekkürler bilgilendirme için

fiyatları öğrendimiz iyi oldu sizin aracınız kaç kmd'de acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...