Jump to content

Mazda 3 Debriyaj Gıcırtısı

SeRcAn35
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar , aracım  34000 km de son 2 haftadır araç soğuk iken debriyaja basıp çektiğimde motor kısmının ön sol tarafından gırç diye bir yağsızlık sesi geliyor ancak araç ısınınca biraz yol yaptıktan sonra bu ses geçiyor, bugün servise gösterdim ancak normal olduğunu söylüyor soğuk iken hidroliğin çalışma sesiymiş önceden böyle bir şey olmuyor dediğimde bişe demediler bende anlamadım herkesin aracında var mı bu ses merak ediyorum orda başka bir araç vardı o da 28,000 km deydi onda vardı bu ses ama acaba sadece ikimizdemi var :) kimse bu sesle ilgili bir şey yazmamış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim arac 323 ama bende  de var aynı ses ya. debriyaja basarken değilde, ayağımı pedaldan çekerken oluyor. yağsızmış gibi. normal mi, çözümü var mı ben de merak ediyorum?

yok mu benzer sorunla karşılaşıp, çözen, önerisi olan yada ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracınız kaç bin km de ki baskı balata bitiyor gerçi kullanımla alakalı ama benim debriyajdan bi şikayetim yok sadece gıcırtı sesi başladı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski aracımda bu sorunu yaşamıştım. Galiba üst merkezin(alt merkez de olabilir, hatırlamıyorum) içindeki yayın değişmesi gerekiyor... Eğer sorun buysa serviste yaptırın derim; hem ucuz hem de yan sanayiler gibi uyum sağlamama ve o sesi tekrardan yapma derdi yok..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski aracımda bu sorunu yaşamıştım. Galiba üst merkezin(alt merkez de olabilir, hatırlamıyorum) içindeki yayın değişmesi gerekiyor... Eğer sorun buysa serviste yaptırın derim; hem ucuz hem de yan sanayiler gibi uyum sağlamama ve o sesi tekrardan yapma derdi yok..

servis debriyajda yağlancak bir yerin olmadığını söylüyor hidroliğin çalışma sesiymiş belli bir süre sonra ses ortaya çıkıyormuş dediğine göre.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servis debriyajda yağlancak bir yerin olmadığını söylüyor hidroliğin çalışma sesiymiş belli bir süre sonra ses ortaya çıkıyormuş dediğine göre.

Bu işlemi(yağlama)servis yapmaz,direk üst merkez değişikliğine giderler,parça 160 tl işçilik 240 tl derler(başıma geldi)rakamlar az çok değişebilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanayiye bir uğrayın,motorcuya 10 tl gibi cüzi bir rakama yaptırabilirsiniz..

Kesin sorunun nereden olduğunu anlamak için en uygun yöntemlerden biridir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sanayiye gidene kadar araç ısınıyor ses geçiyor :) valla servise sölecim tekrar artık üstümü değişirler altımı değişirler bilmem araç garantili zaten 1 ayı kaldı yapı versinler böyle normal ses mi olur  daha araba 34000 km de...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hiç hissetmedim öyle bir ses.

aracınız kaç km de ? hissetmemeniz lazım ama benim servis normal diyor yarın tekrar arayıcam garanti kapsamında yapılmasını isteyeceğim bakalım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 yıl, 30000 km oldu. Bende de herhangi bir ses yok.

Servis biraz vurdumduymaz davranmış gibi geldi bana. Başka servis var ise bir de oraya sorun derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın bugün sabah videosınıda çektim servisede gösterdim, arabayı akşam üstü bıraktım yarın bakacaklar tekrar araç soğuyunca çünkü ısınınca bu sesi yapmıyor eğer yağlancak biyer varsa yağlayacaklar gerçekten sinir bozucu bir ses birde şır şır ses yapıyo video çektiğim yerdeki debriyaj hidrolik pompası oluyor herhalde oraya bastırdığımda şır şır sesi kesiyor...

http://youtu.be/ELf96PVytjk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı servisten aldım ve bugün sabahta test ettim şu an için sorun yok, debriyaj çatalı falan yağlamışlar herhalde artık oradaki hidrolik mi yağ mı ne ömrünü yitirmiş şimdilik iyi bakalım. :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...