Jump to content

Mazda3 Kapı Kilidi Arızası

fthi54
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2005 model mazda 3 aracımın kapıları ne kumandadan nede şöför kapısında bulunan kilitleme mandalından nede anahtardan otomatik olarak kilitlenmiyor, uzun süredir elle tek tek kilitliyorum. açma fonksiyonu kumandadan, kapı içinden ve anahtardan dördünü birden acıyor yani normal çalışıyor. 3 oto elektrikci gezdim üçüde biraz kurcaladı, üçüde abi bu beni aşar dedi yapamadı. kumandadan kilitleme tuşuna basınca sinyaller dahi yanıyor ama kapılarda tık yok kilitlenmiyor, servis uzak ve benimde pek vaktim olmuyor. bilgisi olan veya başına bu şekil arıza yaşıyan varsa yardımcı olmasını rica ederim, iyi forumlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2005 model mazda 3 aracımın kapıları ne kumandadan nede şöför kapısında bulunan kilitleme mandalından nede anahtardan otomatik olarak kilitlenmiyor, uzun süredir elle tek tek kilitliyorum. açma fonksiyonu kumandadan, kapı içinden ve anahtardan dördünü birden acıyor yani normal çalışıyor. 3 oto elektrikci gezdim üçüde biraz kurcaladı, üçüde abi bu beni aşar dedi yapamadı. kumandadan kilitleme tuşuna basınca sinyaller dahi yanıyor ama kapılarda tık yok kilitlenmiyor, servis uzak ve benimde pek vaktim olmuyor. bilgisi olan veya başına bu şekil arıza yaşıyan varsa yardımcı olmasını rica ederim, iyi forumlar

sorunuzdan anladıgım kadar ile aracın kapılarında bulunan kitli mekanızmasında arıza var kapılar bi kademe kapanıdında kitlemiyor ama tam kapandıgında kitlitleniyor sizin sorun kapılar kapansada kit mekanızmasıı beyne kapı acık diye bildiriyor olabilir

sunu denediniz mi aracın icinde binip kumandadan kitlemeyi kilitler her hangibi bi kapanıp acılma yapıyor mu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın kapıları tam kapanıyormu diye kontrol ettim hepsi tam kapanıyor, araç içindende kilitlemeyi deniyorum yine kilitlemiyor, tespitiniz çok doğru ama denedim kapılarda sıkıntıyok, sanki kilitlere elektrik gitmiyor. ayrıca torpidonun arkasından panodan hafif tık sesi geliyor kumandadan kilit tuşuna basınca

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pekala arac içinde kitleyeme calıstıgınızda kilitlerde her hangibi bi hareket oluyor mu yoksa sadece sigorta panosundan mi ses geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kilitlerde hiç hareket olmuyor, sadece panodan ses geliyor, ses sinyaller yandığı içinmi kilit içinmi bilmiyorum. tık diye hafif bi ses geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

panodan gelen ses sinyallerden dolayı gelir büyük bi iltimal söför tarafı kapısından giden kabloda bi sıktın var cünkü diger kapılara kilitleme emirini o kapıdan gider kabloları bi kontrol edin veya ettirin size tavsiyem bu olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elektrik kablosunda  sıkıntı olsa açma yapmaz diye düşünüyorum. kilitlemiyor ama açıyor. tavsiyeniz üzere şöför kapısını söktüreceğim, ama tahmin etmiyorum düzeleceğini, ilginiz icin teşekkürler pclord

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şöför kapısını söktürüp baktırdım elektrik gelmiyor, sorun beyinden kaynaklanıyor, beyin aracın neresinde o belli değil, bilen varsa yardım lütfen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

beyin kırmızı daire içine aldıgım yerde hocam

ama sorunun beyinden olucagına kesinlikle inanmıyorum elektrikciler ana sigorta panosuna baktılar mı acaba

post-7692-141695289764_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok teşekkürler kardeş, sağolasın. yoksa direksiyonun altını sökecekti usta. beyin ordadır diye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir eger ana sigorta panosuna bakmadılarsa ordakı sigortaları baksınlar derim onun yerinde gene kırmız daire içine aldıgım yerde

post-7692-141695289768_thumb.png

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ana sigortaya baktı usta, onda sıkıntı yok.bırak sorunu halletmeyi elektrikci beynin yerini bulamadı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok teşekkürler kardeş, sağolasın. yoksa direksiyonun altını sökecekti usta. beyin ordadır diye.

hocam benden size bi kardes tavsiyesi siz benim büyügümsünüz  o elektrikciye gitmeyin beyni direksiyonda arayan bi elektrikciden ben hayır beklemem acıkcası

unutmayın mazda bozulmaz bozarlar eger beyinde problem görünüyorsa servise gitmenizdir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dediğin çok doğru, ama ben başındayım herşey kontrolum altında. bundan önce 3 tane ustaya gittim üçüde sadece sigorta panosuna baktı sonra pes etti. bu usta elektronikci, tecrübeli baya, bu son yarında olmazsa servis yolu kesin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun kapı ve kasaya geçiş yerindeki kablolarda da olabilir,hani kopk veya soyulmuş bir kabloda olabilir,daha önceden başıma geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

panoda role sesi geliyor, sigortaların hepsi sağlam ama kilit kablosunda herhangi bir elektrik geçişi yok, açma kablosunda geçiş var zaten açma fonksiyonu çalışıyor, kablo kopması, soyulması mantıklı, nasıl tespit edebiliriz acaba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kablonun tek zarar görecegi yer kapı arasıdır bence siz bu işi uzmanlarına yani servise bırakın beyinde falan sorun olmaz en azında bi bilgisayara sokun arabayı saten problemin kaynagı cıkacaktır emin onun en azında nerde sorun oldugunu ögrenirsiniz ve ister serviste ister dısarda yaptırırsınız ama önce sagını solunu eletmektense aracın servise gidin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pes ettim, servis yolu gözüktü, sorun giderilince sizleri bilgilendiririm, yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...