Jump to content

2011 Mazda 6 LPG - DISI Motor Uyumu

M.E.G
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Antalya da Protek Otogaz. Sahibi Galip bey. KitMTM ve Zavolli takıyor diye biliyorum. Telefonunu bilmiyorum ama internetten araştırırsanız bulursunuz sanırım. Sonucunu burada paylaşırsanız sevinirim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

selam arkadaşlar mazda 6 2011 ve sonrası modeller için lpg uygulaması ile ilgili bir gelişme var mı? vialle sistemi hakkında bilgisi olanar varsa lütfen paylaşsın da biz de öğrenelim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selam arkadaşlar mazda 6 2011 ve sonrası modeller için lpg uygulaması ile ilgili bir gelişme var mı? vialle sistemi hakkında bilgisi olanar varsa lütfen paylaşsın da biz de öğrenelim.

Forumda arama yaparsanız bu marka ile ilgili bir çok yorum var bulabilirsiniz...

http://www.mazdaclubtr.com/21879/vialle-lpi-sehirici-yakit-tuketimi-2009-mazda3-touring-1-6-sedan-otomatik

http://www.mazdaclubtr.com/21950/brc-lpg-vialle-lpi-hangisi

http://www.mazdaclubtr.com/20429/mazda3e-hollandali-vialle-lpi-sistemi-taktirdim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vialle ile ben eylül 2012 de görüşmüştüm. DISI motor mazda6' lara henüz takılamıyor demişlerdi. Şuan ki durum nedir bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar ben de mazda 3 dizel alan arkadaş gibi muallaktayım. 2011 mazda 6 mı mazda 3 dizel mi. araç fiyatları birbirine yakın.mazda 6 100 km de 3 litre fazla yaksa mazda 3 ten 15000 km  de hesaplamama göre 3000 tl fark var. vergi farkı da 1000 lira olsa 4000 tl fark oluyo ama mazda 6 ev gibi. mazda 3 ü 2 kez test ettim görüş açısı benim 626 dan dar. 626 daha ferah geldi bana. mazda 6 yı yakından gördüm dediğim gibi çok geniş ve mazda 3 ten ekstra özellikler var. ben araba bakarken sadece 2 arabaya bakıyorum mazda 6 dısı motor ve mazda 3 impresive dizel. sizlerin değerli önerilerini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lpg şu an muamma. zaten az tercih edilen bir araç bu yüzden bırak lpg taktıranını benzinli binenini bulamıyoruz. bir araç sahibini aradım antalya da 11 lt diyor şehir içi tüketime

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest serhat1299

illaki mazda alayım diyorsan azda km yapıyorsan mazda 6 alınır.özellikle yılda kaç km yaptığın önemli .ama bu sınıfta başka olsun diyorsan passat yada mondeo derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben de mazda 3 dizel alan arkadaş gibi muallaktayım. 2011 mazda 6 mı mazda 3 dizel mi. araç fiyatları birbirine yakın.mazda 6 100 km de 3 litre fazla yaksa mazda 3 ten 15000 km  de hesaplamama göre 3000 tl fark var. vergi farkı da 1000 lira olsa 4000 tl fark oluyo ama mazda 6 ev gibi. mazda 3 ü 2 kez test ettim görüş açısı benim 626 dan dar. 626 daha ferah geldi bana. mazda 6 yı yakından gördüm dediğim gibi çok geniş ve mazda 3 ten ekstra özellikler var. ben araba bakarken sadece 2 arabaya bakıyorum mazda 6 dısı motor ve mazda 3 impresive dizel. sizlerin değerli önerilerini bekliyorum.

ben olsam mazda 6 alırım. sonuçta sınıfları farklı. şimdiki aklım olsa, sıfır mazda 3 alacağıma, temiz bir mazda 6 alırdım. ileride, biraz kredi borcumu hafifletirsem,  ben de mazda 6'ya geçmeyi istiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben olsam mazda 6 alırım. sonuçta sınıfları farklı. şimdiki aklım olsa, sıfır mazda 3 alacağıma, temiz bir mazda 6 alırdım. ileride, biraz kredi borcumu hafifletirsem,  ben de mazda 6'ya geçmeyi istiyorum..

Aynı düşüncelere sahibim... Aynı fiyata bir üst sınıf almak daha mantıklı ve daha konforlu.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de mazda 3 dizelde karar kıldım. artık hayırlısı. inşallah beyaz az km.li bir impresive denk gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de mazda 3 dizelde karar kıldım. artık hayırlısı. inşallah beyaz az km.li bir impresive denk gelir.

1,5 Yıldır kullanmaktayım. Ben çok memnunum, çok doğru bir seçim yapmışım. Uzun sürelide kullanmak nasip olur inşallah.

Allah'ta size gönlünüze ve bütçenize göre bir dizel Mazda 3 verir inşallah. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba mazda dostları

3 yıldır mazda 6 kullanıyorum. aracımı sıfır km aldım ve acayip memnunum, özellikle uzun yolda. Geniş, yol tutuşu mükemmel, kullanımı çok zevkli.

Eski aracım opel astra classic 1.6 hatcthback idi ve yıllık tüketimim (her ayın başında yol bilg. sıfırlar ve km göstergesini de sıfırlarım) bu yöntemle ölçtüğümde astrada 8.2lt/100km, mazda 6 'da 9.0lt/100km. yıllık ort. 14-15bin km yol yapıyorum. (8 senedir hemen hemen aynı)

Aylık bazda kaç km yaptığım ve kaç lt benzin harcadığım ben de mevcut, ilgilenen arkadaşlara gönderebilirim.

Diyeceğim şu dur ki ben aylık 150tl, astraya oranla, fazla para veriyorum arabaya(vergiler dahil). Ama bu konfora ve zevke değer. Eğer bu rakam sizin için de  uygunsa benzinli mazda 6 alın. Ama çok yol yaparım, parası uygun olsun derseniz lpg taktırıp, onun getireceği sorunlar ve masraflarla uğraşabilirsiniz.

Şimdiden hayırlısı olsun:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aklım tekrar karıştı bende mazda 6 istiyorum. 2011 model mazda6 sı olanlar yakıt değerlerini paylaşırsa çok seinirim. adanada  satlık 2011 mazda 6 var,aradım sahibini, yakıt ortalamam 9 litre diyor. bu doğruysa mazda 6 alamam mazda 3 ün 2 katı yakar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aklım tekrar karıştı bende mazda 6 istiyorum. 2011 model mazda6 sı olanlar yakıt değerlerini paylaşırsa çok seinirim. adanada  satlık 2011 mazda 6 var,aradım sahibini, yakıt ortalamam 9 litre diyor. bu doğruysa mazda 6 alamam mazda 3 ün 2 katı yakar.

ewet doğrudur, mazda 6 ort.9lt yakar ama mazda 3 dizel dahi olsa ort 4.5lt yakamaz, bursa'da ort 8.2-8.3lt /100km yapan bi arkadaşım var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şehir içinde iki katı olmasada biraz fazla yakar ama şehirdışında mazda3 ile başa baş yakar. Motoru seni korkutmasın, emin ol çoğu araçtan az yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkaadasımda dızel toyota var  ş içi 6.5 -7 lt  gbı yakıyor muş  yanı lpg lı aracla aynı tüketımı

var bence dızel almaya degmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...