Jump to content

Lantis Ateşleme Beyni

arex

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar ben 98 model 1.8 lantis buldum almak için fakat sahibinin söylediğine göre aracın ateşleme beyni arızalıymış malatyada bu araçların bu tür parçasını bulmak imkansız gibi bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim sizce bulabileceğim bir yer varmı ne kadara mal olur ve bu parçayı bulup değiştirmemiz durumunda randuman alabilirmiyiz?

bu arada aracın bu haline 6,000tl istiyorlar fiyat uygunmudur sizce?

şimdiden yardımlarınız için tşk ederim

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

aracı gördün mü sen.

mutlaka servisine göster.

ateşleme beynini ebaydan daha ucuza alırsın. tc den iki katı belki üç katı fiyatına alırsın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracı netten buldum fotolarını gördüm sadece bizzat görmedim zaten şu durumda çalıştıramayacağımız için pek bişeyde anlayacağımızı sanmıyorum eğer bu ateşleme beynine bir çözüm bulursam gidip bakıcam araca nete yazıyorum lantis ateşleme beyni diye fakat tam bir sonuç alamıyorum satıcı ile görüştüm ben araştırdım 750 tl civarı diyor fakat nette bulamıyorum acu diye bir şeyler çıkıyor oda 100 tl civarı sanırım aynı malzeme değil yanı kısaca önce şu ateşleme beyni dediği şey nedir onu bir çözmem lazım  :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araç ağrı ilinde satıcının sözüne göre beyni bulmuş ama ağrı ilinde ne servisi nede mazdadan anlayan usta yokmuş sorunu çözemeyeceğini anlamış ve beyni sipariş etmekten vazgeçip aracı satmaya karar vermiş bu durumda birde nakliyesi ile uğraşmam gerekecek o yüzden soğumaya başladım bu araçtan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamam ustam ben tekrar iletişime geçer alabilirsem kodu alıp sizinle paylaşırım.

sanırım sizde lantis kullanıcısısınız peki araç hakkında artıları eksileri nelerdir bilgi verebilirmisiniz 1.6 mı yoksa 1.8 tavsiye edersiniz sizce 323 den sonra lantisten memnun kalırmıyım?

başınızı ağrıtıyorum kusura bakmayın ama birde diyelim bu araçtan vazgeçip sorunu olmayan alıp hemen kullanmaya başlayacağım temiz bir lantisi ortalama kaç liraya alabilirim?

yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiyede satılan Lantisler sadece 1802cc motor hacimli olanlardır. Milyonda bir 1.6 bulunur belki, o da şahıs kendi getirmiştir.

Bu durumun çok karışık olduğunu söylemeliyim.

Sanırım en son cümleniz en mantıklı olacaktır. Piyasada Lantis çok, ama temizini bulmak bayağı zor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş ateşleme beyni derken neyi kasttettiğinizi tam olarak anlayamadım , ama bu tabir ateşleme bobini gibi geldi artı olarak ateşleme modülü de olabilir ama 750 tl dediyse galiba ateşleme bobinidir, gelelim mevzuya arabadan emin olmadan çalışır duruma getirip iyice bi anlayıp dinlemeden alma bence, lantis konsunda da gene lantis kullanıcıları yorum yaparsa iyi olur.

Mazdanın en şık spor görünümlü modellerinden biridir lantis, 4 silindir 1.8 DOCH 16 valf motora sahip olup,performansının iyi olduğu sölenir. ben pek bu bahsettiğiniz araca itimat etmedim doğrusu adam akıllı bir 1998-1999 model lantis 15.000 civarıdır satış sitelerinde öle rasgele alınmaz mazda sonra problemli vede sorunlu bir araç alıp sıkıntıya girersin.

arabanın satış linkini bırak bakalım bi nasıl araçmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fikirlerinizi paylaştığınız için hepinize tşk ederim sizinde dediğiniz gibi bende teşleme beyni ile bitmemesinden korkuyorum bu işin helede malatya gibi bir ildeyseniz aracın farklı sorunları çıkması iyice baş ağrısı yaratıyor pek anlayanı olmadığından gelelim araca aracın linkini aşağıya yazıyorum anlayan arkadaşlar bir inceleyip fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim

http://www.araba.com/152402242/Mazda-323-Lantis

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

arabanın kaporta iyi duruyor ama bilemezsin. motoru ölümü diri mi nerden bilecen. bu iş bir muamma gibi me geldi. ateşleme beyni mi distribitor mu yoksa bobin mi herneyse, kodunu öğrenip ebaydan daha ucuza bakılabilir.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=mazda+lantis+ignition+brain&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313&_nkw=mazda+323+ignition+brain&_sacat=0

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=mazda+323+ignition&_osacat=0&_from=R40&_trksid=m570.l3201&_nkw=mazda+323f+ignition&_sacat=0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

haklısınız bencede bu araç tam bir bilmece ben soğudum bu araçtan zaten artık arayışlara devam edeceğim bu ara bir lantis sevdası sarmış beni sonunda ya yüzümü güldürecek yada başıma çorap örecek bu sevda  :) bakalım hayırlısı artık o aracı askıya aldım siteleri biraz daha dolaşıp başımızı ağrıtmayacak 11.000 12.000 civarlarında başka lantis bulursam ona yöneleceğim artık

eğer öyle bir araca denk gelirsem onuda sizinle paylaşıp görüşlerinizi almak isterim

hepinize çok tşk ederim yardımlarınız için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fikirlerinizi paylaştığınız için hepinize tşk ederim sizinde dediğiniz gibi bende teşleme beyni ile bitmemesinden korkuyorum bu işin helede malatya gibi bir ildeyseniz aracın farklı sorunları çıkması iyice baş ağrısı yaratıyor pek anlayanı olmadığından gelelim araca aracın linkini aşağıya yazıyorum anlayan arkadaşlar bir inceleyip fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim

http://www.araba.com/152402242/Mazda-323-Lantis

Kendi fikrim;

O sedef kaplama hangi araçta olursa olsun benim için bitmiştir... Bedavaya gelse dönüp bakmam...

:sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben öyle arabadan iyi anlayan biri değilim ilk arabamı yaklaşık 2 yıl önce aldım mazda 323 sedan kasası iki yıldır biniyodum model yükseltmeye karar verdim ve otomobil sitelerini dolaşırken lantisler dikkatimi çekti bundan 2 -3 ay önce tektim kafayı illada bunu satıp lantis alcam diye kendi aracımı 10 gün önce sattım fakat şu ana kadar kafama göre bir lantis bulamadım ya araçta bir sorun çıkıyor yada fiyatta anlaşamıyoruz bugün siteleri dolaşırken arkadaş geldi oda hundainin 97-98 model elantra aracını tavsiye etti birazda onlara göz attım ama iki araç arasında kararsız kaldım şimdi mazda clubte başka aracı tartışmak yersiz olacak ama kullananı bileni varsa bu iki aracın arasındaki farkları benimle paylaşırlarsa sevinirim öyle çok araç değişen biri değilim aldığım araç 3-4 yıl kalır elimde bana hangisini tavsiye edersiniz.

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

arkadaşlar ben öyle arabadan iyi anlayan biri değilim ilk arabamı yaklaşık 2 yıl önce aldım mazda 323 sedan kasası iki yıldır biniyodum model yükseltmeye karar verdim ve otomobil sitelerini dolaşırken lantisler dikkatimi çekti bundan 2 -3 ay önce tektim kafayı illada bunu satıp lantis alcam diye kendi aracımı 10 gün önce sattım fakat şu ana kadar kafama göre bir lantis bulamadım ya araçta bir sorun çıkıyor yada fiyatta anlaşamıyoruz bugün siteleri dolaşırken arkadaş geldi oda hundainin 97-98 model elantra aracını tavsiye etti birazda onlara göz attım ama iki araç arasında kararsız kaldım şimdi mazda clubte başka aracı tartışmak yersiz olacak ama kullananı bileni varsa bu iki aracın arasındaki farkları benimle paylaşırlarsa sevinirim öyle çok araç değişen biri değilim aldığım araç 3-4 yıl kalır elimde bana hangisini tavsiye edersiniz.

saygılar

bir lantis kullanıcısı olarak, hem spor,hem hız hem de ekonomik olsun diyorsan, tam arabısını seçmişsin. nasıl ekonomik. ben daha yeni brc taktırdım. 20 tl lik gaz ile 70-75 arası yol yapıyorum.atiker, mimgaz vs felan olursa pek iyi olmaz. kullanan arkadaşlar var. lantise BRC olacak.  spor 5 kapılı tek araç piyasadaki, ayrıca bmw gibi her yerde görülebilen bir araç değil. gören bu araç ne diyor :D parça konusunda tc den alma derim. hele çıkmacılara hiç bulaşma. onların eline düşürmesin Allah. bi de iyi bir servis seç kendine. ebay.com'dan hemen hemen her parçasını bulabilirsin. hemde tc deki fiyatın çok çok altına bulabilirsin. ben ebayı yeni keşfettim. yanlız kaporta parçaları biraz pahalıdır. ön aksamı ucuzdur. beni şu ana kadar hiç üzmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

görünüş olarak benimde ilk gördüğümden beri kafaya taktığım lantis bu araçta yaşadığım sıkıntı malatyada yok desem yeridir netten başka illerde buluyorum ama aracın ne olduğu bilinmiyor satıcı tabiki hiç bir sorunu yok diyor ama gidiyosun aracın başına resimde gördüğünden çok farklı çıkıyor ve malatyada sağlam bir ustası yok mazdanın Allahtan sanayide arkadaşım var toyota servisi kendisi 323 ün işlerini ona yaptırıyodum mazdacı bulmak imkansız gibi burda hele lantisin dilinden anlayan bulmak ooo seninde dediğin gibi burda kime lantis alcam desem o ne hangi araba diyolar o kadar bilinmeyen bir araç :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sistempro sizin memleket mersinmi yoksa ankaramı? eğer mersinse bize yakın ufak tefek işleri burda yaptırırım ama gerekirse genel bakıma veya daha büyük burda çözemediklerin sorunlar için mersine gidebilirim sonuçta bir günde gidip gelinecek yer biraz masraflı olur ama :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

sistempro sizin memleket mersinmi yoksa ankaramı? eğer mersinse bize yakın ufak tefek işleri burda yaptırırım ama gerekirse genel bakıma veya daha büyük burda çözemediklerin sorunlar için mersine gidebilirim sonuçta bir günde gidip gelinecek yer biraz masraflı olur ama :(

kardeş ben mersinliyim ama ankarada ikamet ediyorum.

mersinde de bir usta varmış mazdalardan anlayan. inşALLAh onu bir araştırayım senin için. mersin mazda konusunda iyidir. iyi ustalar var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...