Jump to content

Yeni Mazda 3 dizel touring almak üzereyim

erdincyavuz

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sayın Forum kullanıcıları;

2011 model dizel Focus Titanium aracım 47000 km oldu.Aracımdan çok ama çok memnunum.Ancak artan km nedeniyle değiştirmek istiyorum.Yeni kasa Focus'u almak üzere iken son anda vazgeçtim.BMW 1.16 d veya Mercedes A sınıfı dizel bir araç almayı planlarken (bir müddet bekleyip) Mazda 3'teki indirim fırsatını duydum.Daha önce 2007 yılında bir yıl kadar mazda 3 sedan sıfır alıp kullanmıştım.Çok iyi bir araçtı.BMW ya da Mercedes'e 80.000TL'e yakın para vermek yerine Mazda 3 1.6 touring almak konusunda fikriniz nedir?İkinci elde çok değer kaybeder miyim?zaten indirimde alıyorum acaba bu kaybı telafi eder mi?Çünkü belki 6 ay bir yıl sonra yine bir BMW-Mercedes almak isteyebilrim..O zaman rahat satabilir miyim?

Ve Mazda 3 için en sevilen renkler hangileri?

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok sık araç değiştiriyorsunuz, anlaşılan. Şahsen Mersedes ve Bmw'ye o kadar para vermek istemem ama o konuda sıkıntınız yok ise alabilirsiniz, ama fiyat kalite beraber derseniz, doğru MAZDA'ya, satışında sorun yaşayacağınızı sanmam, yeterki ederini isteyin, şimdiden yeni aracınız hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda kullanıcılarının geneli, otomobillerini uzun vadeli kullanmayı hedefler. Sıfır bir Mazda 3, 6 ay kullanılıp, sonra satılacak bir otomobil değil.  Madem böyle bir niyetiniz var, 2.el araştırın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın Forum kullanıcıları;

2011 model dizel Focus Titanium aracım 47000 km oldu.Aracımdan çok ama çok memnunum.Ancak artan km nedeniyle değiştirmek istiyorum.

Aracınızdan bu kadar memnunsanız değiştirmeyin bence aracın km si gayet normal.bu km lerde araç satıp sıfır km araç alırsanız hep zarar edersiniz.beğendiğiniz bi markanın aracını kiralayın beğenirseniz alırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yazmış, benimde tekrar gibi olacak ama sık araç değiştiriyorsanız ikinci el alıp değiştirmek daha mantıklı. Sıfır alıp kısa süre sonra sattığımızda sadece Mazda değil her araçta zarar edersiniz.

Sizin açınızdan düşünürsek 80 bin lira araç yerine yarı fiyatına yakın bir araç almak tabi mantıklı. Zararı bu şekilde telafi ettiğinizi düşünebilirsiniz.

Araca iyi bakılıyorsa 47 bin km fazla değildir bana göre de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende tekrardan bir şey ilave edeceğim. 47 bin Km Ford için hiç birşey. Aynı araçtan Eniştemde var 190 Bin Km'lere geldi, şeytan kulağına tık yok. :nazar:

Birde kaldıki alacağınız Dizel Mazda 3'ün motoru, şu an kullanmakta olduğunuz aracın motoru ile aynı. İki firmada Psa ortak motoru kullanıyorlar.

Ama sonuçta para sizin, zevk sizin..... Ama şu anda kullanmakta olduğunuz otomobilde yabana atılacak bir otomobil değil. Bence eldekinin kıymetini bilin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim...Evet,Focus'tan çok memnunum aslında..Ancak Mazda 3 için çok iyi bir teklif aldım..Touring dizel metalik araba için 50.000 TL..aracımı da 42.000 TL satmayı planlıyorumç..Mazdayı da en az 1.5-2 yıl kullanmayı planlıyorum...Daha sonra premium bir araca geçmeyi düşünüyorum...Eğer bu süre sonunda aracımı değerinde satmakta çok zorlanacaksam kararaımı tekrar gözden geçirebilirim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu an İstanbul Autoshow dan dolayı indirimli liste fiyatı 57,035 Tl , 50 000 lik teklif inanılmaz iyi bir teklif . Hayırlısı olsun .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Focus ile mazda 3 aynı sınıf araç ve alt yapıları bile aynı. Çok büyük bir fark yok aralarında. 6 ay 1 yıla kadar mercedes- bmw alacaksanız bence aracınızı değiştirmeyin. Focus' un ikinci eli mazda3' ten daha iyi.

Diyorsanız 2-3 sene binerim, alın mazda sorunsuzca kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim...Evet,Focus'tan çok memnunum aslında..Ancak Mazda 3 için çok iyi bir teklif aldım..Touring dizel metalik araba için 50.000 TL..aracımı da 42.000 TL satmayı planlıyorumç..Mazdayı da en az 1.5-2 yıl kullanmayı planlıyorum...Daha sonra premium bir araca geçmeyi düşünüyorum...Eğer bu süre sonunda aracımı değerinde satmakta çok zorlanacaksam kararaımı tekrar gözden geçirebilirim..

Güzel teklif olmuş, hayırlısı olsun  birde araca multimedya ekleydiniz mi kokpit muhteşem olur... Mazda3 deki ön konsolu  fuardaki onca araçda göremedim, bence focusu değiştirmeye değer ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizel bu araç..bana özel bir şey değil..bir mesaj geldi cep telefonuma..aradım..ellerinde iki araç kaldığını çok ciddi bir indirim yapacaklarını söylediler...az bir miktar kapora gönderdim..şimdi kendi aracımı satmaya çalışıyorum..Focus dizelin ikinci eli iyidir diye düşünüyordum..Şu an 700'ün üzerinde dizel focus titanium satışta..herkes araba değiştirme telaşında sanırım..aracımı satabilirsem bu hafta içi Mazdayı almayı planlıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabamı satamadım yoksa düşünüyordum bide siyah kalmış ellerinde

beyaz 1.6 impressive dizel

46-50 bin arasında olsa tadından yenmez

2. elde olurdu valla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.