Jump to content

Mazda 2 110.000 Km Bakımı

GUL1
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracımın 100 bin bakımdan sonra 10bin kmsi de doldu. Yaklaşık 8 ay önce bakım yapılmıştı. ustayla konuşmadan önce size danışmak istedim. Şimdi nelerin değişmesi gerek?

2009 AT Mazda 2 Go

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tahmin ediyorum 100.000 bakımda birçok şey değişmiştir. 10.000 geçtiğine göre hava,yağ filtresi, yağ, gerekli ise polen filtresi değiştirilir. Balatalar da duruma göre değişebilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak Bey,

Yağ dediğiniz sadece motor yağı mı acaba? Şanzıman yağı da değişmeli mi?

Benim kasdettiğim motor yağı. Şanzıman yağı hiç değişmedi ise bu aralar değişmesi gerekebilir. Yanlış bilmiyorsam 50-60.000 km de bir değişiyordu otomatik viteslerin şanzıman yağı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

100bin de değiştirmiştim şanzıman yağını, demekki gerekli olmayacak. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Burak Bey

:hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

100bin de değiştirmiştim şanzıman yağını, demekki gerekli olmayacak. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Burak Bey

:hi:

Rica ederim. Dediğim gibi şanzıman yağı o kadar sık değişen birşey değil. Eğer araba ile ilgili bir sıkıntınız yoksa yukarıda dediğim kalemlerle sınırlı kalacaktır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Motor yağı ve filtreler değişti. Fren balataları sökülüp temizlenip yeniden takıldı. İşçilik dahil 210TL ödedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tutar uygun , acaba yağ olarak ne bıraktılar aracınıza ???  marka ve viskosite değerlerini yazabilirmisiniz. Ayrıca servistemi yaptırdınız bakımlarını ???    fren balatalarını temzilemek için niye sökme gereği duydular , değiştirdinizmi balataları. ???

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ markası olarak Mobil 1 kullanıyorlar ama değerlerini bilemiyorum. balataları değiştirmediler ama toz vardır dediler. Bir de ben bazen sçak sert tutmuyor demiştim kontrol amaçlı da sökmüş olabilirler. Servise götürmedim. Servise götürünce arabanın yanına yaklaşamıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...