Jump to content

Yeni Corolla Türkiye'de Üretilecek

Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Beyler zaten toyota'nın corolla serisinin fiziki görüntüsünü 25-30 senedir beğenmemişimdir. ama aracın motoru sorunsuzdur. Uzun yıllar gider. Adamların demekki politikası bu. klasik ve gösterişsiz araç uretmek. Tr de kaç tane bizim yaş aralığımızdakiler için araba üretiyorlar. Mazda hem gösterişli hemde dayanıklı. Toyota yerine mazda alsınlar.

Buraya girdik mi işin içinden çıkılmıyor Ali...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 140
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• emregc

14

• NoooFearrrr

10

• domestos

27

• EgeG

15

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Toyota'nın, Yeni Corolla için tanıtım lansman videosu bu Gürhan bey. İzin verinde, kendi markalarına ait aracın tanıtımında objektif olmasınlar. Sizinde dediğiniz gibi kendi markalarına ait, yeni kendi modellerini tanıtıyorlar. Özel süslü püslü yorumlarla araçlarını tanıtıyorlar. O yüzden çok doğal buluyorum bu durumu.

Ama bağımsız bir kuruluş tarafından bu video hazırlanmış olsaydı. O zaman size katılırdım kesinlikle.

Haklsıınız tabikide kendi araçlarının tanıtımını yapsınlar lakin ben vidaodaki müşterinin yapması gereken değerlendirmeleri kendilerinin yapmasını eleştirdim, bence sadece aracın detaylarını vede müşteriyi cezbedecek niteliklerini sıralamak daha dürüstçe olurdu, ben beğenmedim şahsen.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Çok kısa olmuş ama verilmek istenilen mesaj bence verilmiş... Daha detaylı ve uzun olabilirdi...

Aktif olarak Toyota forumunu takip ediyorum ve görülen oki Türkide üretilen ( ya da montaj yapılan) Corolla dizel araçlardaki yağ eksiltme sorunu devam ediyor.

Araçlar km yaptıkça forum üyeleri eksilen yağ miktarlarını paylaşmaya başladı.

Benzer motoru kullanan Auris le ile ilgili bir şikayet yokken Corolla hakkında kullanıcılar sıkıntılı duruma düşmeye başladılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aktif olarak Toyota forumunu takip ediyorum ve görülen oki Türkide üretilen ( ya da montaj yapılan) Corolla dizel araçlardaki yağ eksiltme sorunu devam ediyor.

Araçlar km yaptıkça forum üyeleri eksilen yağ miktarlarını paylaşmaya başladı.

Benzer motoru kullanan Auris le ile ilgili bir şikayet yokken Corolla hakkında kullanıcılar sıkıntılı duruma düşmeye başladılar.

Toyotacluptr yi bende aktif olarak takip ediyorum. http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=54902.0 konu başlığı bile açtım hatta. Geçen hafta Samsun da toyota showroom a gittim. Corolla ve auris 'i de inceledim. sorduğum sorulara pek de tatmin edici cevaplar alamadım. Toyota kasa değiştirmmiş ama motor aynı motor kullanılan teknoloji aynı teknoloji. Eski moddeller yağ eksiltiyorsa yenisinde de aynı motor varsa normal değil mi ? Birde Auris neden yağ eksiltmmiyor sormadan edemeyeceğim ? Birde auris modeli malzeme kalitesi vs vs bakımından corrolladan daha kötü değilmiydi hani ? En azından ben öyle hatırlıyorda olabılırımm. :)

Neyse yeni corolla dizel ve donanım paketleri olarak toyota showroomlardaki fiyatlardan 7-8 bin tl daha aşağı olsaydı güzel araba diyebilirdim fiyatına istinaden ama gerçekten  65-70 lira corollaya verilmez..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Toyotacluptr yi bende aktif olarak takip ediyorum. http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=54902.0 konu başlığı bile açtım hatta. Geçen hafta Samsun da toyota showroom a gittim. Corolla ve auris 'i de inceledim. sorduğum sorulara pek de tatmin edici cevaplar alamadım. Toyota kasa değiştirmmiş ama motor aynı motor kullanılan teknoloji aynı teknoloji. Eski moddeller yağ eksiltiyorsa yenisinde de aynı motor varsa normal değil mi ? Birde Auris neden yağ eksiltmmiyor sormadan edemeyeceğim ? Birde auris modeli malzeme kalitesi vs vs bakımından corrolladan daha kötü değilmiydi hani ? En azından ben öyle hatırlıyorda olabılırımm. :)

Neyse yeni corolla dizel ve donanım paketleri olarak toyota showroomlardaki fiyatlardan 7-8 bin tl daha aşağı olsaydı güzel araba diyebilirdim fiyatına istinaden ama gerçekten  65-70 lira corollaya verilmez..

auris avrupa pazarı için aile arabası ama corolla gelişmekte olan ülkeler için şirket arabası :D bu yüzden auris biraz daha iyi denilebilir ama ben ikisinden de tiksiniyorum :D ama o yağ eksiltme problemi gerçekten çok ilginç :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön konsolu transit minibüs konsoluna benziyor.nerde üretilirse üretilsin...şıklık ve zerafetten uzak yeni corolla..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ eksiltmesi ne düzeyde buna bakmak gerek, yoksa çoğu şey ülkemizde şehir efsanesi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ eksiltmesi ne düzeyde buna bakmak gerek, yoksa çoğu şey ülkemizde şehir efsanesi...

katılıyorum bugüne kadar kullandığım bir çok otomobilde az yada çok yağ eksiltme vardı, önemli olan ne kadar eksilttiği...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

katılıyorum bugüne kadar kullandığım bir çok otomobilde az yada çok yağ eksiltme vardı, önemli olan ne kadar eksilttiği...

Üstten çift egzantrikli motorların yapısı gereği mutlaka yağ eksiltme olur, bizim toplum yağ eksiltme denildiğinde uzaylı görmüş masum köylü rolünü çok iyi oynadığı için bu durum şehir efsanesi oldu gitti...

8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Üstten çift egzantrikli motorların yapısı gereği mutlaka yağ eksiltme olur, bizim toplum yağ eksiltme denildiğinde uzaylı görmüş masum köylü rolünü çok iyi oynadığı için bu durum şehir efsanesi oldu gitti...

8)

ne kadar doğru bir bilgi bilmiyorum ama ustaların çoğu lpg li araçlarda yağ eksiltmenin daha fazla olacağını söylüyor, yeni sattığım bmw e 39 520 aracımda 10000 km de ortalama 1 lt yağ eksiltirdi 8 lt yağ alan bir araç için olduca iyi olduğu söylenirdii....
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne kadar doğru bir bilgi bilmiyorum ama ustaların çoğu lpg li araçlarda yağ eksiltmenin daha fazla olacağını söylüyor, yeni sattığım bmw e 39 520 aracımda 10000 km de ortalama 1 lt yağ eksiltirdi 8 lt yağ alan bir araç için olduca iyi olduğu söylenirdii....

Gayet normal değerler... Çünki; teknolojik olarak bakım aralığı 10 bin km olan bir motor normal şartlarda yarım litreye yakın yakar, buna lpg faktörü eklendiğinde de 1 litreye kadar çıkabilir tabi başka bir sorunu yoksa...

Bu 1 litre yağ zaten yağ çubuğunda alt çizgiye yakın yerlere denk düşmekte, normal bir kullanıcı da bu eksiltmeyi yağ çubuğundan kontrol ettiği için afaki bir eksiltme olarak değerlendirilmemekte... Zaten bakım aralığı da gelmiş olmakta...

Bu konuda tecrübeli ve bilinçli olmayan toplum insanı da "yağ eksiltiyor" denildi mi yandı gülüm keten helva oluyor...

:D

Şahsi tavsiyem ise; yağ değişim aralığını 10 bin olarak değil de, 6-7 bin olarak belirlenmesi, hem uzun ömürlü motor için hemde vicdanen motora eziyet etmemek için...

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gayet normal değerler... Çünki; teknolojik olarak bakım aralığı 10 bin km olan bir motor normal şartlarda yarım litreye yakın yakar, buna lpg faktörü eklendiğinde de 1 litreye kadar çıkabilir tabi başka bir sorunu yoksa...

Bu 1 litre yağ zaten yağ çubuğunda alt çizgiye yakın yerlere denk düşmekte, normal bir kullanıcı da bu eksiltmeyi yağ çubuğundan kontrol ettiği için afaki bir eksiltme olarak değerlendirilmemekte... Zaten bakım aralığı da gelmiş olmakta...

Bu konuda tecrübeli ve bilinçli olmayan toplum insanı da "yağ eksiltiyor" denildi mi yandı gülüm keten helva oluyor...

:D

Şahsi tavsiyem ise; yağ değişim aralığını 10 bin olarak değil de, 6-7 bin olarak belirlenmesi, hem uzun ömürlü motor için hemde vicdanen motora eziyet etmemek için...

:tey:

çok haklısınız bugün 1.6 litrelik motorlar ortalama 4 lt yağ alıyor ortalama kalite bir yağ 4lt. si 60-70 tl ye alınıyor nekadar erken değişim yapılırsa okada iyi olduğunu düşünüyorum, yeni bmw lerin bazı modellerinde bakım aralığı 30000 km ve bana çok aşırı geliyor....
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok haklısınız bugün 1.6 litrelik motorlar ortalama 4 lt yağ alıyor ortalama kalite bir yağ 4lt. si 60-70 tl ye alınıyor nekadar erken değişim yapılırsa okada iyi olduğunu düşünüyorum, yeni bmw lerin bazı modellerinde bakım aralığı 30000 km ve bana çok aşırı geliyor....

Bu kilometrede bakım aralığı belki doğru olabilir ama bana da mantıklı gelmiyor... Ben o kilometreyi belki de 3 yılda yapıyorum bu nasıl olacak ??

İşin maddi boyutuna ben girmemiştim ama sen yazmışsın... En kaliteli yağ, filtreler ve işçilik 100-120 lirayı geçmez, yılda bir kez bu parayı vermek motor için büyük bir lütuf...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teknik olarak bilgim yok ama şöyle bir durum var Aurİs ingilterede üretiliyor,  Corolla ise Türkiyede.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu olay şehir efsanesini geçmiş durumda. Corolla 'nın dizel araçları'nın yağ yakması biliniyordu ama son serilerde sorunun çözüldüğü söyleniyordu. Ama insanlar yıllardır sorunsuzluğu ile bilinen Yeni Corollayı tercih ettiler. Forumda kullanıcı şikayetlerine göre 5000 kmde yaklaşık 2 lt yaktığını ortaya koymaktadır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...