Jump to content

Radyo sıkıntısına çözüm bulunamıyor.

sga
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar 1 aydır radyoda sıkıntı var. Servise kaç defa götürdüm hatta bugün sabahtan akşama kadar servisteydi araba bir sonuç yok. Kafayı yiyeceğim. Olayı kısa bir şekilde özetleyeyim.

Bir ay önce radyoda cızırtı sesi gelmeye başladı. Yayındandır diye önemsemedim başta. Başka kanallardada olduğunu farkedince. Neden geldiğini kendim araştırdım. Arabanın konağını ilk çevirdiğimde radyoda ses çok net ve düzgün ama arabayı çalıştırınca cızırtı başlıyor. Araba hareket edince ve araba sarsılınca cızırtı daha belirgin oluyor. Zenonlardanmı diye tamamen sökmüş yine aynı. Arabada kaçak kontrolü yapıldı. Anten kontrolü yapıldı, şase kontrolü yapıldı, müzik sisteminden mi diye başka aracın müzik sistemini takdılar yok Allah yok bir Türlü bulamadılar. Şimdi ne yapmam gerekiyor başka.  Yardımcı olan bir arkadaş olursa çok sevineceğim.

Yoksa arabayı satacağım :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 75
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

10

• sga

23

• domestos

16

• polatpolat28

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

sarj dinamosunu bi ölctür .

teyp.e direk akü.den kablo çekerek dene.

kolon.unu başka  bir kolon ile dene.

başka bi  teyp takip deneme yapmışsınız zaten ama teyp roketleri aynimiydi soketden kaynaklı olabilir

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet aslında kanal değişimi sıkıntı ondandır diye düşünmüştüm ama otomatik kanal aramaya ilgiliymiş. O yüzden yeni açtım. Güncelleme yaptılar bugün sıkıntı devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı sat gitsin...

:tey:

Şaka bir yana; daha önceki konuda da yazmıştım sanırım... İyi bir elektrikçi sorununu şak diye çözmesi gerekirdi... İlginç...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir kaç elektirikciye götürdüm adamlar arabaya bakınca biz bu arabadan anlamayız deyip çıkıyolar. Antep'i arkadaşlar varsa bildiğiniz oto elektirikci adres alayım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir kaç elektirikciye götürdüm adamlar arabaya bakınca biz bu arabadan anlamayız deyip çıkıyolar. Antep'i arkadaşlar varsa bildiğiniz oto elektirikci adres alayım

Zaten ben iyi bir elektrikçi demiştim...

:)

İyi bir elektrikçi aracın modeli veya markasından bağımsız olarak oluşan sorunu çözecek... Yoksa motor rektifiyesi veya sibop ayarı vs. yapmayacak ki bu araçlardan anlasınlar...

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda'nın antenine +12 volt gidiyor.Anten yükseltici devrede sıkıntın olabilir.Yükselticinin aman aman bir yararı yok istersen +12 voltu kesip bir dene muhtemelen cızırtı yapmayacaktır.

Bu arada anten arka camda (sedan için) devrede sanırım tavan kaplamasının altında.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda'nın antenine +12 volt gidiyor.Anten yükseltici devrede sıkıntın olabilir.Yükselticinin aman aman bir yararı yok istersen +12 voltu kesip bir dene muhtemelen cızırtı yapmayacaktır.

Bu arada anten arka camda (sedan için) devrede sanırım tavan kaplamasının altında.

Konu açıldı açılalı gözümüz hep seni aradı üstad...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracım 2009 mazda 3 yeni kasa sedan. Müzik sistemi orjinal hiç bir değişiklik yapılmadı. Bugün  oto teyipciye gittim sesi dinledi ateşleme sisteminin sesi geliyor dedi. Buji kablolarını kontrol ettir dedi. Arkasından da ekledi arabayı kimseye kurcalatma servise götür dedi. Bende servisten geliyorum bulamadılar deyince yapacak bişe yok dedi. Peki bujilerde olsa araba bozuk yollarda ani kalkıştı ani duruşlarda daha belirgin oluyor dedim. O zamanda şase vardır dedi. En son baskı balata değiştirdim. Bununla bir alakası olabilirmi. Plaka aydınlatmalara ledli ampüller takmıştım titreyerek yanıyordu birisi. Değiştirdim eski ampulde azda olsa titreyerek yanıyor. Arabayı rolantide tavan aydınlatmayı açıyorum. Azda olsa pırıltılı yanıyor. normalmi bu sorunlar? kimse gideremediğine göre kendim giderebilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mantıken aklıma gelenleri yazıyorum seni yanıltmış olmayayım...

Şarj dinamosunun kömürlerini kontrol ettir, tam şarj ediyor mu ölçtür, aküden şaseye giden eksi kutuplu kablo şaseye sağlam temas ediyor mu etmiyor mu kontrol ettir, aracında kaçak olup olmadığını kontrol ettir, sigorta kutusuna giren ve çıkan kablolarda temassızlık olup olmadığına baktır...

:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim o zaman oto teyipciye değilde oto elektirikciye gitmem Lazım. Lambalarda pırıltı var hep gaza da bassam aynı bunu neden yapar. Çünkü onunla alakalı alakalı geliyorbana

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim o zaman oto teyipciye değilde oto elektirikciye gitmem Lazım. Lambalarda pırıltı var hep gaza da bassam aynı bunu neden yapar. Çünkü onunla alakalı alakalı geliyorbana

Sorununu dile getirdiğinden beri sana iyi bir elektrikçi bunu çözebilir demiştim... Başka bir müzik sistemini denediğinde de aynı şeyi yaptığına göre çözümün teypcide değil, elektrikçide...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğru söylüyorsun abi. İlk oto elektirikciye gittim ototeypciye yönlendiriyolar. Neyse artık iyi bir otoelektirikci bulmak. Kendim kontrol edebilirmiyimki. Az çok elektirikten anlarımda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mantıken aklıma gelenleri yazıyorum seni yanıltmış olmayayım...

Şarj dinamosunun kömürlerini kontrol ettir, tam şarj ediyor mu ölçtür, aküden şaseye giden eksi kutuplu kablo şaseye sağlam temas ediyor mu etmiyor mu kontrol ettir, aracında kaçak olup olmadığını kontrol ettir, sigorta kutusuna giren ve çıkan kablolarda temassızlık olup olmadığına baktır...

Doğru söylüyorsun abi. İlk oto elektirikciye gittim ototeypciye yönlendiriyolar. Neyse artık iyi bir otoelektirikci bulmak. Kendim kontrol edebilirmiyimki. Az çok elektirikten anlarımda.

Bazı kontrolleri yapabilmek için ölçüm cihazlarına ihtiyaç var, ayrıca sarj dinamosunun kömürlerini sökmeden anlayamazsın... Sen iyi bir elektrikçi bul ve neticelerden bizlere haber ver...

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buji kablosunu eleyin, yeni nesil araçlar kalem tip bobin kullanıyor.

Motor çalıştıktan sonra cızırtı yaptığı için bahsi geçen lambayla ilgisi olması zor.

Muhtemel sebepler;

Arka cam (sedan ise) üzerinde bulunan anten bağlantılarını kontrol edin.(anten bağlantı fişlerini görebilmeniz için tavan döşemesine doğru bakmalısınız)

Anten kablosunda sıyrılma vardır arada şaseye çarpıyordur.

Anten yükselticisine giden devrede sıkıntı olabilir.(mavi kablo beslemesidir)

Dahada çözemezsen teyp beslemesine 16 volt 1000 mikrofarad kondansatör başlat.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...