Jump to content

Mazda 626 Sabahları Zor Çalışıyor

sislivadi54
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selam arkadaşlar.98 626 aracım sabahları vede 4  5 saatlik park sonrası 3  4 marşta çalışıyor.aracım benzinde bunu yapıyor.zaten sıralı sistem oldugu için ilk benzinde çalışıyor.çalıştıktan sonra sıkıntı yok herşey normal.stop edip tekrar basınca hemen alıyor.hatta 1 yada 2 saat sonrada hemen alıyor.benzin pompası saglam basıncı süper konrol edildi.benzin filitreside degişti.enjektörler temizlendi.ama sorun halen devam ediyor.bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 70
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• NoooFearrrr

6

• domestos

17

• sislivadi54

28

• ahmet2574

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

selam arkadaşlar.98 626 aracım sabahları vede 4  5 saatlik park sonrası 3  4 marşta çalışıyor.aracım benzinde bunu yapıyor.zaten sıralı sistem oldugu için ilk benzinde çalışıyor.çalıştıktan sonra sıkıntı yok herşey normal.stop edip tekrar basınca hemen alıyor.hatta 1 yada 2 saat sonrada hemen alıyor.benzin pompası saglam basıncı süper konrol edildi.benzin filitreside degişti.enjektörler temizlendi.ama sorun halen devam ediyor.bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

Her sorun yaşadığınızda soluğu forumumuzda almışsınız, bu beni üzdü... Keşke her daim yanımızda olabilseniz de buradaki engin tecrübelerden, bilgilerden, dostluklardan nasiplenebilseniz...

Neyse;

Seni korkutmak istemem ama sübap yuvalarını kontrol ettirebilirsen iyi olur... Daha önceki aracımda buna benzer sorun olmuştu ne benzinde ne de lpgde ilk çalışmayı üç dört veya daha fazla marştan aşağı yapamıyordum. Umarım sorunun kaynağı bu değildir...

Gelişmelerden bilgi verirsen memnun olurum.

Kolaylıklar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet haklısın arkadaşım ama internete fazla zaman geçirmiyorum o yüzden pek giremiyorum siteye.böyle başım sıkıştıgı zaman memlekette usta diye gezinen kişilere düzülmemek için netten yardım arıyorum.biliyorsunuz ki bizim ustalarda deneme yanılma yöntemi var.bu yüzden 20 liralık masarafı bile bulabilmek için önce 200  300 lira gibi para harcatıyorlar.bu yüzden bende mecburen burdan sizlerden yardım istiyorum.kusuruma bakmayın.birde geri dönüş valfi varmış ondanda olur diyorlar.senin dedegin bana uzak ihtimal gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet haklısın arkadaşım ama internete fazla zaman geçirmiyorum o yüzden pek giremiyorum siteye.böyle başım sıkıştıgı zaman memlekette usta diye gezinen kişilere düzülmemek için netten yardım arıyorum.biliyorsunuz ki bizim ustalarda deneme yanılma yöntemi var.bu yüzden 20 liralık masarafı bile bulabilmek için önce 200  300 lira gibi para harcatıyorlar.bu yüzden bende mecburen burdan sizlerden yardım istiyorum.kusuruma bakmayın.birde geri dönüş valfi varmış ondanda olur diyorlar.senin dedegin bana uzak ihtimal gibi geldi.

Geri dönüş valfini ilk defa duydum bi araştırayım kendimce... Sakarya'da ikamet ediyorsan Bülbüller Yetkili Servis'teki usta kötünün iyisidir güvenebilirsin.

Çok uzak değil dersen(60 km); Kocaeli-Körfez-Yarımca sanayi sitesinde Gülünce Otomotiv var, sorununu rahatlıkla çözerler...

Benim başıma bu şekilde sübap yuvası sorunu geldiği için yazmıştım, daha öncesinde de forumda  başka bir üye aynı belirtilerle konu açmıştı da sorunu sübap yuvası ile ilgili olduğu ortaya çıkmıştı...

Sağlıcakla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

enjektörlerin bağlı olduğu tabiri caizse boruya iki tane benzin hortumu bağlıdır. Biri gelen diğeri giden. Geri dönüş valfi bu borudaki basıncı koruyup sabit tutmaya yarar. Testi gayet basit geri dönüş hortumunu biri elle kıvırarak tutar böylece valfin görevini elinizle yapmış olursunuz diğer kişi de marşa basar araç ilk marşta alırsa geri dönüş valfi arızalıdır. Bence muhtemel arızanız bu.

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş benim araba 93 model 626  motoru sizinkiyle aynı  benzer sorun bendede vardı motor sogukken geç çalışıyordu  motor ısı sensorü var  bozulmuştu  35 liraya aldım taktık  şimdi sorun yok çalışmasında

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş benim araba 93 model 626  motoru sizinkiyle aynı  benzer sorun bendede vardı motor sogukken geç çalışıyordu  motor ısı sensorü var  bozulmuştu  35 liraya aldım taktık  şimdi sorun yok çalışmasında

Bilgi için teşekkürler... Bu arıza neticesinde teşhisi neye göre yaptılar ve motor ısı sensörünü değiştirdiler onu merak ettim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

benzin depoda az ise ondanda yapar. benimde benzin çeyreğin altındayken benzinde hem tekleme yapıyor hemde soğukken 3-5 marşta anca alıyor. ama çeyreğin üstünde olursa tek marşta hatta nerdeyse anahtarı kontağa takar takmaz çalışacak nerdeyse =)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ersin kardeş sen ne yaptın yaa hepten kafamı karıştırdın şimdi :D hiç duymadım hiçde aklıma gelmedi.ama ne bileyim yaa ne desem ne yapsam bilemedim şimdi :D 536 605 70 15 benim numaram beni bi arasan yada mesaj atsan ben seni ararım.bi bilgi versen bana...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sistempro kardeş...var benzinde var çeyregin üzerinde.hatta geçen gün full benzinle dolaştım belki düzelir diye ama sonuç aynı sabah lanet olası yine geç aldı.benzin basıncını kendim ölçtüm rolantide 3 bar çıktı bana normal geldi ama tam da emin degilim.daha fazlamı olması lazım yoksa.tam bi bilgisi olan varsa cevap verebilirmi.eger basınç az ise sorun benzin pompasında demektir.ersin arkadaş ısı sensörü falan demiş ama bilemedim.hatta hepten kafam karıştı.ne oldu bu velede durup dururken yaaa.sonuçta çalışıyor şimdilik ama yakındada akü yü alırız elimize sanırım :D bas bas da nereye kadar sonuçta akü basıyor o marş'ı  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok arkadaşım tır şöförü oldugum için pek fırsat bulamıyorum.ama önce benzin pompasını bi degişeyim diyorum. bakalım ne olacak.birde 95 oktan benzinden falan olurmu diyorum.olan benzini bitirip 97 oktan alıp birde öyle mi denesem d,iyorum.yaa benimde hep başıma böyle enterasan arızalar geliyor deli oluyorum. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok arkadaşım tır şöförü oldugum için pek fırsat bulamıyorum.ama önce benzin pompasını bi degişeyim diyorum. bakalım ne olacak.birde 95 oktan benzinden falan olurmu diyorum.olan benzini bitirip 97 oktan alıp birde öyle mi denesem d,iyorum.yaa benimde hep başıma böyle enterasan arızalar geliyor deli oluyorum. :(

Yakıttan olabileceğini samıyorum, ben uzun zamandır 95 oktan kullanıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şimdi bindim arabaya yine geç aldı.ama artık sık sık yapmaya başladı.önceden sadece sabahları yapardı şimdi bir kaç saat stopdan sonra çalıştırırkende geç alıyor.en iyisi tamemen bozulmasını bekleyip neyin bozuldugunu tesbit etmek sanırım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şimdi bindim arabaya yine geç aldı.ama artık sık sık yapmaya başladı.önceden sadece sabahları yapardı şimdi bir kaç saat stopdan sonra çalıştırırkende geç alıyor.en iyisi tamemen bozulmasını bekleyip neyin bozuldugunu tesbit etmek sanırım :D

Aracı ilk çalıştırmada lpg ile çalıştırmayı deneyin aynı sorun varsa ateşleme sistemindendin diyebiliriz, yok rahatça lpg de çalışırsa benzin sisteminde sorun olduğu anlaşılır...

Kontağı takmadan önce lpg geçiş aparatının üzerindeki değiştirme düğmesine basılı tutarak aracınızı çalıştırın... Araç bu şekilde ilk lpg'de çalışıyor, çoğu kullanıcı bunu bilmez... Benzin bittiğinde çalıştıramaz ve bidonla benzin aramaya çıkar.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

onu biliyorum ama sabahları olmuyor o iş.galiba motor sıcaklıgı 30 dereceye gelmedigi için çalışmıyor.ama normal gün içinde öyle yapıyorum benzin yakmasın her çalıştırmada diye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

onu biliyorum ama sabahları olmuyor o iş.galiba motor sıcaklıgı 30 dereceye gelmedigi için çalışmıyor.ama normal gün içinde öyle yapıyorum benzin yakmasın her çalıştırmada diye.

Sıralı sistemin en büyük özelliği ve güzelliğidir ilk ateşlemeyi her zaman benzinde yapması... Normal günlerde de bırak benzinde çalışsın, zararı değil faydası olur...

İlk yapmış olduğum önerim hala geçerli, uygulayıp uygulamamak senin elinde, ben mantık yürüterek yardımcı olmaya çalışıyorum...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu velet bu sabah tek marşta aldı.  :(.sevinsemmi üzülsemmi bilememdim şimdi.ama kafayı yemeye az kaldı. :o arabayı bilmem tamir ettirecemmi ama ben kesin ruh ve sinir hastaıkları hastanesinde yatacagım.sanırım bu araba benimle egleniyor.ne oldu şimdi buna yaa. >:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu velet bu sabah tek marşta aldı.  :(.sevinsemmi üzülsemmi bilememdim şimdi.ama kafayı yemeye az kaldı. :o arabayı bilmem tamir ettirecemmi ama ben kesin ruh ve sinir hastaıkları hastanesinde yatacagım.sanırım bu araba benimle egleniyor.ne oldu şimdi buna yaa. >:(

Bence sevinmen gerekiyor, belkide yakıt sisteminde pislik falan vardı açıldı, bunlar da ihtimal dahilinde...

Tümden geçmiş olsun diyelim de geçsin.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...