Jump to content

Lpg montajı sonrası Beyaz duman

serhanmustu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Öncelikler cevaplarınız için simdiden tesekkur ederım Kit MTM montajı yaptırdım enjektor kablolları yanlıs bagladılar bir ara arabam beyaz duman atmaya basladı kısacası bujılerı ıslamıs sonra duzeldı montaj tamamlandı arabam arada sırada beyaz duman atmaya basladı su eksilmesi yok yag eksıltme yok  motorda tekleme yok çalışmasında çekişinde sorun yok ısınıca veya sogukken degıl kafasına gore beyaz duman atıyor benzındede ve lpg fark etmıyor bazen ılk calıstıgında bazen de durudugumdan sonrakı kalkısımda veya gerıye taktıgımda cukurdan gectıgımde atmaya baslıyor kısa bır sure attıktan sora duzelıyor sormadıgım kımse kalmadı herkezın bır cevabı ama cevaplar aradıgım bır cevap degıl cunku yukarıda belırttıgım uzere aynı seylerı eksıklıgını soruyorlar  yardımcı olursanız sevınırım saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı durum benim önceki aracımda başıma geldi,yanlız benim araca lpg + yağlama takmışlardı 10 numara yağ koymamı söylediler(mobilet yağı)ekstra yağlama,ayarı fazla açık olduğundan yağı yakıyordu ve aynı dumanı atmaya başladı,ayarını kıstım sorun bitti..

Sizde ekstra yağlama varmı?aynı sorun olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu anda lpg ustaları ekstra takılan yağlamaya yağ yetine mazot(motorin)öneriyorlar katran olmasındiye,bende kullanıyorum ve katran ve duman ortadan kalktı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu anda lpg ustaları ekstra takılan yağlamaya yağ yetine mazot(motorin)öneriyorlar katran olmasındiye,bende kullanıyorum ve katran ve duman ortadan kalktı..

yaglama aparatı yok zaten gerekte yok arkadaslar cunku şu anki lpgler çogu kendınden yaglı opet gıbı 2 sene kulllanmıstım oncekı arabamda yagsız ne sıbob eydı ne bıse 145 bınde sattım bu aracımı aldım ara sıra duman atmasını cozersem ınsallah 100 km bunuda satıcam aracım 50 bınde
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Sorun çözüldü yaglama aparatına gerek yok cunku kullandıgımız lpg yaglı ayrıca 80 km de bır silindir kapagındaki sibobları yakıyormuş araclarımız masrafıda ortalama 2-3000 tl cıvarı yanı 2000 lpg +3000 =5000 ortalama yaksanız 80000 km de hem lpg hem de tamır parasını kat kat cıkarır ayrıca bu lpg işini mutlaka serviste yapın mazdayı cogu kımse bılmıyor manıfoltunda kelebekler varmıs taktıracak arakdasların bılgısı olsun kit mtm yada brc tercıh edılırse daha ıyı olur kazasız belasız mutlu suruşler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...