Jump to content

Motordan Gelen Pat Pat Sesi

sametakti
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar herkese iyi günler. 2009 yılından beri Mazda kullanıcısıyım. Mazda 2 go 1.5 at brc aracım var. Aracım 68000 km de. Bu zamana kadar aracımda hiçbir problem olmamıştı. Sorunum şudur;

Motor soğuk iken aracı çalıştırdığımda düzenli bir motor sesi alıyorum. Daha sonra aracı vitese aldığımda sanki benzin bitecekmiş gibi pat pat ses veriyor motorum. Bazen motor stop edecekmiş gibi oluyor. Lpg servisime götürdüm. Ustam aracın benzin verilerini artık kaybetmeye başladığını ve rölantinin düşük olduğunu söyledi. 1 depo benzinle kullanırsan düzelir dedi. Şu anda 5. depodayım ama sorun devam etmekte. Aracı 1 ay önce yetkili servise bakıma götürdüm, bujiler değişti. Araç ısındıktan sonra da motorda stabil bir ses olmuyor.

Sorun neden kaynaklanıyordur.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınızın boğaz kelebeği temizliğini yaptırın. Geçmiş olsun, neticeden bilgi verirseniz tecrübe edinmiş oluruz.

Kolaylıklar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu anda yetkili servisten geldim. Ateşleme sistemini kontrol ettirdim. Hiç bir problem yok dediler. Derdimi anlattım, araç bizde kalsın dediler. Bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu anda yetkili servisten geldim. Ateşleme sistemini kontrol ettirdim. Hiç bir problem yok dediler. Derdimi anlattım, araç bizde kalsın dediler. Bakalım ne olacak.

Ateşleme sistemi olsaydı ısındığında da yapardı, bunu düşünerek ateşleme sistemini yazmamıştım zaten...

İlk aklıma gelen boğaz kelebeği oldu. Başka ihtimaller de var tabiki de... Umarım sorun büyümeden çözülür. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sübaplar gitmiş sanırım, üst kapak açılıp, komple sübap takım değişir, kapak taşlanıp orjinal conta ile tekrar toplanır, geçmiş olsun :(

ama umarım başka bir sebeptendir. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracımı dün aldım ve bugün sabah test ettim. Şu anda hiç bir problem yok. Servis tüm ilgili parçalara bakmış hiç bir sorun bulamamış. En son boğaz kelebeğini temizlemiş. Sorun devam ederse geri getir dediler ama şu an itibari ile hiç bir sorun yok.

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sorun devam ederse benzin enjektörlerinizi sızıntı kontrolü için test ettirin. eğer enjektörlerde sızıntı varsa, aracı stop ettiğiniz zaman enjektörler emme manifoldunun içine işer, motor çalıştığı zamanda manifold da biriken benzin damlaları bu patırtılara neden olur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ateşleme sistemi olsaydı ısındığında da yapardı, bunu düşünerek ateşleme sistemini yazmamıştım zaten...

İlk aklıma gelen boğaz kelebeği oldu. Başka ihtimaller de var tabiki de... Umarım sorun büyümeden çözülür. Geçmiş olsun.

Aracımı dün aldım ve bugün sabah test ettim. Şu anda hiç bir problem yok. Servis tüm ilgili parçalara bakmış hiç bir sorun bulamamış. En son boğaz kelebeğini temizlemiş. Sorun devam ederse geri getir dediler ama şu an itibari ile hiç bir sorun yok.

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

;)

Geçmiş olsun, kazasız günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Enjektör temizliği hiç yaptırmadım. Sorun 3 gün önce yeniden başladı. Bu sefer egzostan gelen ses dikkatimi çekti. Egzostan pat pat diye ses geliyor. Traktörlerin egzosundan çıkan ses gibi. Bazen gaza bamama rağmen gazı yemiyor. Oksijen sensöründen şüpheleniyorum.Bu arıza canımı çok sıktı. Aracıma aşık iken resmen soğudum şu anda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...