Jump to content

Benzin ve mazotta ne yakıyorsunuz ?

heci-baba
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar araçlarınız benzln ve mazotta ne yakıyor,bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız çok iyi olacak.Hem bu konuda çok kent efsanesi dönüyor herkes aydınlamış olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu tür konular, hemen hemen her Mazda modelinin altında açılmış durumda zaten.

Bu konu başlığının altında biz üyeler cevap vermeye kalkarsak, o zaman aracımızın modelini, motor hacmini, beygir gücünü, şanzıman ve yakıt türünü belirtmek zorunda kalacağız, doğru bilgiyi tam olarak sunabilmek için. Buraya kadar hadi sıkıntı yok, üşenmeden hepsini yazdık diyelim. Asıl problem bütün modellerin bu konu başlığı altında toplanmasından sonra başlıyor. Her hangi bir Mazda modeline sahip bir üye, aracının yakıt sarfiyatına ulaşabilmek için hemen hemen bütün mesajları okuması gerekecek. Okuduğu mesajların arasından, kendi Mazda modeline sahip mesaj paylaşımı belki olacak belkide olmayacak. Olsada bilgiye çok geç ulaşmış olacak. Forumun temel amacı hızlı,pratik ve  anlaşılır şekilde bilgiyi paylaşmak ve bilgiye ulaşmaktır. Bu durumda bu konu başlığı pek örtüşmüyor. Ama ben yinede benim aracın bilgilerini vereyim. Kolay gelsin..:)

2011 Model Mazda 3 Touring Sedan 6 Vites (5 Viteslileri var)

115 Hp (109 Hp de var 5 Viteslilerde)

Şehirler arası 5,1-5,4 Litre 100 km'de

Şehir İçi 5,5-6 Litre arası değişken 100 Km'de

Karma Tüketim  5,4-5,6 Litredir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla bu tüketim değerlerine bakınca, ben arabamdan gene memnun oldum geçenlerde tüketim değerimi karma 26 krş olarak ölçtüm. nerdeyse dizel araçlar kadar tüketiyorum 2-3 krş farkla hemde zamladan sonra bu değerler. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan1977 uzun cebaın için teşekkürler.Bu konu başlığı tüketim değerlerini bir başlıkta toplamaktı.ortalama bir değer ortaya çıkarmak.O yüzden herkes klavyeye hadi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla bu tüketim değerlerine bakınca, ben arabamdan gene memnun oldum geçenlerde tüketim değerimi karma 26 krş olarak ölçtüm. nerdeyse dizel araçlar kadar tüketiyorum 2-3 krş farkla hemde zamladan sonra bu değerler. :)

Gürhan'cım sen aracından memnun kalacan tabi. Ben yakıt ekonomisini geçtim senin yerine. Senin beyaz kelebeğin duruşu, görünüşü ve asaleti yeter. Varsın birazcık fazla yaksın misal, bence bişiy olmaz...

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araç bir depoyla 65 litre yakıyor. 65 litreyle de 1 depo gidiyor. Denedim, ikisi de farketmiyor, hep aynı yakıyor...

Gürhan'cım sen aracından memnun kalacan tabi. Ben yakıt ekonomisini geçtim senin yerine. Senin beyaz kelebeğin duruşu, görünüşü ve asaleti yeter. Varsın birazcık fazla yaksın misal, bence bişiy olmaz...

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa abi bende senin gibi denedim karma olarak 42 litreyle 750-800 km yol gidiyorum.

750-800 Km yol yaptığımda da 42 Litre karma yakıt tüketiyor.

Acaba aracımda bir arıza mı var  :ohmy: bir servise göstersemmi  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ciddi misin, İlhan? Benim araç 1.050 km yapıyor!

Mustafa abi bende senin gibi denedim karma olarak 42 litreyle 750-800 km yol gidiyorum.

750-800 Km yol yaptığımda da 42 Litre karma yakıt tüketiyor.

Acaba aracımda bir arıza mı var  :ohmy: bir servise göstersemmi  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler ilhan ama hakkaten kıyaslıyorumda ikimzinde aracı kendi standartlarında çok ekonomik diğer modellere göre :nazar: araclarııza verdiğimiz değer vede yaptğımız bakımların sonucu tabii.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu hafta Ankaraya gidip geldim. Çıkarken yol bilgisayarında değerleri sıfırladım, döndüğümde aldığım yakıt ve km hesbımla(6,8), yol bilgisayarı ortalama tüketim (7,6) farklı çıktı, yol bilgisayarı daha yüksek gösteriyor. Ben yanlış bir hesapmı yapıyorum yoksa genel olarak  bilgisayar biraz fazlamı gösteriyor acaba?  ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bendeki veriler :

1. 2011 mazda 3 touring dizel, şehir içi bir depo 748 ( ben kullanırsam ), 822 km babam kullanırsa

2. aynı araç şehir dışı 1174 km ( babam kullanırsa ) , 1024km ( ben kullanırsam ) ...

kısaca benceçok güzel bi araç, impressive dizel aldım kendime , sanki impressive daha az yakıyor veya bana öyle geliyor. bir depo ankarada bana döne döne gezmeme rağmen yetiyor... artıyor bile...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

115 ps 6 vites touring kullanıyorum sehir içi duzgun agırbaslı kullanırsam 7,9 normal kullanırsam 8.3 canım sıkılır asılırsam 8.7 yakıyor :(( uzun yolda antalya bergama arası yaklasık 600 km hız sabıtleyıcıle 90 km hızla gıttım klima kapalı 2 kisi bir cocuk 4,9 yaktı. normal 110 aralıgında kullanırsam 5.5 -5.9 arası yakıyor. birdepola sehir ici max 640 sehir dısı 720 km. bu degerlerde sanırım benım arabam cok yakıyor dıyebılırım :((

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gaza çok sert basmayın. ani kalkış yapmayın , yakışın büyük kısmı orada oluyor. Yukarıda ilhanın değerlerle aranda çok fark var :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gaza çok sert basmayın. ani kalkış yapmayın , yakışın büyük kısmı orada oluyor. Yukarıda ilhanın değerlerle aranda çok fark var :)

Kesinlikle haklısın. Bir otomobil ne kadar ekonomik olursa olsun, iş kullanım tarzında bitiyor. Otomobilin fabrika verilerini tutturamıyorum diye hayıflanmamak lazım. Önce çuvaldızı kendimize batıralım, nasıl bir otomobil kullanıcısıyız diye. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni nesil ,telsiz gaz pedallarında cruise çok daha iyi sonuç veriyor. ben şehir içi-dışı çok kullanıyorum cruise . 60 yeşil dalga mı var, aç cruise :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla arkadaslar haklı oldugunuz taraflarda var ama inanın az yaktırmak ıcın elımden geleni yapıyorum. utanmasam arkasından iticem arabayı o derece bakalım 20000 bakımına gırdıkten sonra ne olacak dizel mizel ama son zamlardan sonra zaten korkudan gaz pedalına basamaz oldum....:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araç bir depoyla 65 litre yakıyor. 65 litreyle de 1 depo gidiyor. Denedim, ikisi de farketmiyor, hep aynı yakıyor...

Abi ben benzini unuttum da, lpg bir depoyla 24 litre yakıyor, 24 litreyle de 1 depo gidiyor. Ben de denedim, ikisi de farketmiyor, hep aynı yakıyor:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

115 ps 6 vites touring kullanıyorum sehir içi duzgun agırbaslı kullanırsam 7,9 normal kullanırsam 8.3 canım sıkılır asılırsam 8.7 yakıyor :(( uzun yolda antalya bergama arası yaklasık 600 km hız sabıtleyıcıle 90 km hızla gıttım klima kapalı 2 kisi bir cocuk 4,9 yaktı. normal 110 aralıgında kullanırsam 5.5 -5.9 arası yakıyor. birdepola sehir ici max 640 sehir dısı 720 km. bu degerlerde sanırım benım arabam cok yakıyor dıyebılırım :((

dizelde değerlerin felaket bence. sehir içi agresif kullanmama rağmen 750km den aşağı düşmedim. var bi problem gibi geliyor bana veya benden misliyle fazla agresif kullanıyosun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...