Jump to content

Anahtarı Kaybettim Lütfen Yardım

toronaga77
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba hafta sonu arabamın anahtarı kaybettim.servis 400 tl ücret çıkarı yenisi için .sizce kaskoyu deldirmeli miyim yoksa 400 tl verip yaptırmak mı daha karlı?kasko fiyatlarında artma olduğu söyleniyor.bu artma yüzde kaç oldu acaba?yorumlarınızı bekliyorum.sayılarımla....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kaskoda var ama anahtar yaptırmanın kaskoyu deldiği söylendi.deldirmeye değer mi değmez mi onu araştırıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yanlış hatırlamıyorsam hasarsızlık indirimi %50 ve meslek indirimi %15 olmak üzere iki indirimim var.şu an 3.yılım ve hiç delinmedi kaskom şu ana kadar çok şükür....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yanlış hatırlamıyorsam hasarsızlık indirimi %50 ve meslek indirimi %15 olmak üzere iki indirimim var.şu an 3.yılım ve hiç delinmedi kaskom şu ana kadar çok şükür....

%50 den %40 a düşecekse problem değil ama tamamı kaybolacaksa sorun. Dediğim gibi kaskon ile görüşüp teyit alırsan ona göre karar vermen daha kolay olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba hafta sonu arabamın anahtarı kaybettim.servis 400 tl ücret çıkarı yenisi için .sizce kaskoyu deldirmeli miyim yoksa 400 tl verip yaptırmak mı daha karlı?kasko fiyatlarında artma olduğu söyleniyor.bu artma yüzde kaç oldu acaba?yorumlarınızı bekliyorum.sayılarımla....

Dışarıdan normal yollarla yaptırma ihtimalini araştırsanız iyi olur bence...

Yoksa; her iki ihtimalde de olan sizin 400-500 Liranıza olur. Servise yaptırsan zaten para, kaskoya yaptırsan seneye kasko ücretin artacak yine aynı para.

Geçmiş olsun.

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaskoyu kullanamayacaksan neden kasko yaptırıyorsun ki hocam, ben yaptırmıyorum mesela, yaptırıp o kadar parayı verip, sizin gibi kasko delinecek mi diye düşüneceksem hiç yaptırmamak en iyisi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaskoyu kullanamayacaksan neden kasko yaptırıyorsun ki hocam, ben yaptırmıyorum mesela, yaptırıp o kadar parayı verip, sizin gibi kasko delinecek mi diye düşüneceksem hiç yaptırmamak en iyisi...

Bu günkü sistemde; kasko veya trafik sigortasından işlem yapıldığında otomatik olarak primler afaki şekilde artmakta...

Bir anahtarın maliyeti serviste 400 Tl ise ve seneye kasko bedeli bu fiyattan daha fazla artacaksa kaskoyu kullanmanın nasıl bir mantığı olabilir ??

Ufak tefek hasarları veya arızaları cepten karşılamak yani hasarsızlık indirimini harcamamak gerekli, ne zaman araç çalınırsa (allah korusun) veya ağır hasar oluşursa (bi daha korusun) kasko o zaman kullanılmalı bence...

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu konu için foruma danışmaktan ziyade biraz araştırma ve matematik hesabı yapmanızı tavsiye etmek en mantıklı cevap olur sanırım.

kasko danışmanınızı arayıp anahtarı kaskodan yaptırıp hasarsızlığı deldirirsem seneye poliçemde ne kadarlık bir artış olur acaba diye sorun, artış 400 tl den az ise kaskodan fazla ise kendiniz yaptırın. :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar tüm iyi niyetleriniz için çok teşekkürler.ancak garip bir olay oldu ve defalarca kendim eşim ve teyzem tarafından baktığımız çantanın içinden anahtar dün akşam çıktı.diyeceksiniz iyi bakmamışsınızdır diye ama kaç defa baktık anlatamam.ıspartada gece 11 de avm de ortada kalmıştık.bakmadığımız çanta bakmadığımız mağaza kalmadı.tuvaletleri bile gezdim valla.ama çok şükür Allah'ın izniyle anahtarı bulduk.vardır bunda da bi hayır dedik.çünkü gece gece yola çıkacaktır belki başımıza bir iş gelecekti yolda.neyse tekrardan tüm yardımlarınız için teşekkürler.anahtarlarınıza iyi bakın 400 tlciğe mal oluyor haberiniz olsun.saygılarımla....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o dedektörler tüm avm yi didik didik arardım valla.zaten aramadığımız yer kalmadı ama bazı şeyleri mantıkla izah etmek mümkün olmuyor.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kasko firmaları maalesef ülkemizde genel olarak müşteri memnuniyeti açısından çok düşük seviyedeler.yaşadığınız olayın aynısı benimde başıma geldi ve acı bir tecrübe edindim.1980 tl ödeyip yanardağ patlamalarına karşı bile klozu olan aracımın anahtarını kaybettiğimde,kasko yenilemede bana 4000 tl fiyat çıkarttılar. ben o zaman müşteri hizmetlerini telefonla defalarca kere aramama rağmen bir türlü kesin bir cevap alamamıştım,çok fazla bir etkisinin olmayacağını düşünerek serviste kaskodan yaptırmıştım ama karşıma bu şekilde bir tablo çıkardılar sağolsunlar. sonraki telefon görüşmemizde bana aracımda hasar olduğunu bundan dolayı haliyle hasarsızlık indiriminin olamayacağını ve ayrıca prim artışı olduğu söylendi.

Bizim burada şirket olarak kasko firmalarına karşı bir hareket mekanizmamız var.fazla sayıda araçtan ötürü poliçemiz olduğu için onların her dediğini kabul etmek zorunda değiliz. Nitekim farklı bir firma ile paket anlaşma yaptık ve poliçesi biten araçları direkt yeni firmaya kaydırıyoruz.bu durumun elbette eski firmada farkına vardı ve birkaç defa bizi ziyarette bulundu, onlara göre 'yanlış anlaşılma' olan bu durumu düzeltebilmek için çeşitli teklifler sundular müşteri kaybetmemek adına ama geç kaldılar.

Size tavsiyem kasko firmanız ile konuyu görüşüp bu durumun poliçenize ne şekilde etki edeceğini NET İFADELERLE öğreniniz,anahtarı ne şekilde yaptıracağınıza ancak o zaman karar veriniz. altta açtığım başlığın linkini veriyorum,isterseniz oraya bakabilirsiniz.

Geçmiş olsun

http://www.mazdaclubtr.com/29114/yedek-anahtarim-kayboldu/

edit:  ben yazana kadar sorun zaten iyi bir şekilde çözümlenmiş, yazıyı yine de kaldırmayayım. En azından günün birinde lazım olacak üyeye ufak bir hatırlatma olur. tekrar geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...