Jump to content

Start problemi

curuf
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhabalar. Aracımı yeni aldım 130000km de motorunda herhangi bir problem olmadığı hatta çok iyi durumda olduğunu bi kaç usta tarafından teyit edildi. Araç normalde kontağı çevirir çevirmez tık diye alıyor (çalışıyor) ancak bazen sadece tık sesini duyuyoruz ateşleme yapmıyor. Bir haftadır kullandığım aracımda bugün 2. kez aynı sorunu yaşadım. Akü yeni değişti kutup başlarında oksitlenme yada herhangi bir gevşeklik durumu yok. Acaba sorun neden olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada bi süre bekleyip tekrar denediğimde araç çalışıyor. Ancak problem olduğunda üst üste marşa bastığınızda aynı problem tekrarlıyor. Kontağı kapatıp bi süre (2-3 dakika) bekledikten sonra araç çalışıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dostum buna benzer bir sorunu bir arkadaşım yaşamıştı.Ateşlemeyi ECU (beyin) engelliyordu.seninki ecu danda olabilir,yada bir hata var ecu ya komut veriyor,ecu da ateşleme yapmıyor.Aracı dügün bir tamircinin bakması lazım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende lpg sıralı sistemden şüpheleniyorum. Muhtemelen yeni takılan lpg sistemin ayarları ile ilgili bir karışıklık diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kim olduğunu şu an hatırlamıyorum ancak, forumda yakın zamanda seninki ile aynı problemi yaşayan, sorunu ve çözümünü veren bi üye vardı...

Forumu biraz kurcala bulursun... Hatırladığım kadarıyla problemi marş dinamosundan kaynaklıydı...

Geçmiş olsun, kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28 ekim 2009 tarihli bir paylaşım var. "Araç Çalışmıyor (Lantis - Familia 1.8)" konu başlıklı. şarj dinamosunda vida çıkmış sıktık işlem tamam diyor. bakaciiz artık bi çaresine...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

termikde olabilir termik kablosunu söküp kontagı normal olarak aç ama termikdeki kabloları kısa devre ederek dene her deydirdiginde marş yapacak onun için sadece çalışana kadar deydir bırak bunu bıraz dene böyle yapıldıgında sorun yok ise termik arzalıdır kablolardan ek alıp bi yere bi dugme koyarak yapabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kontak kilidini (kontak termiğini) de kontrol ettireyim,bir temassızlık nedeniyle de böyle bi sorun olması muhtemel. Çünkü bi kaç deneme sonrası bekleyip tekrar deneyince araç çalışıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

benimde termik bozulmuştu.

araba çalışıyor ama 1 saniye sonra istop ediyordu.

yani arabayı çalıştırdıkdan sonra anahtarı bırakıyorsunuz, ondan sonra stop ediyordu.

kontak termiği değişti, olay tmm. kontak termiği olarak mazdanın minibüsünün termiği takıldı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mevzu muhtemelen termitten kaynaklı. Artık yapabilirse ustaya kaldık yapamazsa parçaya. 100-150 tl civarı bi masraf var gibi inşallah çözülünce kaça, nerede, nasıl yaptırdığımı paylaşırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

kontak termiği hurdacılarda bulunabilecek bir parça.

servisi bana 400 tl fiyat çekmişti.

hurdaya ayrılan, ya da parça parça satılan mazdalardan bulunabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ustam sorunun kaynağının elektrik iletimindeki zayıflık olduğunu söyledi ve bir role koydu bir hafta denememi söyledi. "Eğer problem devam ederse, termiktir-marş dinamosudur kontrol ederiz" dedi. 2 gündür maşallah sorunsuz çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...