Jump to content

Mazda CX-5 için kar paleti/patinaj zinciri

Recep70
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

recep abi kış lastiği alırsan güvenle her yere gidersin. aracın awd , zincire gerek yok. ben arabama kauçuk zincir almıştım geçen kış bir kez kullandım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence de öyle de, onu zincirin var mı diye soran trafik polisine

anlatmak imkansız. Aslında onun da kabahati yok, zira mevzuat

hazretleri öyle buyuruyor.

Benim tercihim de kauçuk zincir veya palet olacak ama 225 55R19'a

uyan ne metal ne kauçuk zincir ne de palet bulabildim. Açıkçası lastiklere

uyan ne bulursam alıp bagaja koyacağım,ama bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi ankaradasın tekere özel yaptırtabilirsin, ama zincir mutlaka vardır. jantın çapı değil lastik çapına uyar. pikaplara göre uyan ebatlara bakabilirsin.saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam amac polisi kandirmaksa bulabildigin en ucuz ve lastik ebatlarina en uygun goruneni al sakla paketinde ;) Ben Moskova'da zincire gerek duymuyorsam sen İst'da hayli hayli duymazsin gibi geliyor bana :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uygun bir şey bulamazsam zaten başka çarem yok, öyle yapacağım.

Eski arabamın (Grand Vitara) 5 yıl boyunca hiç kullanmadığım  zincirlerini

bagaja koyup dolaşacağım.

Ben madem bagajda yer kaplayıp ağırlık yapacak, bari lazım olursa bir işe yarasın

derdindeyim. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Meraklısına kendi sorumun cevabını kendim vermiş olayım

Snowwolf üreticisini arayıp lastik ölçüsünü verdim. O yok ama 235 50 R18 ölçülerindeki

ürün uyar dediler. Ben de 1 takım kar paleti aldım. İlk fırsatta da deneyip uyup uymadığını

göreceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Hiç gerek yoktu, kar lastikleri ticari araçlarda zorunlu olduğu için polisler artık kış lastiği konusunda gayet tecrübeli olmuşlardır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Meraklısına kendi sorumun cevabını kendim vermiş olayım

Snowwolf üreticisini arayıp lastik ölçüsünü verdim. O yok ama 235 50 R18 ölçülerindeki

ürün uyar dediler. Ben de 1 takım kar paleti aldım. İlk fırsatta da deneyip uyup uymadığını

göreceğim.

Mazda aksesuarlarinda bir ürün var bu iş için. Beyaz renk, lastiğe geçirilen bir şey. Tabi polis bunu zincir yerine kabul eder mi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...