Jump to content

Familia Alt Devirlerde Tekleme (98 1.8)

arfyzr
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

öncelikle herkese ii forumlar.1 ay önce familia ile aranıza katıldım çok beğenerek aldığım aracımda bazı problemler baş göstermeye başladı.yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

problemim şu;

2000 devir altında araba tekliyor (hızlansada yavaşlasada yapıyor bunu ayrıca benzındede yapıyor gazdada) ama 2000 devir üzeri gayet seri ve kusursuz.

Geçen hafta bu problemden dolayı ustaya gittim o da çözemedi.bujileri değiştirelim dedi BOSCH marka platin bujiyi söküp champion platinsiz buji taktık araba biraz kesti gibi ancak tam olarak kesilmedi.

Tecrübeli arkadaşlarım yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Teklemenin bir çok sebebi olabilir. Bobinlerden biri arızalı olabilir. buji kabloları arızalı olabilir. Hava emiş hortumunda kaçak olabilir vs.

Sorunu tesbit yöntemlerine gelince, eğer tekleme sırasında motor patırtılı çaılıyorsa subap ayarlarına bakılmalı.

patırtı poturtu yok, sadece düşük devirlerde tekleme varsa gaza abanınca sorun azalıyorsa bobin, buji kablosunda aranmalı.

Gaza basınca da tekleme oluyorsa hava hortumuna bakmak mantıklı.

Hiç bulamadınız aracı bir yetkili servise götürüp dijital ölçüm yaptırırsanız sorunun kaynağı kesin olarak çıkar.

Bu arada bobinlerin tane fiyatı, ortalama yan sanayi 75 tl, kaliteli yan sanayi 140 tl, orjinali serviste 250 tl. buji kablolarının yan sanayi 60, kaliteli yan sanayi 100 orjinal 180 (?).

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

bende  97 lantis var. benzinde tekleme yapıyordu önceden. benzin deposunu biraz benzinle doldurunca kesildi. benzin seviyesi dibe inince tekrar ediyor. benzinsiz bırakmamak lazım demekki. şimdi de lpg de başladı. 20 tl lik lpg alıyorum 1 gün dayanmıyor. tekleme de yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben araçtaki tekleme problemini çözdüm size önerim basit değişikliklerden başlayın yani hemen orasını burasını değiştirmeyin Yaptığım işlem;

Önce orjinal bujisini taktım ngk bkr6E 11

Daha sonra Mersinin en iyi ustasında avans yaptırdım ve problemim çözüldü (bu ustadan önce 2 ustada avans ayarı yapılmıştıve bana da önerileri şunlar olmuştu buji kablosu ,ateşleme bobini,distribütör v.s değiştir.) en iyi usta çünkü bana hiç masraf çıkarmadan direk avansını ayarladı ve arabam düzeldi şuna inandım ki doğru ustayı bulmak çok önemli şunuda söylemeliyim ki hor kullanılmamış br mazdada buyuk problem aramak çok yanlış olur.

Umarım sizlerde masrafsızca sağlıklı mazdanıza kavuşursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Arkadaşlar ben araçtaki tekleme problemini çözdüm size önerim basit değişikliklerden başlayın yani hemen orasını burasını değiştirmeyin Yaptığım işlem;

Önce orjinal bujisini taktım ngk bkr6E 11

Daha sonra Mersinin en iyi ustasında avans yaptırdım ve problemim çözüldü (bu ustadan önce 2 ustada avans ayarı yapılmıştıve bana da önerileri şunlar olmuştu buji kablosu ,ateşleme bobini,distribütör v.s değiştir.) en iyi usta çünkü bana hiç masraf çıkarmadan direk avansını ayarladı ve arabam düzeldi şuna inandım ki doğru ustayı bulmak çok önemli şunuda söylemeliyim ki hor kullanılmamış br mazdada buyuk problem aramak çok yanlış olur.

Umarım sizlerde masrafsızca sağlıklı mazdanıza kavuşursunuz.

sen mersinin neresindensin usta. o ustanın adresini verebilirmisin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba ustanın adı Ahmet usta. karayollarından hamam sokağına doğru inerken ÖZDE tıp merkezi kapısından aşağı iniyorsun kime sorsan bilir. Gayet güvenilir bir usta umarım senin probleminide çözer

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

merhaba ustanın adı Ahmet usta. karayollarından hamam sokağına doğru inerken ÖZDE tıp merkezi kapısından aşağı iniyorsun kime sorsan bilir. Gayet güvenilir bir usta umarım senin probleminide çözer

saolasın hocam. ben şimdi ankaradayımda normalde mersinliyim. ahmet ustanın teli var mı sende. ya da tamirhanesinin ismi nedir ordanda bulunabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...