Jump to content

Shell-Opet-PetrolOfisi LPG tüketim oranları

Guest sistempro
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest sistempro

Merhaba Beyler.

ben genelde lpg yi de Benzini de Shell den almaya dikkat ederim.

akaryakıtının kaliteli olmasına kanaat getirdiğim tek yer Shell diyebilirim. ama bu aralar nedense bu istasyondan aldığım yakıt ile Petrol ofisinden aldığım yakıt arasında farklar var.

Dün lpg bitti ve petrol ofisinden almak durumunda kaldım. litre fiyatıda hemen hemen aynıydı 2.40 küsür. Petrol Ofisinden aldığım 10 tl lik lpg ile 36 km yol yaptım. ve hala lpg var depoda. ve hep aynı istikamette gidip geliyorum. yol farkı yok yani. bu istasyonların kullandıkları lpg katkıları farklı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba Beyler.

ben genelde lpg yi de Benzini de Shell den almaya dikkat ederim.

akaryakıtının kaliteli olmasına kanaat getirdiğim tek yer Shell diyebilirim. ama bu aralar nedense bu istasyondan aldığım yakıt ile Petrol ofisinden aldığım yakıt arasında farklar var.

Dün lpg bitti ve petrol ofisinden almak durumunda kaldım. litre fiyatıda hemen hemen aynıydı 2.40 küsür. Petrol Ofisinden aldığım 10 tl lik lpg ile 36 km yol yaptım. ve hala lpg var depoda. ve hep aynı istikamette gidip geliyorum. yol farkı yok yani. bu istasyonların kullandıkları lpg katkıları farklı mı?

10 Liralık gaz ile böyle ciddi firmaların düşündüğünüz şekilde oynama yapmış olmasını tespit etmek mümkün değildir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar ,

Aynı durumu bende yaşadım. Benzinimi ve Lpg'mi sürekli Shell'den alıyordum. 20 TL'lik Lpg ile şehir içi 52-54 km yol yapıyordum (LT fiyatı: 2.54 TL). Petrol Ofisi Lpg fiyatını 2.54 TL'na çekince ve o sıra aracımda Lpg'de bitince PO'den denemek istedim. 20 TL'lik Lpg ile şehiriçi 67 km yol yaptım ve hala bitmemişti,uzun yola çıkacağım mecburen üstüne gaz almak durumunda kaldım.

Fakat bundan  ay önce işime gidip gelirken,Shell istasyonunun Lpg pompasını bakıma aldığını gördüm ve 2 hafta Lpg satışı yapmadılar.Belki pompadaki bir arızadan dolayı böyle farklı değerler çıkmış olabilr ama PO Gaz aracıma daha iyi geldiğini gözlemlediğim için tekrar Shell'den Lpg almaya güvenemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

depodaki gazın aynı oranlarda bittiğine eminmisiniz peki lpg sisteminin benzine geçiş yapması gaz oranının bittiği anlamına gelmiyor en iyi ölçüm fullemek ile yapmak daha garanti bi sonuç verecegi kanatindeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

depodaki gazın aynı oranlarda bittiğine eminmisiniz peki lpg sisteminin benzine geçiş yapması gaz oranının bittiği anlamına gelmiyor en iyi ölçüm fullemek ile yapmak daha garanti bi sonuç verecegi kanatindeyim.

benim araçta lpg biterbitmez benzine geçer. Benim araçta enjektorler biraz kirli tekleme oluyor  :D ordan da anlıyorum. Lpgde tekleme olmuyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim araçta lpg biterbitmez benzine geçer. Benim araçta enjektorler biraz kirli tekleme oluyor  :D ordan da anlıyorum. Lpgde tekleme olmuyor

Enjektör temizleyici katkılar var; muhtemelen sorununuza bir nebze çözüm katacaktır...

http://kolayurl.com/u8k

:)

Diğer meseleye gelince; eğer pompa ayarları ile oynama yapıyorlarsa buna yapılabilecek en güzel şey o istasyonun önünden geçmemek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğru bir tespit olabilir  fakat su da var herzaman dur kalk saysi ayni olmuyor  ve ayagimizin gaza basma kuvveti de ayni olmuyor bunlarda etkili değil mi  dir sizce

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı durumu bende yaşadım. defalarca denedim. shell'den depoyu doldurduğumda şehir için 320 km civarı, petrol ofisinden doldurduğumda ise 360 km civarı yol yapıyorum. bu denemeleri hep aynı yolda, aynı şartlarda ve aynı sürüş karakteriyle yaptım...

petrol ofisinden almaya kuzenimin tavsiyesiyle başladım. kendisi TPAO (Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı)'nda fiyatlandırma uzmanı. hani şu akaryakıta gelen zamları ve indirimleri ayarlayanlar var ya, onlardan birisi benim kuzen işte >:D >:D>:D zam geldikçe dayak yiyor benden :2funny: şu en son ki benzine 10 kr indirim gelmesi benim sayemde diyebiliriz >:D şaka şaka >:D neyse benim kuzen dedi ki "en uzun yol gidebileceğin, en verimli ve en dürüst yani şaibesiz yakıt Tütkiye Petrolleri (TP) ve petrol ofisinde" dedi. TP'de fazla yaygın olmadığı için ve olanında  benim güzergaha denk gelmediği içim petrol ofisinden almaya devam...

kuzenin bana söylediği alınacaklar listesi iyiden kötüye şu şekilde;

1- TP

2- petrol ofisi

3- ipragaz

4- milangaz

5- bp

6- shell

çok zorda kalınırsa da;

7- opet - aygaz

8- mogaz

9- vs vs

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğru bir tespit olabilir  fakat su da var herzaman dur kalk saysi ayni olmuyor  ve ayagimizin gaza basma kuvveti de ayni olmuyor bunlarda etkili değil mi  dir sizce

Fazlasıyla etkilidir...

Bu yüzden en başta bu şekilde (10-20 TL gaz alarak) tespit etmenin imkanı yok demiştim... Gazın basıncı, tankın basıncı, yapılan yol şartları, kullanım şartları gereği bu şekilde şehir içi yakıt ölçümü (sağlıklı) yapmak insanın kafasında her daim soru işaretleri bırakır...

Ayrıca; güvenilir diye aklınızda yer etmiş olan markalar haksız yere suçlanmış olabilir.

Mümkünse; yakıt ölçümünüzü şehir içi kriterlere göre yapmayın, deponuzu aynı yerden tam doldurup, kullanımdan sonra tekrar doldurmadan hiç yapmayın.

Kazasız günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

aynı yolundan hiç şaşmadım.hatta sokaklar bile aynı.  :egy:;D:tey:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

aynı durumu bende yaşadım. defalarca denedim. shell'den depoyu doldurduğumda şehir için 320 km civarı, petrol ofisinden doldurduğumda ise 360 km civarı yol yapıyorum. bu denemeleri hep aynı yolda, aynı şartlarda ve aynı sürüş karakteriyle yaptım...

petrol ofisinden almaya kuzenimin tavsiyesiyle başladım. kendisi TPAO (Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı)'nda fiyatlandırma uzmanı. hani şu akaryakıta gelen zamları ve indirimleri ayarlayanlar var ya, onlardan birisi benim kuzen işte >:D >:D>:D zam geldikçe dayak yiyor benden :2funny: şu en son ki benzine 10 kr indirim gelmesi benim sayemde diyebiliriz >:D şaka şaka >:D neyse benim kuzen dedi ki "en uzun yol gidebileceğin, en verimli ve en dürüst yani şaibesiz yakıt Tütkiye Petrolleri (TP) ve petrol ofisinde" dedi. TP'de fazla yaygın olmadığı için ve olanında  benim güzergaha denk gelmediği içim petrol ofisinden almaya devam...

kuzenin bana söylediği alınacaklar listesi iyiden kötüye şu şekilde;

1- TP

2- petrol ofisi

3- ipragaz

4- milangaz

5- bp

6- shell

çok zorda kalınırsa da;

7- opet - aygaz

8- mogaz

9- vs vs

Milangazı arkadaşlarda önerdi onu deniyeceğim. 2.26 tl imiş litresi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuda daha önce uzunca bir yazı yazmıştım, bu yüzden tekrar buradan kafa şişirmek istemiyorum...

Ülkeye giren lpg hemen hemen aynı kalitede... Sadece dağıtım şirketlerinin pompada ve rafineride yapmış oldukları müdahale var... Tavsiye edilen ise; hep aynı yerden gazı almak, depoyu hep dolu tutmak, filtreyi en geç 10 km de bir değiştirmek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Bu konuda daha önce uzunca bir yazı yazmıştım, bu yüzden tekrar buradan kafa şişirmek istemiyorum...

Ülkeye giren lpg hemen hemen aynı kalitede... Sadece dağıtım şirketlerinin pompada ve rafineride yapmış oldukları müdahale var... Tavsiye edilen ise; hep aynı yerden gazı almak, depoyu hep dolu tutmak, filtreyi en geç 10 km de bir değiştirmek...

10 km mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Total'i tek geçerim... LPG'nin litresi 2,69 TL ama mükemmel. Kullanın ve farkı görün!

Edirne'de 2.53 TL Litre fiyatı ile Total en ucuz gazı satmakta fakat hiç denemedim.Deneyen bir kaç arkadaşımdan da olumlu sözler duymadım.

Yukarıda da arkadaşlarımızın dediği gibi,aslında yapmış olduğumuz en büyük yanlışlardan biri de depodaki gazın tam bittiğini var sayarak 10-20 TL gaz alıp değişik gaz markaları arasında ölçümler yapmak.En doğrusu depoyu tam doldurup denemek ama bu şartlarda çok gerekli olmadıkça bu işlem biraz zor gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Edirne'de 2.53 TL Litre fiyatı ile Total en ucuz gazı satmakta fakat hiç denemedim.Deneyen bir kaç arkadaşımdan da olumlu sözler duymadım.

Yukarıda da arkadaşlarımızın dediği gibi,aslında yapmış olduğumuz en büyük yanlışlardan biri de depodaki gazın tam bittiğini var sayarak 10-20 TL gaz alıp değişik gaz markaları arasında ölçümler yapmak.En doğrusu depoyu tam doldurup denemek ama bu şartlarda çok gerekli olmadıkça bu işlem biraz zor gibi görünüyor.

Lpg ustam depoyu tam dolduracaksan en sondaki titremede hemen pompayı çeksinler şamandıra bozulabilir dedi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...