Jump to content

Sise Xenon

tarikumac
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

hayırdır Murat nasıl oldu yaa  ???

Walla bende anlamadım...Sabah bındım arabaya dıreksıyon tam duz durmuo yani duz pozısyonundayken saga dogru gıdıodu araba hafıf sola cevırıpte duz gıdebılıodum...Apar topar servıse goturdum bı baktılar sag rot kolu yamulmus..Cukura mı gırdın dıe sordular ama aksam park ettıgımde bısı yoktu arabada...Sadece dar bı yere park ettım ondan lastıgı yola dogru cıkarmıstım hanı en azından lastıge surtsunler dıe sonradan aklıma geldı vurdularsa ondan yamulmustur dıe..Sımdılık cıkma parca taktılar Mazda merkezde sayım varmıs ondan haftaya carsamba tam olarak degısecek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 138
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• OveRMinD

13

• MuRDoC_111

23

• Selman

16

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

ya ben bu servisleri anlamıyorum,hele hele o sayımı yaptıran denyoları hiç anlamıyorum...banane kardeşim sen sayım yapıyosan,burda beni gram ilgilendiren bişey var mı?sen benim istediğim parçayı en kısa sürede temin etmek zorundasın,günümüzde bu süre en fazla 2 iş günüdür...bu nasıl bi sistemdir,nasıl bi işleyiştir anlayamıyorum  >:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya ben bu servisleri anlamıyorum,hele hele o sayımı yaptıran denyoları hiç anlamıyorum...banane kardeşim sen sayım yapıyosan,burda beni gram ilgilendiren bişey var mı?sen benim istediğim parçayı en kısa sürede temin etmek zorundasın,günümüzde bu süre en fazla 2 iş günüdür...bu nasıl bi sistemdir,nasıl bi işleyiştir anlayamıyorum  >:(

abi gecen servistede konusmustuk ya, neyi sayıyoki bunlar_ne var ki neyi sayıyorlar yani_enteresan yavf ???_kac tane model, motor falan fişmanın var kiona göre kac parcan olsun >:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

suan modacar fırmasının sıs xenon"u car 900 cıvarı ama xenonları taktıktan bı gun sonra sıs farlarını kullandım(gercı hep acıktı ama)eskı ampuller kadar saglam gostermıo bu bı gercek yer ıslaksa ve sıs varsa xenon hem ustte varhem altta gostermıoo bunu kanıtlamıs oldum:)

ayrıca arkadasımızın bırı sormuss angelın sag tarafının balansı yandı en kısa zamanda yaptırıcam,kafama ve pıskolojıme gore baglayıp cıkartıorm ama kısalardakı angellar hep yanık:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, bu yılsonu envanter sayımıdır. Ellerindeki bilgisayar verisi ile depodaki malzemeyi karşılaştırıp farkı kime fatura edeceklerini buluyorlar :)

Migros'ta çalıştım bir sure ve bu işlem belirli aralıklarla yapılırdı. Çerezinden, elektrikli malzemeye kadar herşey tartılır/sayılırdı.Bu bir de incik boncuk birdolu malzemesi olan bir yerse çok daha uzun sürer.

Bence onlar karışıklık olmasın diye malzeme çıkışı yapmıyorlar yoksa envanter sayımı yaparken giden gelen malzemeyi takip etmek o kadar da zor bir iş değil..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Arkadaşlar, bu yılsonu envanter sayımıdır. Ellerindeki bilgisayar verisi ile depodaki malzemeyi karşılaştırıp farkı kime fatura edeceklerini buluyorlar :)

Migros'ta çalıştım bir sure ve bu işlem belirli aralıklarla yapılırdı. Çerezinden, elektrikli malzemeye kadar herşey tartılır/sayılırdı.Bu bir de incik boncuk birdolu malzemesi olan bir yerse çok daha uzun sürer.

Bence onlar karışıklık olmasın diye malzeme çıkışı yapmıyorlar yoksa envanter sayımı yaparken giden gelen malzemeyi takip etmek o kadar da zor bir iş değil..

kardeşim depoya giren cıkan belli deilmi?yani illede depodan birilerinin bişey eksiltmesimi gerek depodaki malzeme bellidir girende bellidir cıkanda(sakıncalı bi cümle oldu ama :D)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

suan modacar fırmasının sıs xenon"u car 900 cıvarı ama xenonları taktıktan bı gun sonra sıs farlarını kullandım(gercı hep acıktı ama)eskı ampuller kadar saglam gostermıo bu bı gercek yer ıslaksa ve sıs varsa xenon hem ustte varhem altta gostermıoo bunu kanıtlamıs oldum:)

Ben anlıyamadım şimdi, kafam karıştı, taktırmayayım mı yani?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

valla ben 8000 liklerle ıslak zeminde de rahat gidiorum çizgileri parlatıyor çünki ama çok yogun sise girmedim daha ne olur bilmem
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi senin son quote ledigin mesajda tarık hocam sisli havadan bahsetmeye getirmiş galiba_bizim öyle bi problemimiz yok ki abi_onun dısında aydınlatma konusunda bi şüphen olmasın abi, projektör gibi masallahı var 8000k ların_hele sislerdekinden hiç bahsetmeyeyim, bana göre yakınlardan daha fazla aydınlatıyor ortalığı ;);D:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
Guest uyumsuzelement

bilmediğimden soruyorum 8000k ile 6000k arasında sadece renk farkı yokmu? 8000 dahamı çok aydınlatıyo?

aksine 6000 k daha iyi aydınlatıyor rakam yukseldikce ısık morlaştıgı için kayıplarda oluyor aydınlatma acısından 6000k  estetik acıdanda 8000k derim :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ahmet Abi tam emin degilim ama rengin yanı sıra görüşü iyilestirmeside muhtemel gibi geliyor bana_nede olsa halojen farlarında belli bi kelvin sayısı var diye biliyorum ama bi hayli düsük_yani kelvin sayısı arttıkca görüşün iyileşmesi lazım diye düsünüyorum_

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aksine 6000 k daha iyi aydınlatıyor rakam yukseldikce ısık morlaştıgı için kayıplarda oluyor aydınlatma acısından 6000k  estetik acıdanda 8000k derim :D

abi ben bilmiyorum 6000k yı ama halojenlerin kelvini 3500-4000 civarı diye biliyorum_xenonlarında kelvini yüksek ve halojenlere göre görüşü iyi olduguna göre kelvin arttıkca görüş iyileşirmiş gibi geliyor bana ???_

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

abi ben bilmiyorum 6000k yı ama halojenlerin kelvini 3500-4000 civarı diye biliyorum_xenonlarında kelvini yüksek ve halojenlere göre görüşü iyi olduguna göre kelvin arttıkca görüş iyileşirmiş gibi geliyor bana ???_

xenonlarda yokmu  4500 -5000 k?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3000 k bile var diye biliyorum ben kelvin düştükçe renk sararıyo mesela rusyada ençok 4000k satılırmış sis yüzünden yüksek kelvinliler beyazlaştıpı sonra mavileştiği ve eğer çok yüksekse morlaştığı için soğuk ülkelerde dolayısıyle sisli ülkelerde kullanılmıyomuş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

3000 k bile var diye biliyorum ben kelvin düştükçe renk sararıyo mesela rusyada ençok 4000k satılırmış sis yüzünden yüksek kelvinliler beyazlaştıpı sonra mavileştiği ve eğer çok yüksekse morlaştığı için soğuk ülkelerde dolayısıyle sisli ülkelerde kullanılmıyomuş

bence kelvin artıkça az da olsa görüntü kaybı oluo
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...