Jump to content

Bir Başarı Öyküsü: Kapı Camı Düğmesi Tamiri

ferdist
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

herkese selamlar;

aracımın sağ ön cam düğmesi çalışmıyordu. aynı şekilde şöför tarafından da açılıp kapanmıyordu. elektrikçiye sordum muhtemelen düğmeden dedi. aradım taradım kadosan da düğme bulamadım. derken bi gün düğmeyle oynarken tıkırtı geldi düğmeden. sanki çalışacak da bişi onu engelliyomuş gibi. derken şöför camının ordaki düğmeye baslılı tutup sağdaki düğmeye de basarken cam indi :) eyvah ya kaldırmazsa falan diyodum ki, onu da yaptı, kaldırdı. sonra dedim ki bunda bi iş var. söktüm şöför tarfındaki soketi getirdim eve. oturdum söktüm temizledim. bi yerini tamir ettim. bu sabah da taktım baktım sadece cam iniyo şöför tarafındaki düğmeden. sonra sağ ön kapının düğmesini söktüm. iki küçük metal var onları biraz büktüm. ama çok az. derken oldu çalıştı :) yani herşeyde ustaya gerek yok arkadaşlar. elim biraz yatkındır böle işlere. severim uğraşmayıda. sinyal sorununu da ben halletmiştim.

bilgilerinize::))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tebrikler...bende severim böyle şeylerle uğraşmayı ancak arka kapıdad gelen bir ses var kapı kilidinden geliyor ama çözemedim sorunu sökecem yarın büyük ihtimalle

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler..:)

Allah yardımcınız olsun. bu ses olayı bende de var. hb lerin genel sorunu sanırım bu. nerden geliyo nedir çözemedim. bigün arka koltuğa oturup başkası kullanırken arayıp tarıyacam bakalım :)

sese iyi dikkat edin. kapı kilidi olmayabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu başlık itibari ile çok iddaalı ve abartılı. Elbetteki elinizden bu tür şeylerin gelmesi güzel. Ama yaptığınız işlemi, kare kare fotoğraflandırıp detaylı olarak anlatmış olsaydınız yine nispeten taktir edilecek birşey derdim. En azından detaylı fotoğraflı anlatım, forumda ihtiyaç duyacak arkadaşların işini kolaylaştırırdı. Bu soruna sahip bir arkadaşın, bu üstünkörü anlatım,  işini görürmü ? Bence zor bir ihtimal....

Forumda öyle arkadaşlar varki, on parmağında, on marifet. On marifet olduğu gibi, bir o kadarda alçak gönüllüler. Kim bu arkadaşlar, Adana'dan stilock (Cihan), Aydın'dan Oğuzhan, İzmir'den honuuu (Onur) yaptıkları öyle şeyler varki !!! hayran kalmamak ve taktir etmemek mümkün değil. Bu saydığım arkadaşlar İstanbul'da olmuş olsalardı emin olun tanışmıştım kendileriyle. :) Bu arada eminim saymayı unuttuğum, daha nice mucit üye arkadaşlar vardır kusuruma bakmasınlar.

Tabi siz foruma yeni katılmanızdan dolayı, bu saydığım arkadaşlara yabancısınız henüz daha. Forumdaki ilerleyen süreçte bu dediklerimi daha iyi anlayacaksınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de silecek supurgesi ile kulagimi kasiyabiliyorum!

Konu başlık itibari ile çok iddaalı ve abartılı. Elbetteki elinizden bu tür şeylerin gelmesi güzel. Ama yaptığınız işlemi, kare kare fotoğraflandırıp detaylı olarak anlatmış olsaydınız yine nispeten taktir edilecek birşey derdim. En azından detaylı fotoğraflı anlatım, forumda ihtiyaç duyacak arkadaşların işini kolaylaştırırdı. Bu soruna sahip bir arkadaşın, bu üstünkörü anlatım,  işini görürmü ? Bence zor bir ihtimal....

Forumda öyle arkadaşlar varki, on parmağında, on marifet. On marifet olduğu gibi, bir o kadarda alçak gönüllüler. Kim bu arkadaşlar, Adana'dan stilock (Cihan), Aydın'dan Oğuzhan, İzmir'den honuuu (Onur) yaptıkları öyle şeyler varki !!! hayran kalmamak ve taktir etmemek mümkün değil. Bu saydığım arkadaşlar İstanbul'da olmuş olsalardı emin olun tanışmıştım kendileriyle. :) Bu arada eminim saymayı unuttuğum, daha nice mucit üye arkadaşlar vardır kusuruma bakmasınlar.

Tabi siz foruma yeni katılmanızdan dolayı, bu saydığım arkadaşlara yabancısınız henüz daha. Forumdaki ilerleyen süreçte bu dediklerimi daha iyi anlayacaksınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konuyu yerine taşırken ben başlığı biraz uzattım, onun için iddialı hale gelmiş olabilir...

Öyle ya da böyle arkadaşlarımızdan yaptıklarını mümkün olduğunca paylaşmalarını istiyoruz, arkadaşımız da bunu yapmış, çok teşekkürler...

Ayrıca cam düğmeleriyle uğraşırken kimsenin aklına foto çekmek gelmez herhalde, bir kere makro lens lazım.... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben yaptığım, ve çok mutlu olduğum bi şeyi paylaştım. öle rastgele de anlatmadım sanırım. eğer olurda aynı tarz bi sıkıntısı olan arkadaş olursa zaten detaylı anlatırım. olmadı telden arar anlatırım.

çok basit bişey bile olsa ustanız çözüm bulamadıysa, bu sizi üzdüyse, ve sonunda kendi çabanızla bunu hallettiyseniz sanırım bundan daha büyük bi mutluluk yoktur. bunda abartı yok bence.

foruma yeniyim zaten. zamanla beklentilerin neler olduğunu anlarım sanırım.. iyi pazarlar herkse..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok Oğuzhan'cım, o senin kalbinin güzelliğinden öyle geliyor sana. Ben aslında sizlerin yanında ne kadar yeteneksiz olduğumu esprili bir şekilde anlatmaya çalışıyordum...

Sen profesyonelsin abi biz amatör kendi halimizde :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ufak ufak kurcalarken bir iki başarı elde edince kontrolden çıkıyor zaten olay, aman dikkat, sonra arabayı parça parça toplanması gereken bir halde bulabilirsiniz :)

(Bu arada İlhan abi teveccüh ediyorsun, forumdaki diğer ustaların yanında esamem okunmaz, böyle andığın ve güzel sözlerin için teşekkürler :hi: )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben yaptığım, ve çok mutlu olduğum bi şeyi paylaştım. öle rastgele de anlatmadım sanırım. eğer olurda aynı tarz bi sıkıntısı olan arkadaş olursa zaten detaylı anlatırım. olmadı telden arar anlatırım.

çok basit bişey bile olsa ustanız çözüm bulamadıysa, bu sizi üzdüyse, ve sonunda kendi çabanızla bunu hallettiyseniz sanırım bundan daha büyük bi mutluluk yoktur. bunda abartı yok bence.

foruma yeniyim zaten. zamanla beklentilerin neler olduğunu anlarım sanırım.. iyi pazarlar herkse..

kardeşim sen en güzelini yapmışsın bende aynen senin gibi her işimi kendim yaparım ayrıca paylaşımanda güzel olmuş , bu arada o kadarda iddalı bir başlık değil bence,doğrusunu yazmışsın, sonuçta önemli bir problemi halletmişsin, günümüzdeki armut piş ağzma düş tarzında çalışan vede uğraşmaya üşenen değişmesi gerek diyen ustalar varken bu çalışmalar mecburi bence, hem bırak kumanda düğmesini sökmeyi sigorta kutusunun ne olduğunu bilmeyen bir stepne takamayan sürücüler var , başarılarının devamını dilerim. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeşim sen en güzelini yapmışsın bende aynen senin gibi her işimi kendim yaparım ayrıca paylaşımanda güzel olmuş , bu arada o kadarda iddalı bir başlık değil bence,doğrusunu yazmışsın, sonuçta önemli bir problemi halletmişsin, günümüzdeki armut piş ağzma düş tarzında çalışan vede uğraşmaya üşenen değişmesi gerek diyen ustalar varken bu çalışmalar mecburi bence, hem bırak kumanda düğmesini sökmeyi sigorta kutusunun ne olduğunu bilmeyen bir stepne takamayan sürücüler var , başarılarının devamını dilerim. :)

teşekkürler herkese. ben hiç sıkıntı çıkarmayan sıfır arabaya binmektense, aracımda olan bir sorunu halledip binmeyi daha çok seviyorum. beni mutlu ediyor böyle şeyler. hatta bi meseleyi hallettiğimde iyice binesim geliyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eline sağlık. Ne ustalar var götürüyorsun bişey olmaz deyip baştan savıp gönderiyorlar yapsa da daha beter yapıp eline veriyorlar. bende hep öyle oldu o nedenle nerdeyse tüm elektrik aksamının tamirini kendim yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

araçımı ilk aldıgımda bı akrabamızda da sedanı vardı cam dugmeleri çok narin dikkat et dedı ve agızını açtı

dügmenın birinin tırnagı kırılmişti onu tel kaynak ile yerine tekrar getirdim arka camı acamıyordum sadece kapatıyordum bugun 2-3 saatlık bı ugraşdan sonra dugme takımı komple dagıtttım ve içinde 2 tane elımle tutamadıgım parçalar çıktı (her cam için 2 tane)

bunları altında çok ince teller var dugme yukarı yaoıldıgında 2 parçadan biri one baskı yaparak telı asagı ındırıyor digeride aşagı yapıldıgında tam tersi mantıgı ile çalışıyor tellerın bastı yaptıgı yeri biraz tellere yaklaştırarak işimi halletmiş oldum.

sanırım biraz karışık bişey oldu ama bu konuda sıkıntı cekenlere yardımcı olabılırım. elimden geldigi kadar ile

g8xu7.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araçımı ilk aldıgımda bı akrabamızda da sedanı vardı cam dugmeleri çok narin dikkat et dedı ve agızını açtı

dügmenın birinin tırnagı kırılmişti onu tel kaynak ile yerine tekrar getirdim arka camı acamıyordum sadece kapatıyordum bugun 2-3 saatlık bı ugraşdan sonra dugme takımı komple dagıtttım ve içinde 2 tane elımle tutamadıgım parçalar çıktı (her cam için 2 tane)

bunları altında çok ince teller var dugme yukarı yaoıldıgında 2 parçadan biri one baskı yaparak telı asagı ındırıyor digeride aşagı yapıldıgında tam tersi mantıgı ile çalışıyor tellerın bastı yaptıgı yeri biraz tellere yaklaştırarak işimi halletmiş oldum.

sanırım biraz karışık bişey oldu ama bu konuda sıkıntı cekenlere yardımcı olabılırım. elimden geldigi kadar ile

g8xu7.jpg

Tebrikler :) benzer bir olay bende de vardı. düğmelerden birinin o hassas tırnaklarından ikisi kırılmıştı. ben de japonla yapıştırdım. japon arabaya japon yapıştırıcı gider tabi :) sorunu halletmiş oldum. ama o düğmeyi kullanmıyorum. ön sağ camın düğmesi. kırılır mırılır o yüzden kapının ordaki düğmeyi kullanıyorum. sorun yok şükür.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde ön sag dugmesi idi bu konuda çok dıkkatlı olman gerekiyor çünkü çam krıkosunu yakabılırsın başımda geçti ucuz yırttım cam dugmesi takılı kalmış devamlı yukarı dogru baskı yapıyor zorlamadan çam motoru alev alacaktı nerede ise kapı döşemesini söktum cam krikosunu elledım elime yapiştı resmen hemen hemen arama tarama ile tırnagın kırılarak dugmenın içine kaçtıgı gördüm ve tel kaynak yaptım

ipucu: japon yapıştırıcısında sigara kulu ile yapıştırılırsa taş gibi oluyor yapıştıracagınız yerin etrafına kurumadan kül döker iseniz daha saglam olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde ön sag dugmesi idi bu konuda çok dıkkatlı olman gerekiyor çünkü çam krıkosunu yakabılırsın başımda geçti ucuz yırttım cam dugmesi takılı kalmış devamlı yukarı dogru baskı yapıyor zorlamadan çam motoru alev alacaktı nerede ise kapı döşemesini söktum cam krikosunu elledım elime yapiştı resmen hemen hemen arama tarama ile tırnagın kırılarak dugmenın içine kaçtıgı gördüm ve tel kaynak yaptım

ipucu: japon yapıştırıcısında sigara kulu ile yapıştırılırsa taş gibi oluyor yapıştıracagınız yerin etrafına kurumadan kül döker iseniz daha saglam olur.

benim sağ şöför tarafındaki sağ ön cam düğmesinin tırnağı kırıkmış. onu yapıştırdım. tabi karbonat sürdüm japon yapıştırıcının etrafına. karbonat da taş gibi yapar yapıştırıcıyı. sigara külünü sizden duydum ilk defa :)

ben şoför tarafından değilde yolcu tarafından açıyorum sağ ön camı ihtiyaç olursa. yani yapıştırdığım düğmeyi hiç kullanmıyorum. teşekkürler uyarı için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sagdan soldan duymalar ile degilde bizzat başımızdan gecen olaylar ıle ilgili paylaşımları herkezden rica ediyorum hem zevkli hemde kesemiz için ideal oluyor ben elimden geldigi kadar başımdan gecenleri yazıyorum hemen :D

(belki bazıları farklı yorumlaya bilir,ben yardımcı olmak adına)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest deniz_kurdu

ne kadar güzel bravo.Okumak zorunda değildiniz böyle amatör bir arkadaşı belki yeni ya uzun zamandır takip etmiordum umarım önce kendisini tanıtmıştır profesyonel arkadaşlara

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest deniz_kurdu

ne kadar güzel bravo.Okumak zorunda değildiniz böyle amatör bir arkadaşı belki yeni ya uzun zamandır takip etmiordum umarım önce kendisini tanıtmıştır profesyonel arkadaşlara

Küçümseme,beğenmeme,diğer arkadaşlara övgü bu mesaj gerçekten çok sinir bozucu gece gece üzüldüm....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...