Jump to content

Mazda 626 Ön ve Arka camdan su girmesi..


Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar aracımı yeni aldım arka camın üst lastiği yok ön tarafında camla tavanın birleştiği yerde küçük çatlak var dolayısı ile su giriyor.Cam lastiklerimi değişicek yoksa silikonla operasyon tatmin edici olurmu? Tavan içinde öneriniz varmı? Camcı ve kaportacıdan kaça çıkarım? Teşekkürler Saygılar.. :)

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş

ikiside olur su girmez.Ama eğer müsaitsen,kaportacıya git camları söktürt,camın birleştiği noklarda paslanma vardır kesin,oraları temizlettir,rötuşla halollsun..

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada aynı sıkıntıyla karşılaşan arkadaşlar için ön ve arka camları söküp silikonlama işlemi için oto camcıdan 120 ila 150 tl bir fiyat aldım..

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş
  • 2 yıl sonra ...

Benimde ön cam değiştikten sonra iyi oturtamamışlar camı üst köşelerden su alıyor ve fitil sol alt köşeden yolda giderkan 40 cm kadar ayrıldı tam yapıştıramamış cumartesi Eskişehirde ustaya sordurdum camı söküp takma cam ilacı 60 tl fitilide değiştirirse +20 tl ben şimdi bulabilirsem orjinal gibi fitil bakıyorum metal gibi olandan bulamazsam 20 tl likle değiştireceğim 

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde sürücü koltuğunda, bulunan camda sıkıntı var, Sanırım fitiller bozuk ve cam tam olarak kapanmıyor. Birde fitiller sebebiyle araba yıkanırken hafif bir su girişi oluyor.

 

Duzeltmek icin neler yapmalıyım ? fotoğraflarıda atarım en kısa zamanda.

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş
  • 5 ay sonra ...

Hocalarım merhabalar..Benim aracımın da arka tarafta bulunan sağlı sollu havalandırma gibi olan zımbırtıdan yok,orayı kartonplak gibi bişeyle kapatmışlar,uzun yolda uğultu yapıyor ve yıkadığım zaman,yağmur da su alıyor..(ARAÇ TEMSİLİ) Bu zımbırtıyı nerden bulabilirim,kaça bulabilirim,teşekkürler.

Adsız.jpg

Link to post
Diğer Sitelerde Paylaş
×
×
  • Yeni Oluştur...