Jump to content

Mazda 323 Supap Ayarı Hakkında

Lupara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

seferihisarlı mazdacı
08.01.2018 at 22:46, Bymetehan :

inşallAllah güzel bir gaz ayarıyla sorunun giderilir.

metehan kardeş aynen öyle oldu bugün gittim bilgisayarlı bi gaz ayarı yaptırdım  araba kendine geldi  çekişi çok fark etti her zaman 2 ci vitesle arabanın bayılarak çıktığı bi yokuş vardı yine oradan çıktım ve araba hiç zorlanmadan çok rahat çıktı çok şükür çekiş problemini de halletmiş oldum arabam şu an çok güzel oldu tahminim büyük ihtimal aracın yakıtı da düşecek  buradan herkese tavsiyem lpg ayarını ustalara elle göz kararı yaptırmayın mutlaka bilgisayarlı bi ayar yaptırın çok fark ediyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, seferihisarlı mazdacı :

metehan kardeş aynen öyle oldu bugün gittim bilgisayarlı bi gaz ayarı yaptırdım  araba kendine geldi  çekişi çok fark etti her zaman 2 ci vitesle arabanın bayılarak çıktığı bi yokuş vardı yine oradan çıktım ve araba hiç zorlanmadan çok rahat çıktı çok şükür çekiş problemini de halletmiş oldum arabam şu an çok güzel oldu tahminim büyük ihtimal aracın yakıtı da düşecek  buradan herkese tavsiyem lpg ayarını ustalara elle göz kararı yaptırmayın mutlaka bilgisayarlı bi ayar yaptırın çok fark ediyor 

Sorunun çözüldüğüne sevindim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11.01.2018 at 21:26, zoptrik :

Resmi koyduğuma pişman oldum valla. 0(sıfır) OLMAZ. (nokta) Hadi sıfırı geçtik yanında "bakım gerektirmez" (maintenance free) yazıyor. Muhtemelen hidrolik iticili model. 

Ne yapmamız gerekir bu durumda kaç yapmalıyız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4/13/2017 at 05:45, cemal_40 :

1.8 lantisde ayar varmıdır

Bazı Modellerinde manuel olarak var. El ile yapılıyor. Bende 97 ilk yarı var otomatik yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16.01.2018 at 01:05, zoptrik :

20 ila 30 arası bir şey olmalı sanırım.

Geçen çarşamba günü mazda antalya yetkili servisi Mepaz a gittim ve sıcak motor 30 30 yaptık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, NoooFearrrr :

Geçen çarşamba günü mazda antalya yetkili servisi Mepaz a gittim ve sıcak motor 30 30 yaptık.

Elinize sağlık. İyi olmuş. Ne kadar ücret aldılar acaba? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22.01.2018 at 09:56, Mustafa. :

Hayırlı olsun.Nasıl peki gürhan bir değişiklik var mı kardeşim.

Abartı bir değşiklik olmadı sadece ses biraz azaldı bu arada sübap ayarını yanlış yapmış olduğumu  öğrendim. Doğrusunu yaptık.

19 saat önce, zoptrik :

Elinize sağlık. İyi olmuş. Ne kadar ücret aldılar acaba? 

Telşekkürler, 50 tl ücret ödedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, NoooFearrrr :

Abartı bir değşiklik olmadı sadece ses biraz azaldı bu arada sübap ayarını yanlış yapmış olduğumu  öğrendim. Doğrusunu yaptık.

Telşekkürler, 50 tl ücret ödedim.

Çok isabetli karar. Yapılan işleme göre ücreti de makul düzeyde. Güle güle binin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, Mustafa. :

Tekrar hayırlı olsun güzel günlerde kazasız belasız inşallah kardeşim.

14 saat önce, zoptrik :

Çok isabetli karar. Yapılan işleme göre ücreti de makul düzeyde. Güle güle binin.

Sağolun arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...
1 saat önce, aytekinutku :

merhaba servis kitabını nereden nasıl temin edebilirim bilginiz var mı?

Hangi model icin?

Google'a aracin marka ve modelini yazip service manual.pdf  de ekleyip arama yapabilirsiniz.

Örn. 1991 mazda 323 service manyal.pdf

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Lupara :

Hangi model icin?

Google'a aracin marka ve modelini yazip service manual.pdf  de ekleyip arama yapabilirsiniz.

Örn. 1991 mazda 323 service manyal.pdf

merhaba 92 323 sedan için düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
20.11.2013 at 11:13, NoooFearrrr :

Tam buz gibi soğuk motora 26 filer  iyidir ,hem emme hemde egzozlar aynı olmalı, taze sıcak motora yapacak olursanız 30 filer uygun olacaktır, en azından benim arabanmınki öle. Normalde soğuk motor daha sıkı olabilir yani 22-23 filer lakin bence çok sıkıyor bu şekildede,  eğer hiç tık  ses istemiyosanız  soğuk motor 22-25 aralığında ayarlayabilirsiniz.

Merhabalar , bu dediğiniz nedir acaba . Benim aracım rampada çekmiyor. Sibop ayarı gerekirmi . Yada kendisi otomatik yapıyor diye duydum. Mazda Practica 1.5 z5 motor. Şimdiden tesekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, NoooFearrrr :

Kardeşim bildiğim kadarıyla senin aracında sübap ayarı otomotiktir yani ayar gerekmemektedir.

Resimde kapak açıldı bu şekilde görünüyor. Sanayide kendi istem yapılabilir dedi . Tabi çokta anlamıyor mazdadan

IMG_20191029_162309.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...