Jump to content

Mazda 626 Rolanti Sorunu

ersin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Vallaha bilmiyorum kardeşim ölçümler felan normal yeterki far yada fani 4. Kademeye getirmeyim rölanti sapitiyor  bu arada ankaradayım elektirik ustası bildiriniz biri varsa yazabilirmisiniz ama elektrikten iyi anlayacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, vivice :

arkadaslar öncelikle merhaba bende 92 model mazda 626 bulunmakta aracımda rolantı dalgalanması var soyle acıklayayım aracım durur vaziyette  devri normal fakat far yada fan actıgımda {2 sini aynı anda deil tek actıgım zaman da yapıyor} rolantıde dalgalanma oluyor motor neredeyse stop edecek far ı ve fan ı kapattıgım zaman normale donuyor hiç bir problem olmuyor aku ve şarj dınamosunu olcturdum elektirikciye hatta o dalgalanma esnasında bile olcturdum onda bile normal cıktı degerler sizce sıkıntı ne olabilir haa birde eskiden bu agrızayı sadece klima actıgımda yapardı bi kaza gecirdim kopege vurdum aksam vakti uzun yondan sonra ne olduysa ondan sonra oldu şase mi var kablolar mı eskidi anlamadım bu tarz olay basından gecen aradaslar varsa yardımcı olurlar mı

geçmiş olsun birde ısı müşürünü baktır aynı sizin gibi arızası olan arkadaş ısı müşüründen halledilmiş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, vivice :

2 saat önce, vivice :

Isı sensörünü değiştirdik orjinal aldık  olmadı ayni sorum devam etmekte olan bizim 205 TL oldu sağlık olsun 

düzelmediğine üzüldüm kusura bakma ben bana söyleneni paylaşmıştım özür

servis bilgisayara  bağlayıp kontrol yaptımı

başka bir siteden buldum;

Ynt: Mazda 626 Devir Dalgalanması ve Stop Etme

Benzer bir durum benim 91 model 323 aracımda da vardı.

Kaza sonrası fanı çalıştıran müşür yan sanayi takılmış.

Orjinali ile değiştirildiğinde düzelmişti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

93 626 sedan var bende rolanti herşey kapaliyken normal ama uzun farları yaktığımda bir an devir azda olsa yükselip normale dönüyor 1 defa yapıyor bunu birde fanı en sona açtığımda ayni şeyi yapıyor bende bulamadım neden olduğunu çok büyütmüyorum ama yinede azda olsa can sıkıyor birde şöyle bir durum var bende araba rolantide normal çalışıyor gaza basıyorum devir saati yükseliyor gazdan ayağımı çekince devir çubuğu bin devirde azcık bekleyip sonra yerine oturuyor bunu neden yapar acaba anlatabildimmi bilmiyorum ama yani gazdan ayağımı çekince hemen normal devre inmiyor bin devirde azcık bir saniye filan bekleyip öyle düşüyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Böcek :

93 626 sedan var bende rolanti herşey kapaliyken normal ama uzun farları yaktığımda bir an devir azda olsa yükselip normale dönüyor 1 defa yapıyor bunu birde fanı en sona açtığımda ayni şeyi yapıyor bende bulamadım neden olduğunu çok büyütmüyorum ama yinede azda olsa can sıkıyor birde şöyle bir durum var bende araba rolantide normal çalışıyor gaza basıyorum devir saati yükseliyor gazdan ayağımı çekince devir çubuğu bin devirde azcık bekleyip sonra yerine oturuyor bunu neden yapar acaba anlatabildimmi bilmiyorum ama yani gazdan ayağımı çekince hemen normal devre inmiyor bin devirde azcık bir saniye filan bekleyip öyle düşüyor

Aküyü kontrol ettiniz mi? aracınız yaşlı. Kronik arıza sadece boğaz kelebeği yapar. Onun dışında akü, buji kablosu, bujiler bunlar iyi olduğu sürece, yağını suyunu da eksik etmezseniz başınızı ağrıtmaz. 23 yaşında araç, her şeyin ömrü var. bazı şeyler miadını da doldurmuş olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aküm mutlu akü ne bilim aldığimdan beri böyle aküyü ölçtürmedim hiç bi ara ölçtürücem akü zayıfsa yaparmı böyle

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

05.03.2016 at 00:26, Böcek :

Aküm mutlu akü ne bilim aldığimdan beri böyle aküyü ölçtürmedim hiç bi ara ölçtürücem akü zayıfsa yaparmı böyle

Frene basıldığında rolanti düşme durumları bile mevcut forumda.

Akü ve şarj dinamosu kontrolleri yapılmalı öncelikli olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaşlar aracımı yeni aldım aldığım kişi klima kompresörünü değiştirdi ve arac klima açıkken titreme yapıp stop ediyortdu devri daime bi kablo bağlanmamış dedi bana sıkıntı ondandır. devri üstüme alıp onu bırakırken yine titreme yaptı farlar yanıyordu farlardandır dedi ama gündüzde aynı şeyi yaptı. araç 0,5 devirde çalışıyor bu normal mi sizce

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar az çok konuyu okudum ve sorunun araçtaki elektrikli sistemleri açtığınızda rölantinin dzüensizleşmesi olduğunu gördüm. Mekanik araçlarda yani benim aracım gibi, vakumla çalışan ve manifoldun emme kuvvetiyle rölantiyi dengeleyen sistemler vardır lakin sizin araçlarınızda herşey elektronik yani bu durumda elektronik parçaları kontrol etmeniz gerekecek bildiğim kadarıyla rölanti sensörü denen bir parça varmış sizin araçlarda ve  o parça bazen sorun çıkarıyormuş hal böle olunca rölanti düştüğünde tekrardan düzenleyemiyormuş. aracı konrol ederken bu tip gözünüze çarpan sensörlerin fişlerini çekip deneme yanılma yoluyla bulmaya uğraşın varsa zaten sorunlu bir parça zaten tepki vermez veya farklı bir durum gözleyebilirisiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herhangi bir donanım devreye sokulduğunda rölanti düşüyorsa ve dalgalanma yapıyorsa, aracın şarjını ölçtürün, başka birşeyle uğraşmayın boşuna masraf etmeyin. Akünün voltajını demiyorum, Altarnatörün ŞARJ olma durumunu ve kapasitesini ölçtürün (şarj kapasitesi), akü bitene kadar yani sıfırı çekene kadar hep 12 v ve üstü gösterir. Şarj başka bir olaydır. Araç çalışınca akü devreden çıkar, bütün yük şarj dinamosundadır, eğer yeterli şarj kapasitesi üretimiyorsa bu sorunlar ortaya çıkar, ya bakım yaptırın yada yeni şarj dinomasu almanız gerecektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...

Bendede bu konu ile ilgili bi sorun olmuş tu bu konuda birçok şey denedim yukarıda yazılanların hemen hemen hepsini somunda ustam farı açmamı kalorifer i açmamı klimayı açmamı farları hatta uzunları ayni anda hepsini birden açmamı söyledi açtım araba stop esecek gibi rölantide dalgalanma olmaya başladı bunların hepsi açıkken bi avans ayarı yaptı düzeldi ama ondan önce de avans ayarı yapıyordu düzelmiyordu ben bu şekilde cozdum umarım sizede yardımcı olur  birde su var avans ayarını çok inceden yapmıştı onuda ekleyim istedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...