Jump to content

Yedek Parça Nereden Temin Ediyorsunuz?

Guest serhat1299
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest serhat1299

arkadaşlar genel itibariyle yedek parça nereden alıyorsunuz ? tanıdık bildik sağlam dürüst bir parçacınız  varmı?

haa  deyip alabileceğimiz mazda ya özel parça satan bir yer tanıyor musunuz?

bana da parça lazım olacak galiba.fiyat olarak uygun, orjinal yada yan sanayi parça satan refaranslı bir  yer arıyorum.

saygılar selamlar herkese......

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim ikitelli oto veysel önceliğimdir.orjinal yan sanayi veya çıkmada.Adamlar zaten mazda servisinden ayrılmışlar.Her sorundan anlıyorlar.Birde benim arabamın durumu malumunuz özel; parçası kolay bulunmuyor onun dışında aksarayda arıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Konuyu hortlayacağım  :)  Kafama takılan bir konuda fikrinize ihtiyacım var. diyelim ki aracınızın sıkıntısı var soluğu ustanın yanında aldınız aracı kaldırdılar parçaları söktüler şu parça değişmeli , bu da var vs. Usta yedek parcacıcıyı arıyor fiyat alıyor olur bekliyor. Sizde çaresiz tamam diyorsunuz. Ben Bugüne kadar bu sekilde hallediyordum. sonrasında kafama takılıp acaba kazımı yedik diye sinir oluyorum. Ama o durumda nasıl gider fiyat alıp sorup soruşturabilirim ki? Araç askıda parçalar sökük . Bu gibi durumda siz ne yapardınız ya da ne yapıyorsunuz. parçaları nasıl temin ediyorsunuz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konuyu hortlayacağım  :)  Kafama takılan bir konuda fikrinize ihtiyacım var. diyelim ki aracınızın sıkıntısı var soluğu ustanın yanında aldınız aracı kaldırdılar parçaları söktüler şu parça değişmeli , bu da var vs. Usta yedek parcacıcıyı arıyor fiyat alıyor olur bekliyor. Sizde çaresiz tamam diyorsunuz. Ben Bugüne kadar bu sekilde hallediyordum. sonrasında kafama takılıp acaba kazımı yedik diye sinir oluyorum. Ama o durumda nasıl gider fiyat alıp sorup soruşturabilirim ki? Araç askıda parçalar sökük . Bu gibi durumda siz ne yapardınız ya da ne yapıyorsunuz. parçaları nasıl temin ediyorsunuz

ben zaten sıkıntımı ve değişecek parçayı kendim teşhis edip gittiğim için böyle bir duruma düşmüyorum :hi: parçayı alıp gidiyorum, bu değişecek diyorum, değişiyo ve sorun halloluyo :boks: :boks:

ha bu tespit işini kendiniz yapamıyosanız;

ilk önce kendinize bir kartvizitlik alıyorsunuz :2funny: yolunuzun üstünde sağda solda gördüğünüz mazda parçacılarının kartvizitlerini topluyorsunuz veya internetten araştırıyorsunuz. parça tespit edilip alınacağı zamanda ustanızdan 5 dk müsaade isteyip parçacıları arayıp fiyat alıyosunuz :egy: :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk önce kendinize bir kartvizitlik alıyorsunuz :2funny: yolunuzun üstünde sağda solda gördüğünüz mazda parçacılarının kartvizitlerini topluyorsunuz veya internetten araştırıyorsunuz. parça tespit edilip alınacağı zamanda ustanızdan 5 dk müsaade isteyip parçacıları arayıp fiyat alıyosunuz :egy: :egy:

bu seçenek benim için daha makul :)

bugün radyatör ve termostat değiştirdim.

200 TL radyatör

40 TL termostat sizce mormal mi :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Radyatörün nesi vardı da değiştirdin, aracı alırken dikkat etmediğin bir sorun yüzünden mi değiştirdin?

Neyse, geçmiş olsun.

Fiyatlar normal.

Benim radyatörün de değişmesi gerekiyor, iki yerden fiyat aldım birisi 190 tl diğeri 175 Tl

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Radyatörün hortum bağlantı yeri plastik ve zamanla cürümüs , un gibi dokundugunda elinde kalıyor. Aracı alırken orayı kontrol etmek kimin aklına gelir ki :) Tamire edilse 100 TL tutar dediler. Diger baglantı yeride aynı seyi yapabilirmis. Yenisi daha mantıklıydı. Termostat da paslanmıs , kotu olmus ikisi beraber 240 biraz pahalı geldi. Daha öncede bahsettiğim gibi bundan sonra parçaları kendim alayım istiyorum.Kafam rahat olur. Ama işte serviste çıkıyor sorunlar eksikler. Şu şu lazımış deyip servisin yolunu tutma durumu söz konusu değil bende, en azından bu gibi durumlarda. Şuan için sayın apojitsu önerisi mantıklı gibi 8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Radyatör ve termostat için 240 tl pahalı diyorsan ya piyasayı bilmiyorsun derim ya da tek atımlık mermiyi gerçekten bitirdin derim...

;D

Şaka bir yana, aldığın fiyat bence normal...

Şimdiye kadar parça vs. lazım olmadığı için belirli bir yol izlemedim ancak, 6 aydır devam eden radyatör problemi için önce ustaya gittim ve çatlak olduğunu öğrendim, iki parçacıdan fiyat aldım, birisi hazır elimde var 190 tl dedi, diğeri getirtirim 175 Tl dedi...

Dışarıda dedikodusu yapıldığı kadar mazdanın ne parça problemi var ne de usta.

Zamanla göreceksin zaten... Tabi; dökük bir mazda sahibi olmadıysan...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest serhat1299

bende radyatör değiştirdim 200 tl civarında termostat da 40 tl idi.ama dikkat et ben termostatı değiştirdikten sonra araba ısınmaz oldu.aracından çıkan termostata iyi bak derecesi kaçlık .aynı derecede termostat al.yoksa uğraşır durusun.bu tür tecrübeler hep pahalıya mal oluyor sitreside cabası.aracında cıkan termostatın dercesini bizimle paylışrsan sevinirm.senin aracın 626 98 model 115 lik miydi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

bir arkadaşın abisinin audi a3'ü varmış. 23 liraya almış, bakımı için sanayiye götürmüş. ertesi gün bakım fiatını duyunca şok olmuş. 14 lira. bide mazda parçalarına pahalı derler. orjinali hariç tabi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Radyatör ve termostat için 240 tl pahalı diyorsan ya piyasayı bilmiyorsun derim ya da tek atımlık mermiyi gerçekten bitirdin derim...

;D

Şaka bir yana, aldığın fiyat bence normal...

Şimdiye kadar parça vs. lazım olmadığı için belirli bir yol izlemedim ancak, 6 aydır devam eden radyatör problemi için önce ustaya gittim ve çatlak olduğunu öğrendim, iki parçacıdan fiyat aldım, birisi hazır elimde var 190 tl dedi, diğeri getirtirim 175 Tl dedi...

Dışarıda dedikodusu yapıldığı kadar mazdanın ne parça problemi var ne de usta.

Zamanla göreceksin zaten... Tabi; dökük bir mazda sahibi olmadıysan...

;)

Piyasayı bilmiyorum ilk arabam. Birazda tedirginlik var o yüzden ehh birde mermileri bitirdik. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

bende radyatör değiştirdim 200 tl civarında termostat da 40 tl idi.ama dikkat et ben termostatı değiştirdikten sonra araba ısınmaz oldu.aracından çıkan termostata iyi bak derecesi kaçlık .aynı derecede termostat al.yoksa uğraşır durusun.bu tür tecrübeler hep pahalıya mal oluyor sitreside cabası.aracında cıkan termostatın dercesini bizimle paylışrsan sevinirm.senin aracın 626 98 model 115 lik miydi

Geç cevap verdiğim için üzgünüm , termostat değişiminden sonra servise birdahaki gidişim arasında epey oldu. O yüzden üzerindekini ogrenme fırsatım olmadı. Ama hararet ibresi bende hep yarımın biraz altında ve ısınma sorunu yok gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...