Jump to content

Tavsiye ve Yardım İstiyorum Arkadaşlar

oldcity26

Tavsiye Edilen Mesajlar

bu sevda bitmez diyeceğim yine mazda alacağım yardım ve tavsiye istiyorum arkadaşlar

yavaş yavaş üst modellere ister istemez geçtiğim ve kullanmaktan aşırı derecede zevk aldığım mazda tutkuma yenisini eklemek istiyorum..

severek gözüm gibi baktığım sevgilime bile bu kadar değer vermediğim 626 ma sabahın köründe talihsiz şekilde en zayıf noktasından vurdular ve araç pert oldu sigorta karşıladı ve paramı aldım. üstüne 3-5 ekledim, düşlerimi süsleyen mazda 3 serisine acaip takılmış durumdayım özellikle 1.6 dynamic serisine ve titanium rengi aşık etti kendisine

mazda 3 ü olan özellikle otomatik şanzımanı olan arkadaşlardan ricam fikirlerini yazmaları

kulaktan dolma bilgiler ve hiç otomatik araba kullanmamış biri olarak şanzıman sorun çıkartırmı sorun çıktığında baya pahalı olduğunu duydum sadece gerçi mazdadan söz ediyoruz ama kolay kolay sorun çıkacağını düşünmüyorum da. istediğim performansı alabilirmiyim manuel kadar beklemiyorum ama ona yakınmıdır performansı..

sahibinden ve diğer araç satış sitelerinde hergün geziyorum bir çoğunu aradım ya kazalı ya sürtünmelerden boyalı, aracım çok temiz diyenlerinde maşallah değişmeyen parçası kalmamış, bi türlü istediğim temizlikte araç bulamadım

çok uzun oldu ama baya bi dolmuşum sanırım kusuruma da bakmayın..

özellikle mazda3 te nelere dikkat etmem gerekiyo ve tavsiye edeceğiniz fiyatıda makul olabilecek aracı olan tanıdıklarınız da varsa yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar..

nice mazdalı günlere..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kusura bakmayın ya biraz dikkatsizlik sanırım bendeki ofiste aynı anda iki işi yaparken hele birde bağlantı zayıf iken dikkatimden kaçmış diğeri görünce direk daldım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tramer kaydına baktırın ve ekspertiz yaptırın yeterli olucaktır, şanzıman konusunda da sıkıntı yasaıycagınızı düşünmüyorum bu arada baktığınız araç kaç model onu da belirtirseniz daha iyi olucaktır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

avatarınızdaki 323 ü sattınız sanırım, kaç modeldi ?  km kaçtaydı acaba ?  ben 323 hb hastasıyım desem yeridir , öğrenmek istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oğuzhan haklısın ama extra demek extra fiyat demek ya 3-4 bin lira atıyor arasında araç kazasız belasız sa tabi :)

noofear abi :) kusura bakma ismini bilmediğim için hitap tarzım yanlış anlaşılmasın

323 üm ilk arabamdı 2 sene önce ağlaya ağlaya sattım satma sebebimde yere yakın olması ve iniş binişlerde aile içindeki ihtiyar heyetinin zorluk çekmesi idi. 626 aldım yerine,

aracım 92 modeldi 210 binde aldım 250 binde satmıştım

ve hala ondaki sürüş keyfini hiç bir arabada bulamadım yada ilk göz ağrım olduğu için öyle hissettirdi bana :) bende de 323hb hastalık derecesinde yanımdan ne zaman bitane geçse gözden kaybolana kadar izlerim onu önümde gidiyorsa da işim olsa bile sollamadan takip ederim.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle bir an önce gönlündeki mazda'ya kavuşmanı dilerim !  Ben burada biraz performans konusuna değineyim; otomatik alırsan, manuel ile arasındaki fark hissedilir derecede olacaktır tahmin ediyorum, bende m3 var manuel 2008 model, ama otomatiğini bende hiç kullanmadım, kullananlardan duyduğum kadarını biliyorum. Ama her ne olursa olsun, mazda'nın otomatik şanzumanından sorun çıkacağını sanmıyorum, zira en güvenilir otomatik şanzumanı bence Japon arkadaşlarımız yapıyor ))  çok detaylı bilgiye sahip değilim ancak duyduğum kadarıyla mazda harici birçok marka Japon yapımı otomatik şanzuman kullanıyor.

Şimdi yine bana kızacaksınız ama yinede söyleyeyim;  Otomatik vites m3 için minimum 2,0 lt. motor lazım !!  :)  :)  kulaklarım çınlayacak şimdi gönder tuşuna bastıktan 10 sn. sonra )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3' de yanılmıyorsam klasik tam otomatik 4 ileri vitesli şanzıman var. Onarımı pahalı diyenler bedavayı bilmiyor desem yeridir; çünkü alalede bir sanayide bile onarımını yaptırabilirsiniz. Bozulduğunda (ki ayrıca neden bozulsun ki?) düz viteslere yakın bir maliyet çıkar.

Şanzıman sağlamdır ama performans olarak kötüdür. Manuel performansını beklemek yanlış olur. Mazda 3'ün teknik detayını bilmiyorum ama mesela mitsubishi lancer manuelin hızlanması 10,6 saniye iken 4 ileri otomatik şanzımanlısının 15,3 saniye...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

Arkadaşlar, Mazda 3 impressive otomatik için navigasyonlu 52000, nav.sız 50800 fiyat aldım. Sizce nasıl?birde mazda 3 le ilgili bir yenilik olacak mı bu yakında? Yani otomatik dizel modeli gelecek mi ya da skyaktive motorun gelmesi yakın mı . cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, Mazda 3 impressive otomatik için navigasyonlu 52000, nav.sız 50800 fiyat aldım. Sizce nasıl?birde mazda 3 le ilgili bir yenilik olacak mı bu yakında? Yani otomatik dizel modeli gelecek mi ya da skyaktive motorun gelmesi yakın mı . cevaplar için şimdiden teşekkürler.

yeni model gelmesi bence tahmini 2 seneyi rahat bulur.şuanki skyactive motorla gelmesine zaten gerek yok 100binlirayı bulur.Nurkan bey 1.5 skyactiveden bahsetti ama aslı varmı yok mu oda belli değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uzun zamandır yazmıyordum.Bari bu konudan başlayım dedim :)

İlk önce 2004-2006 arası almayı düşünüyorum demişsin.Mümkünse 2005 sonu veya 2006 model al.Çünkü ilk gelen partiden daha donanımlı bu modeller.

Otomatik şanzuman problemsizdir.Tabi kontrol ettirmekte fayda var.Önce sahibi çok hor kullanmışsa problem yaşayabilirsin.

Performans konusu biraz göreceli oluyor.Bana göre çok seri bir araba kalabalık trafikte fakat uzun yolda  işler biraz değişiyor.Tork gücü düşük olduğu için bayırda vasat.Bu söylediğim otomatik vitesle alakalı değil.Araba genel olarak güçlü değil.Biraz performanslı kullanmaya kalktığın an çok yakıyor.

Virajlarda onu geçebilecek (kendi sınıfında) bence çok az araba vardır.Şimdilik bu kadar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...