Jump to content

BRC ve ATİKER aynı kalitede mi?

Guest sistempro
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest sistempro

MErhaba Beyler

benim sanayide eski LPG dükkanı olan motorcu ustama lpg ile ilgili danışırken bana BRC konya da üretiliyor ve atiker ile aynı malzemeler kullanılıyor dedi. orjinal brc 1500 tl değil 1800 tl dedi. ben de şok oldum. kendisi bu piyasayı iyi biliyor ve verdiği bilgiler ile beni bu zamana kadar yönlendirmiştir. aksini düşünen arkadaşlar bana bunun açıklamasını yapabilir mi? bu ay sonu Mocan da brc nin my-11 kitini taktırmayı düşünüyordum. kafam karıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 51
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• NoooFearrrr

7

• Cherkess

7

• domestos

9

Bak kardeşim bu dediğini bende duydum aynı markaların yurt dışından gelen ithal leride var türkiyede üretilen yerlileride, türkiyede üretilen yerlileri genellikle önermiyorlar hatta atiker ilk cıkanlarda hiç sorun yaşanmazken TR ürteimlerinden memnuniyet iyi değil ,şüphe ediyosan eğer hiç sıkıntıya girme türkiyede üretimi olmayan veya montajlanmayan başka bir marka al.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bak kardeşim bu dediğini bende duydum aynı markaların yurt dışından gelen ithal leride var türkiyede üretilen yerlileride, türkiyede üretilen yerlileri genellikle önermiyorlar hatta atiker ilk cıkanlarda hiç sorun yaşanmazken TR ürteimlerinden memnuniyet iyi değil ,şüphe ediyosan eğer hiç sıkıntıya girme türkiyede üretimi olmayan veya montajlanmayan başka bir marka al.

Evet, ben de benzer şeyleri direk bu işin içinde olan kişilerden duydum.

Hatta bir önceki aracıma Romano taktırmıştım. Onda bile yeni gelen bazı kitlerin bazı parçalarının Türk Malı olduğunu söylemişlerdi. Benim kit tamamen ithal idi ama depo Atikerdi ondan kaçış yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

depo atiker ne demek burak abi ???

http://www.facebook.com/#!/AsOtogaz

lpg konusunda bu linkten bilgi alabilirsiniz buranın sahibi Faruk SEVGİLİ dir vede bi ara foruma sık sık takılırdı belki yardımcı olabilir.

Simit deponun markası Atiker.. Konya üretimi idi yani depo :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Simit deponun markası Atiker.. Konya üretimi idi yani depo :)

anlaşıldı, ben depoyu gerçek anlamında değilde, kalite bakımından farklı bir çeşit ibaresi gibi anlamışım. :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

peki arkadaşlar mocanda takılan brc kitlerinden ben hiçbir şikayet duymadım.

taktıran memnun kalıyor ve az yakıyor. ama atiker taktıranların hemen hemen yarısı sıkıntı yaşıyor. ne yapmak lazım bilemiyorum. bana bu bilgiyi veren ustam tek nokta lpg yi kullan alırı bir fark olmaz dedi. ne yapayım beyler. sıralı daha az yakar. tek nokta hakkında başka ustalarda söktür sıralıya geç demişlerdi.çünkü araç enjeksiyonlu demişlerdi. sıralı olmazsa motora zarar dediler. he bi de landi renzo yerlimi onu biliyormusunuz. aynı fiyat brc ile...

şimdi sordum. brc kitleri tamamen italyandır dediler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sayın sistempro eğer BRC takan firma ithal vede orjinal olduğunda ısrarlı ise güveniyosan takılabilir, güven meselesi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

sayın sistempro eğer BRC takan firma ithal vede orjinal olduğunda ısrarlı ise güveniyosan takılabilir, güven meselesi.

gidince soracam. mocan dan başka bir yere pek güvenmiyorum gürhan abi.

mocan dan yana bir şikayet duymadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her zaman aynı şeyi söylerim ,sistem en kralıda olsa iş montajda biter ,usta işi biliyorsa sorun çıkmaz ,sıralı atiker'i önceki aracım 1.5 98 familia'da 1 buçuk yıl sorunsuz kullandım ,şuanda 1.6 dynamic stilo kullanıyorum atiker takılı ve hiç bir sorun yok ,atiker bildiğim kadarıyla lovato yazılımı kullanıyor ,Brc'de iyi bir markadır ve yerli üretimde olsa firma hatalı ürüne müsaade etmeyecektir .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Her zaman aynı şeyi söylerim ,sistem en kralıda olsa iş montajda biter ,usta işi biliyorsa sorun çıkmaz ,sıralı atiker'i önceki aracım 1.5 98 familia'da 1 buçuk yıl sorunsuz kullandım ,şuanda 1.6 dynamic stilo kullanıyorum atiker takılı ve hiç bir sorun yok ,atiker bildiğim kadarıyla lovato yazılımı kullanıyor ,Brc'de iyi bir markadır ve yerli üretimde olsa firma hatalı ürüne müsaade etmeyecektir .

usta saolasın açıklama için. atikeri gözden çıkardım. mocanın işçiliğine güveniyorum. hiçbir kötü yorum duymadım mocan ile ilgili. özellikle işçilik konusunda kararım mocan zaten.

bendeki lantisde tek nokta lovato var. 97 model araç için 1500 tl harcamaya değer mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gidince soracam. mocan dan başka bir yere pek güvenmiyorum gürhan abi.

mocan dan yana bir şikayet duymadım.

hayırlısı olsun gelişmeleri yazmayı unutma.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

anlaşıldı, kolay gelsin.

gürhan abi şimdi sıralıya geçmeden önce çeşitli bakımlarını yaptırmak istiyorum. motor sıralıya hazır olsun diye. senin dediğin tevzi makarası ve distributörü temizletecem. başka ne önerirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabiki öncelikle iyi bir usta ŞART..... Brc-Atiker gelince Brc..... Ben 900 e atiker taktırdım geçen yıl.... lpg enjektörlerinin sesi beni rahatsız ediyor....... Birde atiker %35-40 tasarruf denilirken Brc %40-45 denilmişti bana....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

brc kullanan arkadaşlardan ben dahil bi 5000km yaptım brc kitle hiçbir sıkıntılı söz duymadım.olmaz mı olabilir fakat arkadaşlarında dediği gibi usta var ustacık var.işçilik çok önemli!iki marka arasından brc den şaşmayın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

beyler ankarada Mocan otogaz da BRC taktırmayı düşünüyorum. en iyi BRC montajı yapan yer olarak gösteriliyor. müşteri ile çok ilgililer. hiçbir tersolarını görmedim ve öyle bir yorum okumadım. Mocanı bilenler ne diyor bu konuda. yoksa BRC yi daha iyi takan bir yer var mı.

hee bi de bendeki lantis 1.8 doch, MY-11 kitini önerdiler. my-11 gaz ayarını otomatik yapıyormş.

dedim tekleme oluyor benim arabada bazen. my-11 dediler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...