Jump to content

Mazda 323HB (1990-1994) Otomatik Şanzuman Değiştirme

carpetamam
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Eğer rampa falan varsa hemen  3 e atıyor vitesi uygun güce yada lpg ye doyunca 4 e atıyor, sıkıştırınca şimdilik 170-180 e kadar geldim, benzinde gayet iyi ivmesi gidişi vs ama gazdan ben pek memnun değilim blos,kazık mikser vs düşünüyorum

Sağlam bi gaz ayarı istiyor olmasın, birde; avans ayarını kontrol ettir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağlam bi gaz ayarı istiyor olmasın, birde; avans ayarını kontrol ettir...

avans ayarı tutmuyor distribütör zamanla boşluk yapdıgı için modül değiştirmede kurtarmıyor yanı komple distribütör değiştirince araç fabrika ayarlarına dönüyor. benimkide 323 F 3 ileri otomatik şanzuman disribütörü değiştirince rahat 170 i görür oldu tabi 3 vites olmasından ötürü deviri sonuna dayıyor ama olsun bu araçlar ralli arabası değil 120 130 kilometre hızlar yeterde artaar. ayrıca aracım suan 22 krş yakmakda .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araçta 160 ı görüyor 5500 devirde, ben geçenlerde bişey öğrendim çok ilgimi çekti , bilindiği üzere bizim araçlarımızın ateşleme zamanlamasını  distribütör mekanik olarak ayarlıyor vede bu durum hatalara çok mahal veriyor, öğrendiğim mevzu şu meknik avansa sahip araçalrın avansı elektronik yapılabiliyormuş , çok basit bir işlem ile ditribütöre  eklenen bir parça avansı elektronik olarak ayarlıyormuş.

Tam olarak araştıramadım ama , araştırmaya da değer bir mevzu sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gaz ayarim güzel aslında bir sürü ustaya ve güvendiğim ustayla test ettik ama mikserde bi yere kadar benzinde kuduran araba gazda ölü halde, avans isi aklıma yatti onu bi ayarlatirim(arac 90 yilindan beri Ankara'da)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karbüratör veya hava filtresinin herhangi bir yerinden katiyen hava almamalı, sadece ana hava girişi açık olmalı vede mikser ile bağlantılarından da hava almamalı, demek istediğim lpg havayı sevmez yani araç haddinden fazla hava alırsa araba gitmez, test etmesi çok kolay araç rölantide çalışırken ana hava girişini elle kapatın eğer stop ediyosa sorun  yok , etmiyosa malesef başka bir yerlerden hava alıyor demektir.  Mikser ağız çapıda fazla geniş olmamalı , benim araçta karbüratör çapı 6 cm , mikser çapı 3 cm dir , yani yarı yarıya hava girişi azaltılmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevabınız için tşk ederim hic bir kusur yok çok şükür lpg de kendimde ustamda kusur bulamadik ama mikserde bir yere kadar kazık mikser yada blos olmadığı sürece lpg den tam verim malesef alınamıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevabınız için tşk ederim hic bir kusur yok çok şükür lpg de kendimde ustamda kusur bulamadik ama mikserde bir yere kadar kazık mikser yada blos olmadığı sürece lpg den tam verim malesef alınamıyor

Karbüratörlü sistemlerde maalesef bu sorun var, ya verimi istediğin gibi alırsın benzin kadar tüketimi olur, ya yakıtın makul sevilerde olur, verim alamazsın...

Maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle hocam;Mercedes forumunda Ankara'da bir ustanın karbüratörlü araçlara sıralı lpg taktığı yazılıyor örnekleri de var 1.500 tl maliyeti var birde blos var seçeneklerde bahara doğru blosu deneyeceğim umarım memnun kalırım çünkü mikser güzelim arabayi tutuyor işkence yapıyor. Blosda avrupa örnekleri ile kanıma giriyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...