Jump to content

SKYACTIV Mazda6 Test ve İzlenimler

emregc
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mustafa abi kesinlikle Cx-5'in içi X-1'den daha güzel, ve kaliteli duruyor. Ve biraz daha ileri gittik Onur'la X-3 ile Cx-5'in içini karşılaştırdık. Yine Cx-5 ağır bastı.

Kaldıki X-1'in 150 Bin, X-3'ünde 195 Bin TL gibi bir fiyatı var. Cx-5 özellikleriye, donanımıyla bunlardan eksik yanı yok gibi. Kaldı ki X-1'den fazladır muhtemelen özellikleri.

Bu arada Onur'u Bmw 1 serisinden tamamen soğutmuşumdur diyebilirim. Artık konusunu dahil açacağını düşünmüyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 164
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fotifoti

28

• emregc

30

• mtutun

21

• EgeG

38

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

X1 konusunda haklı, X3 konusunda fanatik olduğunuzu düşünüyorum... X3 iç mekan kalitesi çok uzak ara olmamak üzere daha iyidir...

Bu arada geçen Cts Brandium'daydım ve Krispy Krem'de adını bilmediğim donut'lardan tattım. Hatırlarsan Burak ve Onur'dan bize bir şey kalmadıydı...

Mustafa abi kesinlikle Cx-5'in içi X-1'den daha güzel, ve kaliteli duruyor. Ve biraz daha ileri gittik Onur'la X-3 ile Cx-5'in içini karşılaştırdık. Yine Cx-5 ağır bastı.

Kaldıki X-1'in 150 Bin, X-3'ünde 195 Bin TL gibi bir fiyatı var. Cx-5 özellikleriye, donanımıyla bunlardan eksik yanı yok gibi. Kaldı ki X-1'den fazladır muhtemelen özellikleri.

Bu arada Onur'u Bmw 1 serisinden tamamen soğutmuşumdur diyebilirim. Artık konusunu dahil açacağını düşünmüyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

X1 konusunda haklı, X3 konusunda fanatik olduğunuzu düşünüyorum... X3 iç mekan kalitesi çok uzak ara olmamak üzere daha iyidir...

Bu arada geçen Cts Brandium'daydım ve Krispy Krem'de adını bilmediğim donut'lardan tattım. Hatırlarsan Burak ve Onur'dan bize bir şey kalmadıydı...

Abi haklı olabilirsin, X-3 konusunda biraz duygusal davranmış olabiliriz. :)

Donut konusunda evet abi haklısın. En son Onur kalan Donutu bıçakla kesip dilimleyip sana yedirmeye çalışıyordu. Vijdan azabının vermiş olduğu duyguyla hareket ediyordu sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mtutun abi tabiki bmw ile mazda 3 u karsilastirmiyorum.benim 320xd mazda 6dan sessiz.is sebebiyle babam kullanıyor ve teste ilk sürdüğünde bmw daha sessiz dedi.ortalama 7.7 ile gelmis arac ve test tuketimim sonucu 9 lt idi.bmwyi test ettigimdede sapma ayniydi ama 7.5 lt :)mazda 6 icin tr satış müdürü her ne kadar rakip audi desede biraz zor.bmw x1 bu arada bmw alliance malı yani cin üretimi Bavyera ile alakası yok üretimde.zaten malzeme kalitesi f kodlu seriden düşük.ama alan adam bunu bilmiyor marka algısından dolayı x1 daha hoş gelir insanlara.mazda bayiyle serviste tartışma olmasaydı cx5 olacaktı simdi altımda

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

CX-5 , Q5 den açık ara iyiyse, Mazda6 da A4 den iyi olabilir gibi geliyor bana... Çünkü aynı şanzıman ve aynı motorlar kullanılıyor olsa gerek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam varsa bir video paylaşın merak ediyoruz  :egy:

Kısacık ve amatör bir çekim :D başta bulanık ama sonra netleşiyor. Test aracı fotoğraflarım da var.Youtube hesabıma kendi çektiğim mazda videolarını koyuyorum zaten :D

http://www.youtube.com/watch?v=Ry9dCkoNvmA

Cumartesi gidersek onu da çekerim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

CX-5, Q-5'den açık ara iyi miymiş?

Fiyat/fayda oranı olarak kesinlikle daha iyi. İç mekan kalitesi olarak geride. Mekanik kalite olarak ileride. Ancak Audi'nin fiyat ve teknik ile ölçülemeyecek bir avantajı var; İmaj! İmaj olarak geride.

Yalnız imaj'ın da ilginç bir problemi var. Sayı arttıkça, imaj azalıyor. Örneğin, 2003 yılında oturduğumuz muhitteki sitemizde sadece 1 adet 5 serisi vardı. Bir de alt sitede 1-2 adet vardı. Şimdi sitemizde 5 serisi sayısını saymam bile zor. Çünkü artık kiralama firmalarından şirketler yöneticileri için kiralıyorlar.  Sayı çok fazla ama plaka altlığında kiralama firması yazmayanı görmek çok zor. Birçok premium otomobil için böyle durum. Özellikle de orta boy sedan araçlar, mesela Premium SUV araçlarda durum böyle değil. Bu sebeple de çok nadir görüyorsunuz halen. Yine Mercedes A, B serileri ve BMW 1 serisi için de öyle değil.

Size ilginç bir örnek vereyim; sitemizdeki Mazda 3 HB sayısı ile BMW 1 serisi sayısı aynı. Ancak Mazda 6 (eski ya da yeni) hiç yokken, BMW 3 serisi belki 30, belki 35 adet vardır.

Eskiden şirketler üst düzey yöneticilerine Passat verirlerdi imaj açısından. 2005 yılında bir arkadaşım imajı için Passat 2.0 TDI aldı. 3 yıl önce sattı daha araç çok düşük km'deydi. Neden diye sordum. 'Mahallede herkesin altında kiralık bir Passat var, ben para verip aldım deyince bir garip hissediyorum' şeklinde bir espri yapmıştı.

Fiyatlar ucuzladı da böyle oldu demeyin. 2003 yılında 5.30d aracın EUR fiyatı ile bugün 5.20d alamıyorsunuz. Üstelik çok daha az donanımla alamıyorsunuz. Evet BMW 3 serisinde Mercedes C serisinde 1.6 motorlarla vergi avantajı elde ettiler. Ama büyük ihtimalle bugün EUR olarak 3.16 fiyatı, 10 sene öncesinin 3.20 fiyatıyla aynıdır. Sanırım ülkemizde adil dağılmasa bile, refahın ya da en azından durumu iyi olan insanların arttığını kabullenmemiz lazım...

Bir de imaj genellikle sübjektif bir kavramdır. Bazen kalite ile, bazen nadirlikle, bazen de dedikodu ile elde edilebilir. Pozitif ya da negatif yönde...

CX-5 , Q5 den açık ara iyiyse, Mazda6 da A4 den iyi olabilir gibi geliyor bana... Çünkü aynı şanzıman ve aynı motorlar kullanılıyor olsa gerek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence refahın artmasından çok insanların otomobillere ayırdığı bütçe büyüdü çünkü sektörde rekabet çok.. İnsanlar hep daha iyisini istiyor artık.Eminimki kendine yeni mercedes,bmw alanların birçoğu ne krediler çekerek alanlar, bütçelerini zora sokarak alanlar veyahut  ucuz fiyata BOŞLINE donanım paketli arabalara binenler :D kiralık araçlara lafım yok darısı hepimizin başına :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ege, boşline esprini tuttum ama yukarıya video diye koyduğun şey daha çok fotoğraf be oğlum! Kaç saniye bu, 3 mü????

Bence refahın artmasından çok insanların otomobillere ayırdığı bütçe büyüdü çünkü sektörde rekabet çok.. İnsanlar hep daha iyisini istiyor artık.Eminimki kendine yeni mercedes,bmw alanların birçoğu ne krediler çekerek alanlar, bütçelerini zora sokarak alanlar veyahut  ucuz fiyata BOŞLINE donanım paketli arabalara binenler :D kiralık araçlara lafım yok darısı hepimizin başına :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ege, boşline esprini tuttum ama yukarıya video diye koyduğun şey daha çok fotoğraf be oğlum! Kaç saniye bu, 3 mü????

abi arka koltuk ve babamın sürüşü birleşince böyle oluyor :D cmt daha uzun bir video çekerim umarım :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa abi imaj olayı inanılmaz bir şey. Geçenlerde bir test okumuştum, Mercedes a serisinin yıldızını sökü logosunu kapatıp yola çıkarıyorlar ve halka soruyorlar bu nedir ve nasıl buldunuz diyerek. İnsanların büyük çoğunluğu aracı tanıyamıyor focus diyen, astra diyen. Kalitesini soruyorlar çok kötü diyen de çıkıyor idare eder diyen de, çok dandik olsa olsa fransızdır diyen de.

Yıldızı taktıktan sonra da insanların dibi düşüyor tabi.

Yıllar önce benzer birşey okumuştum, pepsi ve cola'nın üzerlerini kapatıp ikram ediyorlar, insanların %70'i pepsi'nin tadını daha iyi bulduğunu belirtiyor. Amblemler açılınca oran tam tersine dönüyor:)

Yine de Mazda'nın 90'lardaki başarısından dolayı ülkemizde çok da kötü bir imajı yok. Bir hyundai ve kia değil neyse ki:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özkan muazzam iki güzel örnek vermişsin. Bazı markalar hayatımızda öyle yer etti ki. Bunlardan örneğin Apple, Sony, İbm, Bosch...bunları bir çoğumuz gözümüz kapalı beğeniyoruz resmen. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı şeyi skoda superb için de yaptılar  :D beklenilen imaj testi (2:26). herkesin ıyk dediği asla binmem dediği marka değeri hyundai'den de düşük olan hatta halk arasında 'skoda bacaklı' deyimini oluşturan bir otomobil markası üstün VW pazarlaması ile nereden nereye geldi imaj olarak :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özkan aynı olayı Hyundai ve Kia tersten yaşıyor. Bir Mazda değiller ama birçok Avrupa markasını kalitede yakalayıp, geçtiler. Ve hatta bazı Japonları bile, isim vermeyeyim.

Ancak geçmişteki kötü imajları yüzünden halen olduklarından psikolojik olarak kötü algılanıyorlar. Halbuki bu otomobiller aynı markalar ile bugün yeni ithal ediliyor olsaydı, bugünkü pozisyonları çok farklı olurdu...

Mustafa abi imaj olayı inanılmaz bir şey. Geçenlerde bir test okumuştum, Mercedes a serisinin yıldızını sökü logosunu kapatıp yola çıkarıyorlar ve halka soruyorlar bu nedir ve nasıl buldunuz diyerek. İnsanların büyük çoğunluğu aracı tanıyamıyor focus diyen, astra diyen. Kalitesini soruyorlar çok kötü diyen de çıkıyor idare eder diyen de, çok dandik olsa olsa fransızdır diyen de.

Yıldızı taktıktan sonra da insanların dibi düşüyor tabi.

Yıllar önce benzer birşey okumuştum, pepsi ve cola'nın üzerlerini kapatıp ikram ediyorlar, insanların %70'i pepsi'nin tadını daha iyi bulduğunu belirtiyor. Amblemler açılınca oran tam tersine dönüyor:)

Yine de Mazda'nın 90'lardaki başarısından dolayı ülkemizde çok da kötü bir imajı yok. Bir hyundai ve kia değil neyse ki:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda??? Ben de gözüm kapalı beğenip MX-5 almıştım.

Özkan muazzam iki güzel örnek vermişsin. Bazı markalar hayatımızda öyle yer etti ki. Bunlardan örneğin Apple, Sony, İbm, Bosch...bunları bir çoğumuz gözümüz kapalı beğeniyoruz resmen. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özkan aynı olayı Hyundai ve Kia tersten yaşıyor. Bir Mazda değiller ama birçok Avrupa markasını kalitede yakalayıp, geçtiler. Ve hatta bazı Japonları bile, isim vermeyeyim.

Ancak geçmişteki kötü imajları yüzünden halen olduklarından psikolojik olarak kötü algılanıyorlar. Halbuki bu otomobiller aynı markalar ile bugün yeni ithal ediliyor olsaydı, bugünkü pozisyonları çok farklı olurdu...

aynen hatta bir ara dünyanın en sert kasalarını hyundai yapıyordu. veloster dünyanın  en sağlam arabasıydı bir ara. sonra efenime söyleyeyim. cx5 euroncape girdiğinde volvo xc bilmemneden daha yüksek not alıp en yüksek notlu suv olmuştu sonra yeni hyundai santa fe çıktı ve cx-5in elinden bu sıfatı aldı. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki şuan dünyanın en sağlam kasaları volvo,mazda,hyundai ve infinitide. infiniti türkiyede değeri bilinmeyen tüm alman rakiplerinin eline mekanik sağlamlık açıdan su dökebilecek bir marka mesela. Onun dışında hyundai'nin de inatla ana modellerinde turbo kullanmaması hyundai'nin ürettiği arabalara değer verdiğini gösterir bence. Hyundai ve kia'nin en büyük eksisi bence hala yeteri kadar avrupalı tasarımlar yapamıyor olmaları..

http://ekonomi.milliyet.com.tr/otomobil-dunyasini-karistiran-test-/ekonomi/ekonomidetay/15.08.2012/1581319/default.htm

Bu linke herkesin bakmasını ve test sonrası markaların verdikleri tepkileri incelemelerini tavsiye ediyorum. ;)  Bu testlerin bir de şehir içi güvenlik önlemleri için yapılanı vardı sanırsam ona mazda da katılmıştı ve en yüksek notları almıştı sanırsam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...