Jump to content

Aracınız Hızlandıkça Müzik Sesi Artıyor mu?

flaping
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2010 model altında varmı bilmiyorum ama yeni kasa mazda 3 kitapçığında araç hızlandıkça sesin artmasını yavaşladıkça da sesin azalmasını ayarlaya bilirsiniz diyor. kitapçıktaki ayarı yapıyorum ama malesef ne azalan ne artan bir ses yok.

konu hakkında bilgisi olan, paylaşırsa sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu mazda 3 lerde bir kronik sorun mu var. çok şikayet geliyor. mazdanın eski arabaları çok iyi gerçekten.

Söylenmek istenen müziğin sesi olması lazım. Hız arttıkça müziğin radyonun seside artıyor. Kendi aracımda böyle bir özelliğin olduğunu bilmiyorum yarın kitapçığı inceliyim barii :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar bahsettiginiz olayin adi ALC LEVEL. Bir cok arabada var bizim pederin 2000 model megane aracinda bile vardi mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

alc level ayarlarında 6'da olursa bariz bir şekilde, hızlandıkça sesin de arttığını hissediyorsunuz. 6'dan aşağı düşünce çok fazla hissedilmiyor. benim aracımda sorunsuz çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hıza göre motor ve yol sesi artıp yada azalıyor. Buna istinaden müziğin seside yükselip alçalıyor.

Müzik sisteminin tam ortasındaki ses ayar düğmesinin hizasında bulunan mavi ışık var. Sese ve hıza bağlı olarak o ışıkta hareket var mı ? (yanıp/sönme/tireme). Öyle bir özellikte okumuştum bir yerlerde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim teypde o ozellik yok ama bende var :)

:D

Sen yazınca bende bir kontrol edeyim dedim... Evet bende de varmış bu özellik...

Şaka bir yana böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum ve çok hoş özellik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hıza göre motor ve yol sesi artıp yada azalıyor. Buna istinaden müziğin seside yükselip alçalıyor.

Müzik sisteminin tam ortasındaki ses ayar düğmesinin hizasında bulunan mavi ışık var. Sese ve hıza bağlı olarak o ışıkta hareket var mı ? (yanıp/sönme/tireme). Öyle bir özellikte okumuştum bir yerlerde.

yok, öyle bişeye hiç rastlamadım. sadece düğmelerle oynarken yanıp sönüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

ALC level 6'dan itibaren bariz bir şekilde artışı duyabilirsiniz.Artışı hissetmezsenizde yavaşladığınızda artmış olduğunu hissedersiniz :D Volume ile birlikte bas dengesini de değiştirdiği için yol sesi ve rüzgar sesine bağlı olarak müziğin boğulmasını engelliyor hoş bir özellik.Necvox taktığımda en çok aradığım özellik oldu kendisi.Hala daha cihazın içinde var mı yok mu arıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Necvox cihazımı araştırdım fakat tam bulamadım.Orjinalde ALC kullanıyordum iyiydi fakat necvoxta var mı yada kullanabilirmiyim acaba? var mı bilgisi olan ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...