Jump to content

Küçük turbo motor, büyük naturel motor???

mtutun
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Çok alakasız olacak ama, avatardaki araç sanki Albea gibi geldi bana...

:fiuw:

Tabi gözlerim beni yamultmuyorsa.

8:)

resim albea. haklısınız . avatar resmimin altındaki aracımın bilgisi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

resim albea. haklısınız . avatar resmimin altındaki aracımın bilgisi

Pardon özür, avatar deyince ben doğrudan fotoğrafa odaklandım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha fazla yakacağını tahmin ediyorduk ama bahsettiğiniz 9.5 lt hakikaten yüksek. CX 5 bahsettiğiniz şartlarda 7.0 lt yi aşmaz.

Erol bey merhaba avatarımda ki araç eşimin ,ben ise motosiklet kullanıyorum ama 16 yaşımdan beri ağırlıklı olarak çok fazla sayıda ve çeşit araç kullandım. Haliyle şu an ki aracımız 122bg ve ağırlık ise 1500kg. araç ile alanya-antalya(135km) alanya-olympos(220km) uzun yol kullanımlarım oldu. ve tabii ki ve hala kullanmaktayım. Size yardımı olur mu bilemem ama sarfiyat konusu Rakım,İklim, Yol durumu,Yakıt kalitesi,

Kullanım şekli vs vs vs ve Kişiye göre değişir ama fikir vermesi açısından ........

Hani klasik bir deyiş vardır :ayağının altında tüy varmış gibi kullanmak:  evet bu şekilde bir kullanım hız ise 90km/h ile 120km/h arasında iniş ve çıkış lı yollarda asla boş vitese almadan (vites boşta hiç sevmem boşta sürenleri de uyarırım).  100km mesafe de 9.5lt

tüketim. ortalama 2500d/d  3000d/d bandında vites değişimi olmak kaydıyla .

Şahsi kanaatim elinizde arslanlar gibi bir ormancı(forester) var. sizin sorunuza cevabım ise tsi bence kağıt üzerinde az yakar.

Atmosferik bana organik ....

Turbolu ise hormonlu.... gibi geliyor.

Peki neden vw kullanıyorsunuz diye sorabilirsiniz . Bu aracı eşim istiyordu. ve bu konular hakkında bilgisi yok . sadece vw 'e  olan sevgisinden dolayı.    zaten ben motosiklet kullanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha fazla yakacağını tahmin ediyorduk ama bahsettiğiniz 9.5 lt hakikaten yüksek. CX 5 bahsettiğiniz şartlarda 7.0 lt yi aşmaz.

Maalesef öyle. Sağ ayagıma kramp girme pahasına uğraştım ve sonuç bu. :( Üstelik bu değer arabanın bilgisayar değeri değil ! Aynı benzinci , aynı pompa , aynı lt fiyatı ve tabii ki düşük tetik tabanca dolum ile elde edilen KABA  tabirle manuel değer.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız 160 bg DSG, önden çekiş değil mi?

Maalesef öyle. Sağ ayagıma kramp girme pahasına uğraştım ve sonuç bu. :( Üstelik bu değer arabanın bilgisayar değeri değil ! Aynı benzinci , aynı pompa , aynı lt fiyatı ve tabii ki düşük tetik tabanca dolum ile elde edilen KABA  tabirle manuel değer.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız 160 bg DSG, önden çekiş değil mi?

122 bg önden çekiş. manuel. değer 9.5 lt olan sürüş zamanının çoğunluğunda  klima açık. Bunu yazmayı unuttum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle paylaştığınız objektif bilgiler için teşekkür ederim.

Çok meraklı adamsın demezseniz eğer, eşiniz VW sever ve kullanıcısı, siz de motor sever ve kullanıcısısınız. Mazda ile ilgi nereden? Eski bir kullanıcı mısınız? Yoksa bir şekilde ileride sahip olmayı mı düşünüyorsunuz?

122 bg önden çekiş. manuel. değer 9.5 lt olan sürüş zamanının çoğunluğunda  klima açık. Bunu yazmayı unuttum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle paylaştığınız objektif bilgiler için teşekkür ederim.

Çok meraklı adamsın demezseniz eğer, eşiniz VW sever ve kullanıcısı, siz de motor sever ve kullanıcısısınız. Mazda ile ilgi nereden? Eski bir kullanıcı mısınız? Yoksa bir şekilde ileride sahip olmayı mı düşünüyorsunuz?

Aslen izmit merkez doğumluyum. Alanya 'ya 4 sene önce geldim.1988 senesinde araba sürüş macerama 1967 ford taunus 17m ile başladım. sonrasında 73 model kasa (115 kasa) 75 model 300diesel motor 5 silindir melez bir mercedes ile devam  ettim . Mazda sevgim 1993 323 modeli sedan (arkadaşımın),  ve 1990 model F 1.6(akrabamızın) arabaları ile başladı. Şu anda alanya da  iç mimar bir arkadaşımın  2004 mazda 6 sı  var ve bir araya geldiğimizde araba elektronik ve teknik  sohbeti yapmaya çalışıyoruz.Gerçekten hala etkili bir araç.Tabii eşlerimiz sözümüzü bal ile kesmezlerse. Mazda sevgim ve ilgim buralardan geliyor. Çok uzattım özür dilerim. bu arada  subaru ya karşı çok farklı bir sevgim var.2001 yılında gençlik diyebileceğim bir zamanda  1986 model bir leone kullanmak zorunda kalmıştım. iyi kide  kalmışım . yaklaşık 7-8 saat bir birliktelik arabada insanlar var ama ben ???

resmen büyülendim aracın sakin ama akıcı kullanımı ve ve ve kullanım rahatlığı,yol tutuşu  beni benden aldı .ondan sonra ben araba nın içinde değil araba benim içimde yaşamaya başladı. subaru forester diesel test sürüşüm de 3 sene önce gonca diye tabir edilen yol değişim kavşaklarında ki yol tutuş hepten beni...........  devamını artık anladığınıza inanıyorum. burası mazda forum . başka markalardan bahsetmem arkadaşlarımıza saygısızlık olur diye uzatmayayım. MUSTAFA BEY  umarım 20 küsür sene yi 3 -5 satıra sığdıramasam da  anlatabilmişimdir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gayet açıklayıcı oldu, teşekkürler. Subaru yazışmalarına burada kimse laf etmez (kıl Emre hariç) çünkü kardeş forum ve kardeş marka...

Aslen izmit merkez doğumluyum. Alanya 'ya 4 sene önce geldim.1988 senesinde araba sürüş macerama 1969 ford taunus 17m ile başladım. sonrasında 73 model kasa (115 kasa) 75 model 300diesel motor 5 silindir melez bir mercedes ile devam  ettim . Mazda sevgim 1993 323 modeli sedan (arkadaşımın),  ve 1990 model F 1.6(akrabamızın) arabaları ile başladı. Şu anda alanya da  iç mimar bir arkadaşımın  2004 mazda 6 sı  var ve bir araya geldiğimizde araba elektronik ve teknik  sohbeti yapmaya çalışıyoruz.Gerçekten hala etkili bir araç.Tabii eşlerimiz sözümüzü bal ile kesmezlerse. Mazda sevgim ve ilgim buralardan geliyor. Çok uzattım özür dilerim. bu arada  subaru ya karşı çok farklı bir sevgim var.2001 yılında gençlik diyebileceğim bir zamanda  1986 model bir leone kullanmak zorunda kalmıştım. iyi kide  kalmışım . yaklaşık 7-8 saat bir birliktelik arabada insanlar var ama ben ???

resmen büyülendim aracın sakin ama akıcı kullanımı ve ve ve kullanım rahatlığı,yol tutuşu  beni benden aldı .ondan sonra ben araba nın içinde değil araba benim içimde yaşamaya başladı. subaru forester diesel test sürüşüm de 3 sene önce gonca diye tabir edilen yol değişim kavşaklarında ki yol tutuş hepten beni...........  devamını artık anladığınıza inanıyorum. burası mazda forum . başka markalardan bahsetmem arkadaşlarımıza saygısızlık olur diye uzatmayayım. MUSTAFA BEY  umarım 20 küsür sene yi 3 -5 satıra sığdıramasam da  anlatabilmişimdir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cok fazla o zaman. Ben 1.4 tsi 160 bg 4x4 sandim. 160 bg in yakit tuketimi cok fazladir o zaman. Halbuki sehir disi 5.8 litre diyor :)

diyor ama . Benim nazarım da o değerin yakalanması mümkün değil. SAYIN M.E.G

vw de o değerleri tutturabilecek birisinin olduğunu da sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otohaber yıllık kataloga bakarsanız hemen hemen hiç bir VW katalog verisinitesttw tutturamamış .

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

diyor ama . Benim nazarım da o değerin yakalanması mümkün değil. SAYIN M.E.G

vw de o değerleri tutturabilecek birisinin olduğunu da sanmıyorum.

Daha once vw ve grubu araclari kullandim. En uzunu 30 bin km yol yaptigim leon. Kagit uzerindeki degerleri zorlanmadan yakaliyorsunuz. Dikkatli surerseniz daha da az tuketebiliyor.

Benim aracin (toyota rav4) sehir disi tuketimi  de 5.8. Fakat ben 90 km hiz ile sabit hizla gidis gelis yolda 8.2 den asagisini goremedim. Demek ki bu tarz araclarda degerler sapitiyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha once vw ve grubu araclari kullandim. En uzunu 30 bin km yol yaptigim leon. Kagit uzerindeki degerleri zorlanmadan yakaliyorsunuz. Dikkatli surerseniz daha da az tuketebiliyor.

Benim aracin (toyota rav4) sehir disi tuketimi  de 5.8. Fakat ben 90 km hiz ile sabit hizla gidis gelis yolda 8.2 den asagisini goremedim. Demek ki bu tarz araclarda degerler sapitiyor :)

AMA bu değerleri yakaladığınız araç 1.6 atmosferik  mi? yoksa 1.4 tsi mı?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otohaber yıllık kataloga bakarsanız hemen hemen hiç bir VW katalog verisinitesttw tutturamamış .

Şaşırmadım .
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.4 tsi leon fr ile hic yakalayamadim.

1.2 tsi leon ile degerlerden daha dusugunu yakaladim.

2004 model megane 2 hb 1.6 benzinli  ile  2004-2012 yıları arasında harika tüketim değerleri yakalıyordum. Ama vw tiguan dediğim gibi oldu. eşime söyledim  ama maalesef anlamadı. Sanayici ağzıyla "ne kadar köfte o kadar ekmek " dedim . bu ağırlıkta bir kasaya yakışan 2000cc dedim. japon dedim . ama sakalımı  o zamanlar uzatmalıymışım :tey:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi en az yakan araç hangisi ? Feci ekonomik bir araç alalım desek ?

En az kullanılan araç...

:P

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...