Jump to content

Lpg Sistemini Söktürecem Ama ?

Kadirx
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

lpg'de sorun yaşadım sorun tamamen lpg sisteminden kaynaklı sistemin komple değişmesi gerekiyor benzin pompasına zararı olduğu içinde komple bitirip deneme yapmadım ne kadar yakıyor benzinde diye ama sanırım pek'de göz korkutacak kadar bi tüketimi yok

depoyu fulleyip denemem gerek ama şöyle bi durum var ruhsatda araç lpglı ben sistemi söker isem polis ve muane'de sorun yaşarmiyım bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

fullden benzin alıyorum full kart ile beraber en son bu akşam 28-10-2012de 4.57den aldım ve bazılarının dedıgı gibi yol yapıyo performsn düşük gibi bi sorunlar yaşamadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Benim verdiğim değerlere yakın yakar.

çok iyi o zaman. lpg ye ihtiyaç yok. lpg yi söktürünce ruhsata işletmemek için alınan parayı ödememek için lpg yi kullanmazsın olur biter. ya da lpg yi sökersin muyenede ustana göstermelik taktırırsın. ben polis çevirmesine yakalandım bi ara ama polis lpg ye felan bakmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

lpg yi söktürdüm ben dunyanın en pahalı benzinini kullanıyorum şuanda :D

sonradan pişman olmazsın inşallah, benzinin fiyatı bile psikolojik olarak bitiriyor insanı : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ekonomik şartlar ve devletin akaryakıt politikası sebebiyle benzinli araç kullanmak mantıklı değil bence...

LPG ne kadar sorun çıkartsa da, biz bu sorunlarla yaşamaya alıştık gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

2 ay öncesine kadar ben de de yoktu lpg hiç takılmamış. Gayet iyi gidiyorduk fakat 6 ayda 50 kuruş zam gelince benzine dayanamadım. Bi de mali durum en az 6-7 sene aracı değiştirmeye müsade etmeyince çaresiz taktırdık. Doğru sorun çıkıyor bakım masrafları artıyor. Performans düşüyor ben de sene de max 12-12 bin km yapıyorum. Taktırdığıma pismanım. Hele enjektörleri matkapla deldikleri zaman takarken çok moralim bozuldu.(Biraz orjinalciyim) Oğuzhanın dediği gibi aracı kullanmıyorsanız hiç fantazi aramayın bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2004 temmuz da aldığım 1991 2.0 mazda 626 ya 2006 haziranda brc taktırmıştım.156.000 km de...2008 haziranda 198.000 km de devrettim.arabayı alan en son 248.000 km de elden çıkarmış. 92.000 km yol yaptı sadece lpg...hiç sorun olmadı...karbüratörlü mazda larda sorun çıkartmadığı tarafımdan onaylandı.tam 92.000 km...ama injection lu arabalarda bilemiyorum.sıkıntı varsa söktür ,300 yakacağına 400 yak...bende şu anda mazda 2 var.12.000 km de ve de benzinli...param gidiyor ama kafam rahat.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kit olarak prins yada teleflex marka ve iyi bir ustada montajını yaptıktan sonra hiç bir sorun yok. Prins i 6 7 yıldır 2.5 v6 omega da kullanıyoruz 114bin km de takıldı şuan 290binde çok şükür ne performans ne başka bişey  çıkmadı. Teleflex i 200beygirlik turbo rover de kullandım bir defa regülatörün diyaframı bozuldu onun dışında sorunsuz kullandım. Teleflex in farklı bi montaj şekli var enjektörler yanma odasına en uakın şekilde takılıyor enjektörlerin ömrü çok uzun bozulma ihtimali normal şartlarda çok az

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

soktuk sistemı ama fazla dayanamadım daha dogrusu iş degişikliği nedeni ile tekrar akl sistem tatktırdım subablex yaglama ile beraber

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Ben lantis te benzinde kullanıyorum bir süredir.ortalama ekonomi modunda 42-43 std şehir içi dur kalk yoğun trafiğinde 50krş yakıyorm.abanınca 65 e yaklaşıyor ama 45-50 arası değerler bütçeyi zorlamayacaksa güzel günümüz fiyatlarıyla.kesinlikle bütçesi yetene benzinde binme sebebi bence

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...