Jump to content

En Güvenilir 10 SUV - 2012 (whatcar)

mtutun
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlk 10'un tamamı Japon. En kötü kategorisinde ise Range Rover var...

Top 10 most reliable SUVs (by Reliability Index rating)

1 Honda HR-V ('98-'06) 9

2 Suzuki Jimny ('98-) 24

3 Suzuki Vitara ('05-') 27

4 Nissan Qashqai ('07-) 40

5 Suzuki Vitara ('98-05) 41

6 Honda CR-V ('02-06) 42

7 Honda CR-V ('07-) 46

8 Subaru Forester ('02-'09) 66

9 Nissan X-Trail ('07) 67

10 Mitsubishi Shogun Pinin ('99-06) 73

Worst

Range Rover (02-) 415

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu da 10 en güvenilir cabriolet;

Top 10 most reliable convertibles (by Reliability Index rating)

1 Mazda MX-5 ('05-) 8

2 Mazda MX-5 ('98-'05) 32

3 Peugeot 206 CC ('00-'07) 39

4 Vauxhall Tigra ('04-'09) 47

5 Chrysler Crossfire ('03-'08) 49

6 Peugeot 207 CC ('07-) 59

7 Citroen C3 Pluriel ('03-) 61

8 Lexus SC430 ('01-) 71

9 VW Eos ('07-) 76

10 Volvo C70 ('06-) 76

Worst

Mercedes SL (02-) 555

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 en güvenilir coupe; doğrusu RX-8 beni şaşırttı. Listeye giremeyeceğini düşünüyordum. Ve en kötü kategorisinde yine bir Mercedes.

Top 10 most reliable coupes (by Reliability Index rating)

1 Hyundai Coupe ('02-'07) 22

2 Toyota Celica ('99-'06) 42

3 Audi TT ('06-) 80

4 Nissan 350Z ('03-'09) 97

5 Jaguar XK ('06-) 107

6 Mercedes-Benz CLK ('02-'10) 167

7 Audi TT ('99-'06) 201

8 Mazda RX-8 ('03-'11) 201

9 Audi ('07-) 235

10 Jaguar XK ('96-'06) 303

Worst

Mercedes-Benz CL (00-07) 547

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arastirmayi yapan Dunya'nin en saygin kuruluslarindan JD Power. Her sene İngiltere icin sonuclari, İngililtere'nin en guvenilir oto magazinlerinden Whatcar tarafindan yayinlaniyor. Aslinda her yil sonuclari Whatcar yayinliyor. Bu verdiklerim 2012 yili icin ve İngiltere sonuclari.

Bu tip arastirmalari pek takip etmiyoruz galiba? Cunku burada sonuncu olanlar, kronik sonuncular. Eger bir gun, ozellikle de Range/Land Rover sonuncu olmazsa sinifinda, esas o surpriz olur. Zaten bu sebeple de firma surekli el degistiriyor ve her alanin elinde patliyor.

Luks otomobili, sorunsuzluk, dayaniklilik ve uzun omurluluk ile karistirmamak lazim. Bu testlerde cikan sonuclari birebir test edip, ogrenmisligim de vardir. (ne yazik ki)

Bu da alinti yaptigim kaynagin linki. Cok detayli bir arastirmadir.

http://www.whatcar.com/car-news/what-car-reliability-survey-2012/introduction/263555/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Coupe sinifinda Japonlardan yeterince model olmadigi icin, ilk 10  da mecburen hemen hemen herkes var. Cunku model cok sinirli. İki degisik MX5 in ilk iki sirada olmasi bile, listeyi guvenilir kiliyor. Ayrica  sadece Tigra degil, RX 8 de listede, model cok olsa kesinlikle giremezdi.

Land/Range Rover zaten her ulkede bu tip arastirmalarin hep dibindedir. Bu arastirma İngiltere de, yani anavataninda. Eger vatandaslari soyluyorsa inanabilirsin...

Listeye Tigrayı koyana inanmam ben.

Birde diğer listede Renç Rovır en kötü ha! Pfff...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

....

Land/Range Rover zaten her ulkede bu tip arastirmalarin hep dibindedir. Bu arastirma İngiltere de, yani anavataninda. Eger vatandaslari soyluyorsa inanabilirsin...

Hani nooldu o menşur ingiliz kendini beğenmişliğine?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cabrio sıralamasında 1. ve 2. Mx-5:) İlk defa böyle birşey görüyorum. Bu arada Mazda'nın arıza istatistiklerinde en kötü aracı Rx-8 bile kendi kategorisinde listede, daha ne olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

RX-8 gerçekten Mazda'nın en kötüsü ve belki RX sülalesi olmasa Mazda markalar listesinde birkaç basamak yükselebilir. Ancak RX-8'in sonuçlarını lüks markaların modelleriyle kıyaslarsan, RX pek çoğundan çok daha iyi konumda çıkıyor...

RX'in nisbeten kötü sonuçlarının ciddi miktarının bilinçli olmayan satıcı ve kullanıcılardan geldiği de ayrı bir gerçek.

Bu aracın sürüşü bana gerçekten keyif veriyor. Ne zaman bir düzlük bulup gazlasam dikiz aynasına bakınca Vettel'i, viraja gelince ise tekrar kendimi görüyorum.

Cabrio sıralamasında 1. ve 2. Mx-5:) İlk defa böyle birşey görüyorum. Bu arada Mazda'nın arıza istatistiklerinde en kötü aracı Rx-8 bile kendi kategorisinde listede, daha ne olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Honda HR-V 'yi başa koymuşlar ancak bu aracın otomatik CVT şanzımanını birçoğusu eline almıştır ki şanzıman aracın en pahalı parçası yaklaşık 15.000 tl bişey... Nasıl oluyorda birinci oluyor bu araç anlamadım.. Düz vitesi için mi konuşuyorlar acep..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen. Zaten HR-V'nin otomatiği zor bulunur İngiltere'de...

Honda HR-V 'yi başa koymuşlar ancak bu aracın otomatik CVT şanzımanını birçoğusu eline almıştır ki şanzıman aracın en pahalı parçası yaklaşık 15.000 tl bişey... Nasıl oluyorda birinci oluyor bu araç anlamadım.. Düz vitesi için mi konuşuyorlar acep..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...