Jump to content

2013 Model Yeni Mazda6 Nisan Ayında Türkiye'de Olacak

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

120725b.jpg

Mazda’nın yeni “KODO –Hareketin Ruhu" tasarım temasına sahip olan ve ayrıca motoru, şanzımanı, gövde ve şasisi ile tamamen SKYACTIV TEKNOLOJİSİ kullanılarak üretilen Mazda’nın ikinci öncü modeli Yeni Mazda 6, Nisan ayında Türkiye yollarına çıkıyor.

Yeni Mazda 6, ilk etapta 2.0 litrelik sedan benzinli SKYACTIV-G 165 BG ve altı ileri otomatik şanzıman ile birlikte sunuluyor. Yeni Mazda6, 5,9l /100 km’lik ortalama yakıt tüketirken yalnızca 135 g/km CO2 emisyonu üretiyor.

Mazda’nın yeni jenerasyon modellerinin ikincisi olan Yeni Mazda6 sadece dinamik tasarımıyla büyülemekle kalmayıp, teknolojileriyle de dikkat çektiğini belirten Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Yeni Mazda 6’nın Türkiye’de 117 bin TL anahtar teslim fiyatı ile satışa sunulacağını sözlerine ekledi.

Yeni Mazda6, Mazda’nın yakıt tasarrufu sağlayan rejeneratif fren sistemi olan i-ELOOP’a sahip olan ilk üretim modelidir. “Akıllı Enerji Döngüsü” ifadesinin kısaltması olan i-ELOOP, aracın elektrikli sistemleri ne güç sağlamak için geri kazanılan elektriği depolamak amacıyla bir kapasitör kullanan dünyadaki ilk binek araç sistemidir. i-ELOOP yakıt tüketiminde %10 civarında bir azalma sağlamaktadır.

Yeni Mazda6, kazaların önlenmesine yardımcı olmak ve herhangi bir kaza olması durumunda kazanın şiddetini azaltmak üzere tasarlanmıştır. Son teknoloji ürünü pasif ve aktif güvenlik sistemlerinin yanı sıra Mazda’nın sensör tabanlı güvenlik aygıtlarını barındıran i-ACTIVSENSE teknolojisine sahiptir. Bunlar Yeni Mazda6 üzerinde görücüye çıkan iki aktif güvenlik sistemi; Mazda Radar Hız Sabitleme Kontrolü ve Akıllı Fren Desteği veya SBS’dir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 154
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

26

• Gökhan

7

• emregc

10

• Onur

28

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

117 bin TL mantıklı mı? Bence tanıtım fiyatı olarak düşük bir fiyat belirlemeleri gerekiyor. Yoksa bu araç yok satar :) Tek donanım olarak gelmesi rakiplerinden oldukça pahalı gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yuz on yedi bin TL... kim alacak bu arabayi? hepimiz biliyoruz ki mazda alan adam mazda'cidir. iki kere iki dort. herhangi bir adam cikip hadi lan mazda alayim demez.

simdi mazdacilara bakalim, kac kisi 117bin TL vericek bu alete? 5?10?20?

insan sormadan edemiyor kendi kendine;

BMW 320d xDrive : 133.698

fark=16bin TL..

ayrica birsey daha merak ediyorum, kim kazaniyor bu paralari? git galerilere agliyorlar abi kazanamiyoruz diye. DISTRIBUTOR yok ki kazansin.. MAZDA TR eger yanlig bilmiyosam liazyon ofis gibi bisey yani onlar da kazanmiyorlar. vergi mi? %100 vergi mi oduyoruz gercekten? acaba arabanin gercek degeri 60KTL falan mi. himm o zaman neden 2.0 motor getiriyosunuz? cevap; 1.6 motor yada 1.5 motor henuz yok... peki... paradox?

su anda agliyorum melis.. 117bin TL... Mazda3'un 2 katindan daha pahali. aci cekiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ülkemizde uygulanan yüksek vergi politakasıyla, Mazda Türkiye yönetiminin eseri bence bu fiyat. 1,6 - 1,5 beklemeye devam o yüzden. Bakalım bu motor seçenekleri gelir mi ? Gelirse fiyatı ne olur göreceğiz inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fark=16bin TL..

Net özet  :kafa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) mazda-tr sen 2 seneye gümlersin harbiden.ne müşterine sahip çıkıyorsun nede araba satmaya çalışıyorsun.kendilerini  herhalde ne zannediyorlarsa artık. mazda kullanmama rağmen distribütörü olmayan belçika şubesi olan mazda-tr nin müşteriye davranışlarından ötürü kimseye tavsiye etmiyorum.doğuş otodan sıkıntılıydım ama doğuş otoda en azından karşına sövüp sayılabilecek muhattap bulunabiliyor...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

passat ın bile full ü 117000tl.ne olursa olsun bu ülkede vw gerçeği var.ülkemizde çok tutuluyor.bu kadar çok tutulan bir arabanın fiyatı 56000tlden başlıyor.kaldı ki adamlar 18 farklı motor ve donanım seçeneği sunuyor.mazda 6 nın 50 tane satması bile mucize olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.0 motor bütün araçlar artık 100bin civarı . Buna yapacak birsey yok. %80 ÖTV , %18 KDV . Accord 95bin, Avensis 2.0 105bin tl. En azından 100 civarı olsa daha iyi olurmuş . Her yer alman dolu. Farklı araç isteyenler yönelebilir. İngiltere de 60bin TL'ye gelen aracın bizde 120'bine gelmesi de bizim zenginliğimizden kaynaklanıyor :D emekli Maasiyla dünya turu da atabiliyoruz biz :P

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

passat ın bile full ü 117000tl.ne olursa olsun bu ülkede vw gerçeği var.ülkemizde çok tutuluyor.bu kadar çok tutulan bir arabanın fiyatı 56000tlden başlıyor.kaldı ki adamlar 18 farklı motor ve donanım seçeneği sunuyor.mazda 6 nın 50 tane satması bile mucize olur.

Daha iyi özetlenemezdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Başlangıç fiyatı olarak yüksek bir fiyat olduğunu ben de kabul ediyorum. Daha aşağıdan başlanabilirdi. Yıl sonunda satılamayıp elde kalanları satmak için indirmektense doğru bir fiyat politikası ile başlansa ölü doğmazdı bu güzel araç ama fiyatın buralara çıkmasında 2.0 araçlara uygulanan vergilerin de payı var onu unutmamak lazım.

Tabii aşağıdaki örnek varken insan çok da yorum yapamıyor..

fark=16bin TL..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beklenen sonuç kesinleşti arkadaşlar. Bu kesin.

1.5-1.6 Lık araba fantezilerimizde başka bahara ertelenecek demektir.

Hayırlı olsun. Param olursa alırım(belki)

Gerçi bu sözlerimden sonra, "Sende git passat al o zaman." Diyecek bir kapıkulu çıkar mı bilemem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beklenen sonuç kesinleşti arkadaşlar. Bu kesin.

1.5-1.6 Lık araba fantezilerimizde başka bahara ertelenecek demektir.

Hayırlı olsun. Param olursa alırım(belki)

Gerçi bu sözlerimden sonra, "Sende git passat al o zaman." Diyecek bir kapıkulu çıkar mı bilemem.

hadi ordan passat ne bmw al :) 16K TL fark cok degil gorece olarak :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.3 turbo benzinli ve 1.6 dizel motor için çalışmalar devam ediyor arkadaşlar, yurtdışı haberlerde sıkça vurgulanıyor. Mazda6'ya gelir mi bilmiyorum ama 2014'te yeni bir segmentte -nissan juke gibi- ve mazda2'de kullanılacağından bahsediyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.3 turbo benzinli ve 1.6 dizel motor için çalışmalar devam ediyor arkadaşlar, yurtdışı haberlerde sıkça vurgulanıyor. Mazda6'ya gelir mi bilmiyorum ama 2014'te yeni bir segmentte -nissan juke gibi- ve mazda2'de kullanılacağından bahsediyorlar.

Sırf Türkiye için düşük hacimli motorları Mazda 6'ya koyacaklarını sanmıyorum... Hele hele Mazda'nın ülkemizdeki satış rakamları bu seviyelerde iken.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın markasını modelini sorununu  boşver chevrolet cruze 56 bin liraya dizel otomatik araç veriyorsa tüm firmalar istediğini yapabilir.mazda-tr hariç.bu 1.6 dizel motorun herhangi bir kaynağı var mı ? mazda globalde hiç göremedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar bosuna uğraşmayın biz karşılıksız sevdaya gönül vermisiz

Bir noktaya kadar ama...

;)

Hiç bir şey vazgeçilmez değildir !!

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...