Jump to content

Ekspertiz Değeri...

Guest Gurme

Tavsiye Edilen Mesajlar

Slm mrb,Aramızda 2.3 tane galerici var,ayrıca mazda ustaları ve mazda piyasasına hakim arkadaşlar,Diyorumki bir bölüm açsak,aracımızın eksper değerini öğrensek,mazdasını satmak isteyen veya mazda almak isteyen eksper değerini sorsa,galericilerimizde gönüllü olarak alış ve satış fiyatı hakkında bilgilendirse..

Net'te bu konu hakkında çok bilgi sahibi olmak isteyen olduğunu biliyorum,Ben aracımı aldıp işyerine gittiğimde herkes 30,35 000 tl'lik araba muammelesi yapmıştı,piyasayı bilmeyen insanlarıda üç aşağı 5 yukarı aydınlatmış oluruz..

Mesaj'ım şayet ilgi görürse moderatörler tarafından ilgili bölüme taşınsın:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben başlattım bile : )

1997 Model mazda lantis.

İlk sahibinden yeni alınmış,Hatasız değişen boya yok.

165 000 km'de tüm bakımları yapılmış,Düz vides,Abs Klima,Sanruf,Airbag yok : )

Alış satış,Eksper değeri nedir?

Ayrıca Aracım satılık değildir:

Yanlızca eksper aranmakta'dır!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1991 model mazda 323 HB otomatik vites (3 ileri)

3. sahibiyim

boya var

kaporta aksamı değişen yok

ufak tefek değişimler içinde vede motorunda orjinal parça faturalar mevcut , full servis bakımlı

km :85.000 sıfırdan farksız içi dışı vede döşemeleri

1.6 karbüratörlü ,16 valf ,B6 motor

75 Kw

100 Hp

aracımın değeri nedir ???

[smg id=7767]

[smg id=7658]

[smg id=7656]

[smg id=7652]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gürhan'cım her baba yiğit senin beyaz kelebeğe ekspertiz yapamaz. Senin beyaz kelebeğin manevi değeri paha biçilemez. El işi göz nuru emek var işin içinde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

satmak için değil sırf konuya iştirak ettim kesinlikle satmam aracımı , vergisi yıllık 92 tl (46+46) samimiyetimle sölüyorum bazen sattığımı falan düşünüyorum düşüncesi bile zoruma gidiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim de  en sinir olduğum nokta. Neden korkuyorsun yani. Neyi gizliyorsun. Adamın aklına kurt düşürüyorlar

bu plakalar neden gizlenir anlamam?

Plaka kopyalamayı engellemek için. Aynı Marka-Model ve aynı renkte çalınan bir otomobile, hırsızlar ilandaki aracın plakasını kopyalayıp, çaldıkları araca bu plakayı takıyorlar. 2.el otomobil arayanlar gibi hırsızlarda sahibinden.com'u yakından takip ediyorlarmış. :) Bu işte o kadar organize çalışıyorlamışki, araca plaka, ruhsat çıkarıyorlarmış tekrardan. Ve hatta düşük fiyatla tekrar ilana koyuyorlamış internete.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

genelde aracına güvenmeyenler yapıyor. Mesela sizin imzanızdaki araçta plaka belli:) Arkadaşlar yukarda expertizini istediğim araç için dün adamla görüştüm adam 27 dedi. Tamam dedim cuma günü ordayım. Şase nosunu bi gönderin dedim. Adam akşam mesajlarım dedi. Mesajlamadı ben tekrar aradım akşam 8 de. Tanımadı hatırlattım tamam tamam mesajlıyorum dedi. Ama mesajlamadı:) bu araçtan da uzak durun... ciddi olunca ben servise sokacam deyince de ben servise sokmadan aldım ne çıkacağını bilemem dedi. falannnn filan ilanlarda temiz araç yok anlıcanızzzz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

genelde aracına güvenmeyenler yapıyor. Mesela sizin imzanızdaki araçta plaka belli:) Arkadaşlar yukarda expertizini istediğim araç için dün adamla görüştüm adam 27 dedi. Tamam dedim cuma günü ordayım. Şase nosunu bi gönderin dedim. Adam akşam mesajlarım dedi. Mesajlamadı ben tekrar aradım akşam 8 de. Tanımadı hatırlattım tamam tamam mesajlıyorum dedi. Ama mesajlamadı:) bu araçtan da uzak durun... ciddi olunca ben servise sokacam deyince de ben servise sokmadan aldım ne çıkacağını bilemem dedi. falannnn filan ilanlarda temiz araç yok anlıcanızzzz

Niye her plakayı göstermeyen aracına güvenmiyor mu demek . Bak benim bütün ilanlarımda plaka bölümü kapalı ama expertiz bölümünde a'dan z'ye herşey yazılı. Bu müşteriler içinde geçerli. Bunu aracına güvenmediği için saklaya da var , milleti kandırmak için saklayanda var, atıyorum Müşteri dara düşer , bulunduğu yer ufaktır reklam olsun istemez dara düştüğümü kimse bilmesin der ve plakayı gizler, mesela plaka özel dir herkes hemen sattığını görür bilinmesini istemez, bazısı dolandırıcılığa karşı önlem almak ister gizler , bazısı da esnaftır elinde kimin aracı olduğunu bilinmesini ve ticaretinde sıkıntı olmasını istemediği için plakayı göstemek istemez ama soran herkese plaka ve şasi no yu verir (bu sonuncusu bana birini anımsattı :D) gibi gibi bir çok örnek var. Bunları da belirtmek lazım. Ancak tabiki benim de vardığım kanı ve yaşadığım tecrübeler plaka göstermeyenlerden %75nin genelde plakadaki  vukuatlarını gizlemek istediği için plakayı gizledikleri yönünde..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Slm mrb,Aramızda 2.3 tane galerici var,ayrıca mazda ustaları ve mazda piyasasına hakim arkadaşlar,Diyorumki bir bölüm açsak,aracımızın eksper değerini öğrensek,mazdasını satmak isteyen veya mazda almak isteyen eksper değerini sorsa,galericilerimizde gönüllü olarak alış ve satış fiyatı hakkında bilgilendirse..

Net'te bu konu hakkında çok bilgi sahibi olmak isteyen olduğunu biliyorum,Ben aracımı aldıp işyerine gittiğimde herkes 30,35 000 tl'lik araba muammelesi yapmıştı,piyasayı bilmeyen insanlarıda üç aşağı 5 yukarı aydınlatmış oluruz..

Mesaj'ım şayet ilgi görürse moderatörler tarafından ilgili bölüme taşınsın:

Bence bu konu biraz ticari ve herkese göre aracının değeri farklı olacağından kabullenmeyeceğinden konu farklı yerlere gidebilir ben bu mesuliyeti şahsım adına kabullenmem.. Zaten herkes aracını kaça aldığını hatırlıyordur piyasasıda üç aşağı beş yukarı o rakamlardadır.. Ama özelden istersen cevap verebilriim..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlginize teşekkür ederim,Benim yapmak istediğim mazda piyasasını bilmeyen,araç almak için araştırma yapmak isteyen insanlara bir nebze olsun ışık tutmaktı,benim başıma gelmişti 2005 focus alacaktım ama piyasasını bilmediğimden netten en yüksek rakamlar ile en düşük rakamların ortalamasını alarak bir eksperr oluşturdum kendime göre..

Sizin görüşünüze'de saygı duymak gerekir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...