Jump to content

Aldığım Parça Fiyatlarını Paylaşmak İsterim

tolgaA
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,

Aracım ufak tefek eksik sorunlarını halletmeye çalışıyorum. Aks kafası ve yağ kaçıran keceler değişmeli. Parcacılardan aldığım fiyatları ihtiyac duyanlara yardımcı olmak adına paylaşmak isterim

• sağ-sol aks bası 160 x2 320(Japon) 60x2 120 yan sanayi
  • krank keçesi ön 25 arka 15
  • eksantrik Keçesi 15x2 30
  • motor yağı mobil marka 4lt 68tl yağ filtre hediye
  • şanzuman yağı mobil marka 3lt 45tl

Birkaç yerden aldığım fiyatların en ucuzlarını yazdım.

Sormak istediğim ;

Aks kafalarını yan sanayi tercih etsem beni ileride uzermi malum

fiyat farkı çok. 60 tl olanlar jpk marka Kore malıymış.

Usta işçilik ücreti 250tl istedi. Bu parçaların montajı harcanan emek bu para

eder mi ? Yanlış anlaşılmasın emeğin hakkını vermek isterim.Hak ediyorsa helal hoş olsun.sorma nedenim İşçiği kestiremediğim için.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

toplam 250 mi yoksa parçalar hariç 250 mi ?

parçalar hariç 250 tl işçilik. Parçalar için de fiyat verdi ama benim aldığım fiyatların herbir parça için üzerine %20 koymus sağolsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Radyatör-devirdaim pompası- bir kaç boru ve keçe artı işçilik 320 TL verdim. Kıyas açısından yazdım...

Ekssantrik ve krank keçesi değişiminde şanszuman inmeliymiş. Sanırım bendeki işçilik o yüzden bu kadar pahalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

parçalar hariç 250 tl işçilik. Parçalar için de fiyat verdi ama benim aldığım fiyatların herbir parça için üzerine %20 koymus sağolsun.

Yapman gereken şu!!! Geriye dön ve arkana bakmadan kaç :) O tamirciden hayır gelmez :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neden ki  :)

Bence 250tl fazla, 150tl hakkı olan ücret... Hadi 200 olsun ve parçalar üzerine %20 koymuş diyorsun yani o zaten 350-400 gibi olacak... Adana'da olsan 100-150 gibi bir işçilikle uygun fiyatlı hallettirirdim.

Ayrıca ben  yük.mühendis olduğum halde günde 100tl bile kazanmıyorum, karar senin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

piyasada kesinlikle kore malı aks olmaz mazdalar için.o fiyata tayvan malını zor alırsınız. sakın kanmayın. aks kafasına 45 tl den fazla para vermeyin çin mallarına.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şanzuman ineceği için işçilik normal sınırlarda. 200 tlden aşşağıya doğru düzgün yaptırabileceğinizi sanmıyorum. parça fiyatları ise aks kafası 40-45tl gibi ama orijinal japon hakkında bilgim yok çünkü piyasada japon malı aks kafası var mı onu da ilk defa sizden duyuyorum. Mobil iyi bir yağ seçimi 68 tl 5 tl filtre desek 63 tl yağ için de biraz fazla rakam. 50-55tl yağ 5 tl filtre 60tl gibi bir fiyatı olması lazım. Diğer parçalar zaten pahalı olarak bildiğimiz parçalar. Hayırlı olsun şimdiden.

İyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

piyasada kesinlikle kore malı aks olmaz mazdalar için.o fiyata tayvan malını zor alırsınız. sakın kanmayın. aks kafasına 45 tl den fazla para vermeyin çin mallarına.

japon diye soylediklerinin markası URW idi. Çin malı almak istemiyorum. Kore yoksa en iyi seçiim taywan gozukuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şanzuman ineceği için işçilik normal sınırlarda. 200 tlden aşşağıya doğru düzgün yaptırabileceğinizi sanmıyorum. parça fiyatları ise aks kafası 40-45tl gibi ama orijinal japon hakkında bilgim yok çünkü piyasada japon malı aks kafası var mı onu da ilk defa sizden duyuyorum. Mobil iyi bir yağ seçimi 68 tl 5 tl filtre desek 63 tl yağ için de biraz fazla rakam. 50-55tl yağ 5 tl filtre 60tl gibi bir fiyatı olması lazım. Diğer parçalar zaten pahalı olarak bildiğimiz parçalar. Hayırlı olsun şimdiden.

İyi forumlar...

bilgi için teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis aksın tanesine 200 tl deyince oracıkta bayılıyordum.  :)

Servis fiyatları maalesef öyle... Mecbur kalmadıkça eski araçlara servisten parça temini hepten zarar.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis fiyatları maalesef öyle... Mecbur kalmadıkça eski araçlara servisten parça temini hepten zarar.

;)

Aydında sanayi ne durumda? :) Sağlam ustalar bulabildiniz mi. Hurdacıları keşfettiniz mi, japoncular var mı? Haftaya gelme ihtimalim var, parça bulabilir miyiz acaba :).

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aydında sanayi ne durumda? :) Sağlam ustalar bulabildiniz mi. Hurdacıları keşfettiniz mi, japoncular var mı? Haftaya gelme ihtimalim var, parça bulabilir miyiz acaba :).

Bana ve Aydın'a güvenme derim, ama sen yine de gel tanışmış oluruz en azından...

Sağlam usta bulamadım ama idare edecek kadar usta var diyebilirim, hurdacı ve çıkmacı bulamadım daha...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

;)

Yok yetkili servis demek istemedim. Mazda tamircisi , ustası adı her neryse :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok yetkili servis demek istemedim. Mazda tamircisi , ustası adı her neryse :)

İzmir gibi bir ilde seçenek çok olmalı, bence iyi araştır... Mazda kullanıcılarına sor, forumda araştırma yap...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...