Jump to content

Egzozdan Gelen Ses

Ilgaz-p
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Geçenlerde farkettim aracımın otomatik kalkışlarda gaz pedalına yumuşak basarak kalkarken bir gıcırtı gibi ses geliyor şanzumandan gelme ihtimali ile hemen sanayiye gittim ustaya aracı gösterdim daha sonra aracı durdurduk olduğu yerde araç P konumda iken gaz verdik 1000 -1500 devir aralığından ses geliyor sesin egzozdan geldiğini katalizörden gelebileceğini tıkandı ise aşırı ısınır içi dağılmışda olabilir dedi. zaten aracımdada egzozda aşırı bir ısınma var araca katalizör tıkalı olabilirmi katalizör hemen egzoz monifoltundan sonra gelen yuvarlak uzun tombul bir parça üzerinde sensör takılı aracım 145,000 km de

Edit : Başlık imla.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu gıcırtı eğer egsozdan ise manifold çıkışında bir esneme bölümü var oradan yapabilir motor hafif kasınca, aynı şekilde tabiki katalitik konvektörden de olabilir eğer o parça tıkalı veya sorunlu olsa aracın çekişi düşer boğulur vede aynı şekilde o parçadan önceki egsoz bölümü çok ısınır. egsoz bir yerlerede sürtüyor olabilir sonuçta motora gaz verinde hafiften egsoz sistemi kasılır. geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu gıcırtı eğer egzozdan ise manifold çıkışında bir esneme bölümü var oradan yapabilir motor hafif kasınca, aynı şekilde tabiki katalitik konvektörden de olabilir eğer o parça tıkalı veya sorunlu olsa aracın çekişi düşer boğulur vede aynı şekilde o parçadan önceki egzoz bölümü çok ısınır. egzoz bir yerlerede sürtüyor olabilir sonuçta motora gaz verinde hafiften egzoz sistemi kasılır. geçmiş olsun.

o parçadan sonraki egsoz bölümü ısınıyor yanlız çekişte bi düşüklük yok yer yer sanki bana araç çekişten düşüyormuş gibi geliyor rolantide araç ısınınca bir titreme oluyor ancak her zaman olmuyor onunda hava akışmetresinden olduğu temizlenmesi gerektiğini öğrendim

Nasıl temizleneceğini bilmiyorum kontak spreyi ile temizleniyormuş ama bilmiyorum Ankaraya gittiğimde aracı bir yetkili servise göstereceğim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...