Jump to content

Çözülemeyen Ateşleme Sorunu (Mazda 3)

black_dynamic42
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yolda seyir halindeyken motor durdu.5 gündür çalıştırabilene aşk olsun,şehirlerarsı yolculuk esnasında arıza olduğu için çekiciyle getirdim.Konya'daki mazda servisi güven vermiyor.bağlanılan cihazlar hata kodu vermiyor..krank devir sensörü diyorlar,eminmisiniz sorusuna kimse evet diyemiyor.Konya'da yok parça ankara yada istanbuldan gelecek..Varmı bana yol gösterecek olan yardımsever..arabanın kaputu açılınca korkuyorum ustalardan,oto elektronikçiler teşhis koyamadı,kod yok diyorlar..marş basıyor,arıza lambası yanıyor.fakat ateşeleme yok

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Krank devir sensörü olabilir tabi ama bir ihtimal sadece. Servisin kesin teşhisi koyması gerekir diye düşünüyorum. Aracın ilk sahibi siz misiniz? Daha önce biryerinden tamir görmüş olabilir mi? Aracnız kaç kmde?

Aracın 3. sahibiyim, 140 000 de araç üzerindeki devir sensöründe mıtsubıshı markası var,sensör daha önce değişmiş olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Başka araçlardada aynı sensörün (mıtsubıshı nissan gibi) kullanıldığını söylüyorlar,bilgisi olan varmı..? Yoksa Ankara İstanbul sorup getirtmem gerekecek,birde başka arabaların sensörü 50 tlyken neden 250 tl para istiyorlar :S 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

doğrudur diğer arabaların parçası bazen uygun olabiliyor örneğin benim arabamın ateşleme sistemide aynen mitsubishi vede kia nın  bazı modelleriyle aynı bu benzerlikleri iyi bilip orjinal almak gerekir diye düşünüyorum. servise danışmanızı öneriyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

doğrudur diğer arabaların parçası bazen uygun olabiliyor örneğin benim arabamın ateşleme sistemide aynen mitsubishi vede kia nın  bazı modelleriyle aynı bu benzerlikleri iyi bilip orjinal almak gerekir diye düşünüyorum. servise danışmanızı öneriyorum.

Antalya mepazdan siparişini verdim.önerilerin için teşekkürler Nooo :dua: fearrrr

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bildiklerimi paylaşıyımda belki birilerine faydası dokunur..

fren balataları ford focus ve volvo s40 la aynı

ön amörtisörler mondeoyla aynı

şimdilik bildiklerim bu kadar oldukça Gereksiz Bilgi olarak paylaşırım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Antalya mepazdan siparişini verdim.önerilerin için teşekkürler Nooo :dua: fearrrr

rica ederim kardeşim, yanlız şunu ekliyim antalya mepaz bir çok servisten daha fazla bir yedek parça yelpazesine sahip orada bulmana şaşırmadım. geçmiş olsun.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

SalihÇakmakçı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön amörtisörler Focusla aynı diye biliyordum. Karşılaştırdığımda ikisini (KYB Marka olandan) focusun bağlantı yerlerinin farklı ve boyunun 1 milim kadar kısa olduğunu görmüştüm. Acaba Mondeo amörtisörleriyle gerçekten aynı mı?

amörtisör tamircimiz var Konya'da ona tamir için götürdüğümde mondeonun amörtisörüyle yanyana koydu tıpatıp aynıydı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün 9. günü hala çözülmedi.MAzda servisi çözemeyince BEYİN değişecek diyor..Cihaz arıza göstermiyor işin garibi..Arabayı çıkartıp elektronikçilerin kucağına attıkk ya Mazda markası bizim için bitmiştir..Sadece sevmek yetmiyor maleseffff.. :kafa: :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Giderken stop etme dizel aracıma powerbox chip taktıktan 6 ay sonra başıma gelmişti,, ısınınca araç 2000 devir civarlarında stop ediyordu, bütün ford servislerine araçda chip var dememe rağmen başka şeyleri değişmeyi önerdiler 1000 tl falan masraf vardı , yinede tam emin değillerdi kimse tespit edemedi arızayı , en sonunda söktüm chipi.. araç normale döndü...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Giderken stop etme dizel aracıma powerbox chip taktıktan 6 ay sonra başıma gelmişti,, ısınınca araç 2000 devir civarlarında stop ediyordu, bütün ford servislerine araçda chip var dememe rağmen başka şeyleri değişmeyi önerdiler 1000 tl falan masraf vardı , yinede tam emin değillerdi kimse tespit edemedi arızayı , en sonunda söktüm chipi.. araç normale döndü...

bizim araçta çip yok,serviste lpgyide söküp atmışlar,lpgli araca bakamayız dediler.yinede çalışmadı..ilgilendiğin için tşk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

İstanbul'dan çıkma bir mazda 3 at beyni bulup kodlayıp aracı çalıştırdık.. :clap:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hadi sevindim çalıştığına çektiğin sıkıntılar geçti sonunda inş başka bi problem çıkmaz ve aynı problemi tekrarlamaz aracınızda iyi sürüşler allah kaza bela vermesin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbul'dan çıkma bir mazda 3 at beyni bulup kodlayıp aracı çalıştırdık.. :clap:

Geçmiş olsun, bu çıkma beyin ne kadara mal oldu acaba size..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hadi sevindim çalıştığına çektiğin sıkıntılar geçti sonunda inş başka bi problem çıkmaz ve aynı problemi tekrarlamaz aracınızda iyi sürüşler allah kaza bela vermesin :)

aminn cümlemize inş. teşekkür ederim  :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...