Jump to content

Mazda 3 İçin En Uygun Lastik

İlhan
 Paylaş

Mazda 3 İçin En Uygun Lastik Seçimi Anketi  

78 oy

1. 1. Mazda 3 İçin En Uygun Lastik Seçimi Anketi

• Yokohama C-Drive 2 (AC02)
      10
    • Bridgestone Er-300 Turanza
      5
    • Michelin Primacy 3
      29
    • Continental Conti Premium Contact 2
      11
    • Diğer
      17

Tavsiye Edilen Mesajlar

Toyo lastikler güzeldi ama 5 yıl oldu kullanıyorum. 205 55 r16 91v ölçülerinde lastik ne tavsiye edersiniz Ben good year efficante pro modeli polonya üretimi A sınıfı değerleri ilan 68 db sesi olani düşünüyorum. KararsıZım yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Turgay Y :

Toyo lastikler güzeldi ama 5 yıl oldu kullanıyorum. 205 55 r16 91v ölçülerinde lastik ne tavsiye edersiniz Ben good year efficante pro modeli polonya üretimi A sınıfı değerleri ilan 68 db sesi olani düşünüyorum. KararsıZım yardımlarınızı bekliyorum.

Daha önceki "3" konunuz da olduğu gibi bu konumuzda forumda mevcut olup. Ortak başlık altında birleştirilmiş olup, buradan devam edebiliriz.

Şu konumuza da bakabilirsiniz.

Not: Sizden ricam lütfen konu açmadan evvel forumu araştırmanız olacaktır. 4 Adet konunuzu forumda birleştirmek zorunda kaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar bugün 4 adet kışlık lastik aldım. Continental wintercontact TS860. Michelin düşünüyordum ama baloncuk ben yumuşaklık durumlarından fazla şikayet vardı. Almana güveneyim dedim bu sefer. 4 adet 1100 lira merak edenlere. Kış lastiği yasağı kalkmış iken almamayı düşünüyordum fakat işe aracımla gidip geliyorum. Candan öte köy yok sonuçta. Bakalım nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, ezengin :

Arkadaşlar bugün 4 adet kışlık lastik aldım. Continental wintercontact TS860. Michelin düşünüyordum ama baloncuk ben yumuşaklık durumlarından fazla şikayet vardı. Almana güveneyim dedim bu sefer. 4 adet 1100 lira merak edenlere. Kış lastiği yasağı kalkmış iken almamayı düşünüyordum fakat işe aracımla gidip geliyorum. Candan öte köy yok sonuçta. Bakalım nasıl olacak.

Ondan daha iyisi, ağır kış lastiği nokian hakkapelietta r2.

Almış olduğunuz lastik şuan için kışın kullanabileceğiniz en iyi lastik, içinizde en ufak şüphe olmasın ;) 

Mazda 3 kışlık lastik konusunda bahsi geçmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, ezengin :

hayırlı olsun hocam on numara lastik almışsınız. ne zaman conti kullansam çok memnun kaldım. ben de bu kış için continental almayı düşünüyorum. bu arada ebatlarınız ne?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Katil Balina :

hayırlı olsun hocam on numara lastik almışsınız. ne zaman conti kullansam çok memnun kaldım. ben de bu kış için continental almayı düşünüyorum. bu arada ebatlarınız ne?

Teşekkür ederim. Ebatlar: 195 65 R15

15 saat önce, M.E.G :

Ondan daha iyisi, ağır kış lastiği nokian hakkapelietta r2.

Almış olduğunuz lastik şuan için kışın kullanabileceğiniz en iyi lastik, içinizde en ufak şüphe olmasın ;) 

Mazda 3 kışlık lastik konusunda bahsi geçmişti.

Hakkınız var. Yazlık ile kışlık kıyaslanır mı bilmiyorum fakat aşırı şekilde sesleri ve ufak kasisleri absorbe ediyor artık. 160'lara çıktığımda eskiden yolda ben koşuyorum sanıyordum. En ufak bir hissiyat yaşamadım gerçekten çok farkettirdi.

Eski lastiklerim Good year eff. idi bu arada.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Hankook düşünüyorum. Daha önce kullanıp çok memnun kalmış. O zamanlar yakıt tasarrufu ve sessiz olmayan olmasına rağmen. Şu an yeni modeli çıkmış. Sessiz ve enerji tasarruflu, güzelde fiyat aldım. Baharı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

https://www.lastikcim.com.tr/lastik-arama/continental/sayfa/2/

Ben bu siteyi bilmiyorum, sadece tesadüfen rastladim.  Continental çok iyi bir markadir, ben önceden kullandim.  Burada 300 - 400 TL civarlarinda gayet iyi lastikler var.  Bence 1000 TL lastige pek gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, Katil Balina :

benim yazlık michelin'ler de bitik.

lakin iyi lastiklerin tanesi olmuş sana 1000 lira...  

Hasan hocam senin jantlar büyük olunca, bilindik markaların lastikleri de pahalı oluyor.

Falken markasını araştır derim..Japon menşeilidir. Çankırı'da Falken Lastik fabrikası var.

Tam bir fiyat performans lastiği diyebilirim. Mazda gibi maalesef çok fazla bilinen bir marka değildir Falken. :fiuw:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az önce falken lastik için fiyat aldım daha 1 hafta olmamış lastikler geleli 2018 5.hafta üretim herşey dahil 700 lira yazlik 4 lastik 205 55 16 yarın bitiyo kampanya almalimiyim suan uzerinde michel crossclimate var 15 bin km daha götürür diyo ustalar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastigin yan duvarina bir bakin (veya baktirin).  TRACTION diye bir ibare olmasi gerekir.  Iki olasilik var, ya TRACTION AA yazar, ya da TRACTION A yazar.  Eger TRACTION AA yaziyorsa bence alabilirsiniz.  Eger TRACTION A yaziyorsa bekleyin, henüz almayin, derim.

UTQG 2 Traction.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, AKayhan :

Lastigin yan duvarina bir bakin (veya baktirin).  TRACTION diye bir ibare olmasi gerekir.  Iki olasilik var, ya TRACTION AA yazar, ya da TRACTION A yazar.  Eger TRACTION AA yaziyorsa bence alabilirsiniz.  Eger TRACTION A yaziyorsa bekleyin, henüz almayin, derim.

UTQG 2 Traction.jpg

Neden hocam peki ? Aa olunca bişey değişir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

TRACTION degerleri aslinda AA, A, B ve C diye isimlendiriliyor.  En iyi traction AA oluyor (en kötüsü C) ve piyasada TRACTION AA olan lastikler mevcut.  Almisken en iyisini almak gerekir.

"Traction" sözcük anlami yol tutus özelligi demektir.  Bence bir lastikte en önemli özellik yol tutustur.  Bu nedenle TRACTION AA'da israr etmekte yarar var.  Eger AA olmazsa A da olabilir.

Ancak, ülkemizde maalesef her lastik üreticisi TRACTION degerini lastik üzerine koymuyor.  Sebebi, tipik bir Türk tüketici bu degerin anlamini bilmiyor.  Böyle lastikler bana göre meçhuldur.

Ben olsam sadece TRACTION AA yazan bir lastik seçerdim.  Tabii siz bilirsiniz.  En azindan, üzerinde TRACTION degeri yazmayan bir lastik satin almayin, derim.  Ne oldugunu bilemezsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, korayoz7 :

Az önce falken lastik için fiyat aldım daha 1 hafta olmamış lastikler geleli 2018 5.hafta üretim herşey dahil 700 lira yazlik 4 lastik 205 55 16 yarın bitiyo kampanya almalimiyim suan uzerinde michel crossclimate var 15 bin km daha götürür diyo ustalar 

Çok iyi fiyat bence.

Yani bu fiyata Çin işi ne olduğu belirsiz lastikleri veriyorlar.

Profilinizde Antalya yazıyor, lastikleri alıp kenara koyup Nisan ayı geldiğinde taktırabilirsiniz... Kış geldiğinde tekrar Michelin Crossclimate lastiklerinizi artık tamamen kışlık yapıp takarak hem yazlık hem kışlık lastiklerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, korayoz7 :

Lastik model ismi vs nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, ezengin :

Lastik model ismi vs nedir?

Fiyattan yola çıkarsak, muhtemelen Falken 205/55R16 91V Ze914 serisidir..

Tabi kesin bilgiyi arkadaşımız verecektir..Benimkisi sadece tahmin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, İlhan :

Fiyattan yola çıkarsak, muhtemelen Falken 205/55R16 91V Ze914 serisidir..

Tabi kesin bilgiyi arkadaşımız verecektir..Benimkisi sadece tahmin.

Ze914 serisi için yüksek performans diyor. Bir de sincera serileri var standart lastik diyor. Bunlar arasındaki farklar çok bariz midir? Düşüncelerini merak ediyorum.

Bir de bridgestone driveguard ile ilgili ne düşünüyorsun? (195/65R15 95V XL RFT)  

Ben de şimdiden yazlık bakmaya başladım. Continental almayacağım bu sefer. Malum bazı hadsizlikleri oldu.. Aradığım şey sessiz olması ve çok iyi yol tutuşu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, ezengin :

Ze914 serisi için yüksek performans diyor. Bir de sincera serileri var standart lastik diyor. Bunlar arasındaki farklar çok bariz midir? Düşüncelerini merak ediyorum.

İstediği kadar yüksek performans lastiği olsun. Netice de bizim Mazda 3'lerin performansı belli araçlar 105 - 120 Hp araçlar. :fiuw:

Bir saat önce, ezengin :

Bir de bridgestone driveguard ile ilgili ne düşünüyorsun? (195/65R15 95V XL RFT)  

Eski bir Bridgestone ER300 Turanza kullanıcısıyım. (2004-2008 arası Megane II aracımda kullanmıştım) Lastiğin performansı oldukça vasattı. Islak zeminde kızaklama, rampada kalkışta patinaja düşme vs durumları yaşıyordum.

Bir saat önce, ezengin :

Ben de şimdiden yazlık bakmaya başladım. Continental almayacağım bu sefer. Malum bazı hadsizlikleri oldu.. Aradığım şey sessiz olması ve çok iyi yol tutuşu.

Bilmiyorum ayırabileceğin maksimum bütçe nedir ama.. Eğer çok sorun değil diyorsan gözüm kapalı Michelin Primacy 3 modelini öneririm sana. 2011 model aracımdaki Toyo lastiklerden direk bu marka modele geçiş sağladım. İlk fark aracın yol-asfalt sesi azalmıştı. Islak zemin performansından çok ama çok memnunum. Öyleki kışlık lastiklerim Lassa Snoways Era 3+ lastiklerimi 10 sefer cebinden çıkarır  ıslak-kuru zeminde. Diğer başlıklarda da söylemişimdir, kar yağmayacağını bilsem, yeminle takmam kışlık lastiklerimi.

Aracımda bir takım Primacy 3 eskittim, hiç düşünmeden gidip yeni bir takım daha almıştım. Burda bir kaç arkadaşın daha bu lastiği almasına vesile oldum, onlarda çok memnunlar. Aynı keza SubaruClubTR'de yazıyorum, orada da kullanıp çok memnun olan arkadaşlarım var. Ne burda ne orda hiç bir olumsuz şey duymadım bu lastikle ilgili.. Şu an güncel fiyatı nedir ama inan hiç bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...