Jump to content

2009 Mazda6 ya Hangi LPG

bedeviyay
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Forumda ve başka forumlarda bu ve benzeri bir çok konu var... Küçük araştırma ile marka konusunda bir karara varabilirsin.

Ancak;

Markadan önce lpg sistemini uygulayacak ustanın seni ileri dönemlerde kafanı rahat ettirebilmesi daha önemli...

Hangi usta piyasada isim yapmış, çoğunluk kimden memnun kalmış siz bunu araştırın. Forumlarda genelde olumsuz yönler yazılmakta, sen bire bir sistemin ve ustayı test edenlerle muhatap olarak araştırma yaparsan sorun katsayın düşük olur.

Hayırlı olsun, kolay gelsin, kazasız günler.

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

genel olarak baktım forumlara ama 2009 kasasına hangi lpg takılacak bilmiyorum ustaya gittim yağlı sistem takalım dedi 400 tl fark istedi subaları yağlıyormuş landi takacaz dedi ama emin olmak için sordum 2009 altı modellerle aynı motor mu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu sübabları yağlama muhabbeti motor ustaları tarafından pek ciddiye alınmıyor,belki bilmediklerindendir.Aracın çok güzel yeni bir araç bence garantili olarak yaptır,eğer kısa vadede satmayı düşünmüyorsan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

en kötü ihtimal 30000 km yaparım buda bana km de 15 kuruş kar etse 4.500 tl demektir 1 yılda yapacağım km tabi bu lpg amortin olacak ama sıkıntı yaşarmıyım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence yaptır,aracını hor kullanma lpg yi alacağın yerle uzun uzun konuş,kaliteli biryerden yaptır,yani montajı iyi olsun,gerisi önemli değil.Herkes lpg kullanıyor,bujileri biraz erken değiştiriyorsun oluyor işte.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Marka olarak landirenzo iyidir fakat yağlama sistemi bana göre hikaye

Zaten belirli bir km den sonra subap başlıkları magnezyum olduğu için eriyecek. Yağlı sistemin buna engel olmabilmesi söz konusu değil. Eridiği zaman subapları çelik subaplar ile değiştirdiğinizde sıkıntı kalmaz uzun süre kullanırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

prinsve yağlama sistemini taktırdım bakalım ilerleyen zamanlarda ne gösterecek bilginiz için teşekkürler

Hayırlı olsun, kazasız ve problemsiz sürüşler...

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yağlama sistemiyle beraber benzin pompasının yanmasını engelleyen sistemle beraber 2450 ye takıldı performansda hiç bir değişiklik yok da araç çok güçlü geliyor bana sesi de çok güzel konforuda mükemmel iyiki almışım :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler . sanırım silverline ve vsı2 takdırdım ve 40 litre alıyor tüp şu an hesapladım tam 450 km yol aldı 100 şehir içi 350 şehir dışı tüpde 225 km yi gördüm fazla zorlamamak şartıyla..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

arkadaşlar selam 2009 Mazda 6 aldım. İzmirde bulunuyorum  lpg takan iyi bir usta önerisine ihtiyacım var ayrıca brc-prins-zavoli sistemlerinden hangisi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar selam 2009 Mazda 6 aldım. İzmirde bulunuyorum  lpg takan iyi bir usta önerisine ihtiyacım var ayrıca brc-prins-zavoli sistemlerinden hangisi?

Sorun oluştuğunda rahatlıkla çözebilecek usta diyorum her zaman...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Benim aracımda 2009 Mazda 6 . aracı aldığımda Landi Renzo marka kit var üstünde ama kendşm taktıracak olsam Prins taktırırım. Bu arada Prins taktıran  bedeviyay abi. Aracınızla şehir içi sakin kullanımda kaç km yol yapıyorsunuz. Yakıt tüketimlerinizi performansınız paylaşırmısınız. Kendi aracımda sanırım LPG ile ilgili bir sıkıntı var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...