Jump to content

Bu sabah RX-8'in koltuğunda 25 yaş genç hissettim...

mtutun
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sevgili dostlar,

Baktım bu sabah hava güzel, RX-8'i de 10 gündür kullanmamışım. Kirlenmiş zaten, yıkanması da lazım, dedim ki bugün seninle gideyim, bir de güzel yıkatıp, cilalatayım. Elimde çok fazla poşet ve kutu vardı, bagajı açtım, özenle bütün hepsini yerleştirdim. Bir kez daha hayran kaldım, bir coupe olarak bagaj gayet geniş, düzgün şekilli ve ortası devrilmemesi gereken poşetleri dik tutmak için çukur olarak dizayn edilmiş. Sonra çantamı da bagaja koydum, montumu güzelce katladım, onu da koydum, kapıyı açıp Recaro koltuğuma süzüldüm. Kontak anahtarını yerleştirip on pozisyonuna getirince gösterge panelindeki muhteşem sportif aydınlatma bir kez daha cezbetti beni. Sonra marşa bastım ve ta taaaaa! kendimi 25 yıl daha genç hissettim.

Çünkü en son 25 yıl önce bir otomobili çalıştıramamıştım! Akü bitmiş durduğu yerde...

Aracın kapısını açtım, muhteşem Recaro koltuğumdan, bir kuğu çevikliğiyle olmasa bile, dışarı süzüldüm. Bir coupe'ye göre geniş bagaj kapağını açtım, özenle katladığım montumu giydim, çantamı omuzuma astım, tüm poşet ve kutularımı aldım ve yandaki Subaru aracıma geçtim, herşeyi özenle bagajına yerleştirdim, kontağı açtım, klasik Subaru tüm ibreler büyük bir showla sonuna kadar gidip, geri geldi. Görsel show'dan sonra marşa bastım ve ta taaaaa! Tekrar yaş 44! Araç tek seferde çalıştı.

Güzel bir Recaro deneyimi oldu bu güzel günde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 57
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

6

• İlhan

4

• domestos

8

• mtutun

27

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Abi RX-8 hem inip binerken hemde kullanırken spor yaptırıyor, spor demek gençlik demek, herşey tıkırında çalışsa oturduğumuz yerde paslanırız daha kötüsü Alzheimer Allah Muhafaza o nedenle  en azından akü dediğin belirli aralıklarla bitmeli ki kullanıcı zinde kalsın, herşey sağlık için yani :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nasıl anlatmayayım, İlhan? RX'in aküsünün bitmesi bile bir başka! Hani akü bitmiş tık yok dersin ya? Hiç alakası yok RX ile. İstediğin kadar tık'lıyor aküsü bitse de! Ben hiç aküsü bu kadar sportif biten bir otomobil görmemiştim. Böylece insanların ne o abi tık yok bu sabah? esprilerini de geri püskürtebildim. Hepsine dedim ki, ne alaka gelin bir tıklatayım da görün!

Neyse yıldırım hızıyla 7 saat içinde acil servis geldi. Ne yapacağız? dedim. Yuh Hasan Abi! dedi. Ne biçim konusuyon lan oğlum, hem ben Hasan değilim demeye kalmadı, Ne Hasan'ı abi, Yuasa takacağız dedi...

İsim bana pek tekin gelmediyse bile, iyi dedik taktık. Daha sonra bir test sürüşüne çıktım, 2. vites tam gaz gidiyorum, arabanın direksiyonu sanki kıçında, arka kısmı yolda tutamıyorum. Vay be dedim, yeni bir akünün performansa bu kadar etki ettiği bir duruma şahit olmayı bırak, hayal dahi edemezdim!

Acaba dedim icimden, hani olmaz ya, acaba işte, bu Yuhasan'dan Mazda TR'a da taksak acaba canlandırır mı?

Abi öyle güzel anlatmışsın ki, sanki o ana tanık olmuş gibi hissediyorum şu an kendimi. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, doğrudur! RX gibi araçlar insanın dost çevresini de genişletiyor. Halen BMW zamanlarından bir sürü dostum var.

Abi RX-8 hem inip binerken hemde kullanırken spor yaptırıyor, spor demek gençlik demek, herşey tıkırında çalışsa oturduğumuz yerde paslanırız daha kötüsü Alzheimer Allah Muhafaza o nedenle  en azından akü dediğin belirli aralıklarla bitmeli ki kullanıcı zinde kalsın, herşey sağlık için yani :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aküye mi? Veli, ne kadar uzun ömür verecek ki? Hasan üzerine maksimum 5 yıl gider yazmış, ben aracı çok yatırdığım için en fazla 2 yıl gider.

Ama yine de teşekkürler. Ben de senin aküne, lastiğine, bujine, yağlarına, filtrelerine, kayışlarına, rulmanlarına, balatalarına, disklerine vb. hayırlı ve uzun ömürler dilerim.

Bana marka önce garip geldi. Yuasa! Dedim ki, Yusuf Ahmet Salim olmasın! Cünkü biz Yusuf Mahmut Tuncer'lere yani Yumatu'lara alışığız...

Yuasa....Yumatu!  Neyse Japon'muş....

Allah hayırlı uzun ömür versin emi...

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili dostlar,

Baktım bu sabah hava güzel, RX-8'i de 10 gündür kullanmamışım. Kirlenmiş zaten, yıkanması da lazım, dedim ki bugün seninle gideyim, bir de güzel yıkatıp, cilalatayım. Elimde çok fazla poşet ve kutu vardı, bagajı açtım, özenle bütün hepsini yerleştirdim. Bir kez daha hayran kaldım, bir coupe olarak bagaj gayet geniş, düzgün şekilli ve ortası devrilmemesi gereken poşetleri dik tutmak için çukur olarak dizayn edilmiş. Sonra çantamı da bagaja koydum, montumu güzelce katladım, onu da koydum, kapıyı açıp Recaro koltuğuma süzüldüm. Kontak anahtarını yerleştirip on pozisyonuna getirince gösterge panelindeki muhteşem sportif aydınlatma bir kez daha cezbetti beni. Sonra marşa bastım ve ta taaaaa! kendimi 25 yıl daha genç hissettim.

Çünkü en son 25 yıl önce bir otomobili çalıştıramamıştım! Akü bitmiş durduğu yerde...

Aracın kapısını açtım, muhteşem Recaro koltuğumdan, bir kuğu çevikliğiyle olmasa bile, dışarı süzüldüm. Bir coupe'ye göre geniş bagaj kapağını açtım, özenle katladığım montumu giydim, çantamı omuzuma astım, tüm poşet ve kutularımı aldım ve yandaki Subaru aracıma geçtim, herşeyi özenle bagajına yerleştirdim, kontağı açtım, klasik Subaru tüm ibreler büyük bir showla sonuna kadar gidip, geri geldi. Görsel show'dan sonra marşa bastım ve ta taaaaa! Tekrar yaş 44! Araç tek seferde çalıştı.

Güzel bir Recaro deneyimi oldu bu güzel günde...

Abi öyle güzel anlatmışsın ki bende aracın içinden çıkmak istemedim :P . Seninki resmen aşk olmuşta , hanım bu konuya ne diyor , bu satırları yaşamak çok zor sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle mi? Darısı başına o zaman!

Eski aracım Jazz'da başıma gelmişti, bu durum. İkinci bir araçta olmadığı için, üçüncü araç tabanvaya binmiştik.:) Sinir bozucu bir durum olsa da, her işte vardır bir hayıra yormuştum o gün.

Allah sanada, akünede uzun ömürler versin abicim. Sevgiler saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

E o zaman niye farın da, yolun da açık olsun deniyor? Dalga mı geçiliyor milletle? Pardon Türkiye halklarıyla?

Abi yaş 44 ken farları açık unutursan böyle 25 hissedersin :P:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aküye mi? Veli, ne kadar uzun ömür verecek ki? Hasan üzerine maksimum 5 yıl gider yazmış, ben aracı çok yatırdığım için en fazla 2 yıl gider.

Ama yine de teşekkürler. Ben de senin aküne, lastiğine, bujine, yağlarına, filtrelerine, kayışlarına, rulmanlarına, balatalarına, disklerine vb. hayırlı ve uzun ömürler dilerim.

Bana marka önce garip geldi. Yuasa! Dedim ki, Yusuf Ahmet Salim olmasın! Cünkü biz Yusuf Mahmut Tuncer'lere yani Yumatu'lara alışığız...

Yuasa....Yumatu!  Neyse Japon'muş....

Capon mapon, Yusuf Mahmut vs. beni enterese etmiyor abi, Allah sana hayırlı uzun ömür versin.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Düz viteste  -önerilmesede-hadi bi nebze iterek araç çalışıyor da hele o otomatik araçlar yokmu...gençliğimde vali gelmiş Sağlık ocağında bekler,evim iş yerine 2km mesafede arabanın akü mafiş, takım elbise bisiklet üstünde...vur pedala vur:))))..ne gündü be.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Düz viteste  -önerilmesede-hadi bi nebze iterek araç çalışıyor da hele o otomatik araçlar yokmu...gençliğimde vali gelmiş Sağlık ocağında bekler,evim iş yerine 2km mesafede arabanın akü mafiş, takım elbise bisiklet üstünde...vur pedala vur:))))..ne gündü be.

Hala gençsin hocam...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşlar, baktım bu sabah da hava fena değil. Üstelik geçen çalıştıramadığım için yıkatamadığım da RX daha da kirlenmiş. Dedim ki tamam bugün seni yıkatacağım. Bagajı açtım, tam çantamı koydum, montumu katlıyordum ki, gözümün önüne her topu direkten döndüğü için, topa ayağı titreyerek vuran Hamit Altıntop geldi! Usulca montumu geri giydim, çantamı boynuma geri astım ve Recaro koltuğa, her an evden kovulabilecek vaziyette tabure üzerine oturtulmuş iç güveysi ürkekliği ile yerleştim. Bildiğim tüm duaları okumaya başladım. Çünkü bir daha çalıştıramazsam Türkiye Halkları Telekom Arena'da Drogba'nın bir daha penaltı atamayacağı gibi, o koltuğa bir daha oturamayabilirdim. Hoş koltuk güzel, gerekirse söküp eve götürür, yine otururdum. Ama siz ne demek istediğimi anlamışsınızdır...

Neyse dualarım bitti çünkü dağarcığım bitti. Dikkatle sağa baktım kimse yok, sola baktım kimse yok, cesaretimi topladım, başbakan açılış yapıyor edasıyla Ya Allah, Bismillah! dedim bastım marşa...

Aman Allah'ım bu ne büyük saadet, ilk seferde ve yağdan kıl çeker gibi çalıştı. Debriyaja bastım, vitesi 1'e taktım, ulan bu ne? Babasının arabasını haftasonu araklyan velet edasıyla kaban üstümde, çanta boynumda vaziyetindeyiz. Bu araba da böyle sürülmez ki! Recaro koltuğumdan yine bir kuğu çevikliğinde olmasa da dışarıya süzüldüm, bagajı açtım, çantamı koydum, bu sefer büyük bir özgüvenle montumu katlyıp, yerleştirdim, büyük bir keyifle tekrar Recaro koltuğuma yerleştim, debriyaja bastım, vitesi 1'e taktım, el frenini tam indirip aracın hakkını vereceğim ki, telefon çaldı....

Arayan eşim, el frenini çektim, vitesi boşa aldım, debriyajı bıraktım ve cevap verdim. ' Mustafa nerdesin?' ' RX'i yıkamaya götürüyorum'  ' Gitme gel, bizimkiler kahvaltıya gelecekler' ...

Bir anda saçlarımın dikenleştiğini, dişlerimin uzadığını, doğanın tüm canlılara verdiği doğal temel dürtülere dönmeye başladığımı hissettim. Direksiyonu pençelerimle sıktım (sonra derisine birşey olur die gevşettim ama), dikiz aynasına baktığımda bana doğru bakan iki kurt gözü gördüm.

Bütün bu ruhi ve fiziki değişimlere rağmen kontrolümü kaybetmemeye ve gereğinden fazla kırmamaya çalışarak, ama oldukça sert ve ürkütücü bir ses tonuyla yanıtladım; ' hemen geliyorum, canım '...

Ve 'Malatya, Malatya bulunmaz eşin.....' türküsünü söyleye söyleye yürümeye başladım.

Memleket Malatya, Yaş Malatya bari türkü de olun Malatya...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi bence Hamit Altıntop ile yarışırsın :D Yalnız bu şanssızlığının sebeplerinden biri ben olabilirim. Tanıştığımız günden beri bir kere bile RX-8 in sağ da olsa koltuğuna oturamadım ama içime oturmuş sanırım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak'cım senle ilgisi yok. Benim RX-8 hangi konseptti? Minari, Şinari, Miyagi Bilmiyorum. Ama bizim hanım Kodo mu oturtur konsepti!

İlk zamanlar şu şey konsepti var ya, hani durduğu yerde bile hareket eden izlenimi veren otomobil konsepti! Diyordum ki, ne salak birşey bu yahu? Otomobil işte sürersen gider, durursan durur, neden dururken gider gibi görünsün? Şimdi anlamaya başladım niye böyle birşeye ihtiyaç duyuldugunu?

Abi bence Hamit Altıntop ile yarışırsın :D Yalnız bu şanssızlığının sebeplerinden biri ben olabilirim. Tanıştığımız günden beri bir kere bile RX-8 in sağ da olsa koltuğuna oturamadım ama içime oturmuş sanırım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlatma tarzına hayran kaldım abi Allah sana uzun ömür versin 1000 sayfalık kitap yazsan 1 günde okurum çok akıcı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...