Jump to content

Mazda 3 mü Alsam ?

abluka

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dün itibari ile 2006 focusumu sattım ve lancer ve mazda 3 arasında kaldım. mazda 3 ımpresev otomatik olmak şartı ile çok pahalı olması beni kendinden uzak tutuyor. mazda 3 dynamic ise lpg sorunu var( daha 1 ay önce bu sorun focus dada oldu subaplar gitmiş 800 tl ye yaptırdım sattım) ımpreseve ve touring arasındaki fark o verilen parayı hak ediyormu? Aynı zamanda lancer de düşünmekteyim. Siz olsanız ne yapardınız. maxsimum 34 35  o civarlara çıkabilirim ne üdşünüyoruz değerli arkadaşlar. o değil piyasa da araçta yok izmir çevresi ve Ankara da bakıyorum ama yok hem keseme göre yok hem zevkime birisi mutlaka eksik oluyor. Bir sorumda mazda touring yerine git mazda3 dynamic al dermisiniz. Yada lancer. Yada corolla. ne dersiniz. artan parada cebine kalır diyenler de olur belki.aradığım araç sedan olcak otomatik olcak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

en son açılan konu bu. araştırırsanız, forumda bu gibi bir çok konu bulabilirsiniz.

Yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

okudum ben o konuyu. ancak benim yazdıklarım ve sorduklarım ile o konunun hiç alakası yok ki. önceki konulara da baktım yine yoktu. daha da eskiye gitmedim biraz güncel olsun istedim. İnşallah bakalım yeni bir araba nasip olursa hayırlı olur inşallah Allah razı olsun 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda3' ü 6 sene kullandım sanırım 80.000'lerdeyken de sattım, bir kere olsun 1 sorun yapmaz mı yau...yapmadı...

gerisi size kalmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lancer çıkarırmı ki? yani lancer mı mazda 3 dynamıc mi desem ?

Tabiki her açıdan mazda 3 ... Ben hem mazda satıcısı ve mazda hayranı biri olarak kesinlikle Mazda 3 almanı tavsiye ederim. Çünkü bu sınıfın en dolu en sorunsuz en keyifli aracı Mazda 3 dür. Ben lacer kullandım da sattımda ama kesinlik mazda 3 ile arasında çok fark var. Yalıtımdan yol tutuşa , güvenlikten konfor ve sorunsuzluğa bakarsan mazda çok ağır basar lancer a göre. Benim tavsiye ikisinide gidip test etmen farkı anlayacaksın..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki focusu aratmaz değilmi. Ben biraz daha araştırdım belki güleceksiniz ama benim hayalim hep sunrooflu aracım olsun isterdim o yüzden mazda 3 dynamic kafaya koydum. Aynı model olmasına rağmen mazda 3 daha ucuz. tek eksiği gördüğüm kadarı ile lpg de sorun çıkarıyor ama o sorunu focusda çıkardı canım sıkıldı sattım:) o yüzden lpgsiz alcam fiyatı kırcam lpg kendim taktırcam. 90.000de filan subap sorunu çıkarıyormuş. otomatik almak için satmıştım ama aklım hep mazda 3 lerdeydi cesaret edememiştim şimdi alacam inşallah. Mazda 3 ün bir diğer eksiği ise bagajı kısa arka tarafı sanki bıçakla kesilmiş gibi devamı varmışda yarıda kalmış gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki focusu aratmaz değilmi. Ben biraz daha araştırdım belki güleceksiniz ama benim hayalim hep sunrooflu aracım olsun isterdim o yüzden mazda 3 dynamic kafaya koydum. Aynı model olmasına rağmen mazda 3 daha ucuz. tek eksiği gördüğüm kadarı ile lpg de sorun çıkarıyor ama o sorunu focusda çıkardı canım sıkıldı sattım:) o yüzden lpgsiz alcam fiyatı kırcam lpg kendim taktırcam. 90.000de filan subap sorunu çıkarıyormuş. otomatik almak için satmıştım ama aklım hep mazda 3 lerdeydi cesaret edememiştim şimdi alacam inşallah. Mazda 3 ün bir diğer eksiği ise bagajı kısa arka tarafı sanki bıçakla kesilmiş gibi devamı varmışda yarıda kalmış gibi.

öncelikle simdiden hayırlı olsun diyorum alacagınız araca kazasız belasız binersiniz insallah

focus bitek motor konusunda biraz daha üstün geri kalan bölümünde ise mazda 3 focustan üstün bi arac emin olun mazda 3 bindikten sonra focusa bakmıcaksınız bile lpg sorunu galiba siboplar uzama yapmıs bu sorun mazda 3 te de olabilir ama su var sorunu ancak aracı sürekli yüksek devirlerde kullanırsanız bu sorunu yasarsiniz onun harcinde ben lpgden dolayı cevremdeki mazda 3 sahiblerinden hiç sikayek duymadım aksıne cok memnunlar

birde en son yaptıgınız yorum beni üzdü cünkü (04-09) sedan kasası (09-12) hp kasası herkez cok begeniyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 ün arkasının kısa kesilmiş gibi durması o araca ayrı bir hava katıyor insanlar dönüp dönüp bakıyor çünkü tip var araba ah ah bizimkide satıldı gitti imkanım olsa bırakmazdım

yine nasip olur inşallah hocam.Allah kalbine göre versin.mazdaya bakıpta o güzelliği göremiyorsan binmeninde bi anlamı yok zaten!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araba çok güzel ben sadece lpg uyumlu değilmiş diye focus almıştım birde o zaman ucuz denk gelmişti. Arka kısmı bana göre kesik valla zevk meselesi:) ama ön taraf ve iç kısmı çok güzel sunrof olması ayrı güzel .Arka stoplar güzel. ben focusu yüksek devir kullanmadım ama önceki sahibi kullanmış demekki. e otomatik vites yüksek devirde kullanmıyormu.

adamlarda bu yorumu yaptılar ama bana çok bayat geldi. Fiyat farkını da düşünmek gerekir.

http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=12&t=5018

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende mazda3 alıcam.2009 touring mi alsam yoksa 4000-5000 tl ucuza 2006 dynamic mi alsam kafam karışıyor.aralarında fark varmı.donanım olarak bi fark yok gibi gözüküyor ama yalıtım konfor ses kalitesi gibi özelliklerde fark varmıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum bende senin durumundaydım. en son dynamic almaya karar verdim. elimdeki bütün parayı arabaya vermek istemiyorum. Birde  ciddi söylüyorum dynamıcler yeni kasadan daha çok hoşuma gidiyor. içi de dışıda. Daha çok gözüe hitap ediyor.

Arkadaşlar bugün servis aradı 130.000 kmde mazda dynamıc 2004 model kaza vs yok. Lpg yok. 22.000 tl diyor. Benim içimden geçen ise biraz daha modelli ve düşük km almak. Ne diyorsunuz? bi yardım edin bana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Lancer'i size satayım; bende Mazda 3 Mps alayım. Alırsanız siz mutlu ben mutlu. Almazsanız sizde mutsuz bende mutsuz :)

Şaka bir yana; Mazda'yı da Lancer'i de kullanan biri olarak kesinlikle Mazda diye düşünüyorum. Lancer daha geniş, motoru sanıyorum lpg ile daha uyumlu ama Mazda'nın daha rafine, stabil bir sürüşü var. İç mekanı güzel tasarlanmış, her şey sürücü odaklı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zaten marka fanatiliği yaptıkları bariz ortada çöp demeleri bile sinir bozucu. ne olursa olsun şahin değil ya sonuçta. Arabaya hakaret et çekil kenara. Böyle marka fanatiklerini de hiç sevmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende mazda3 alıcam.2009 touring mi alsam yoksa 4000-5000 tl ucuza 2006 dynamic mi alsam kafam karışıyor.aralarında fark varmı.donanım olarak bi fark yok gibi gözüküyor ama yalıtım konfor ses kalitesi gibi özelliklerde fark varmıdır.

Aralarında fark var tabiki. 2007 de Mazda 3 kasasına makyaj yapıp Facelift diye bir versiyon getirdi. Aracın ön tampon , arka tampon , jantlar , ön logo , arka stoplar , koltuk döşemeleri , ön konsol , gösterge panelleri , izolasyonu , global kapam açma gibi vs. vs 25 kalem irili ufaklı değişiklikleri yapmıştı. 2008/2009 da ise sadece orta konsolun rengini değiştirdi.  2007 yeni tip ile 2007 eski tip arasında  1000/ 1500TL oynuyor. Her modelde de 1000Tl oynadığını düşünürseniz aradaki farkı da çok abartılı değil bence... O kadar değişiklik var yeni tipler sonuç olarak daha yakışıklı bana göre... Tabi siz 2009 touring olarak yeni kasayı kastediyorsanız o başka. Yeni kasa touring dynamic den daha dolu ve sadece sunroof ve jant eksikliği var.. Onun dışında daha fazla özelliğe bile sahip.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...