Jump to content

Kontak Termiği / Termiti Tamiri Resimli

ceylin34
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

ben temizlerken o beyaz maddeyi de sildim :).şu an tıkır tıkır çalışıyor ama o maddeyi silmesem daha iyi olurmuş galiba :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben temizlerken o beyaz maddeyi de sildim :).şu an tıkır tıkır çalışıyor ama o maddeyi silmesem daha iyi olurmuş galiba :)

yani oğuzhanın dediği gibi korozyonu engelleyen bi çeşit yağ olabilir. parça yıllar sonra hala sapasağlam duruyor yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O korozyonu engelleme amacı ile sürülmüş. Bir çeşit yağ. Cam düğmelerinin içinde de aynısından var. Korozyonu engelleyip kayganlık sağlıyor parçaların ömrü uzuyor. Parçanın hala sağlam olmasının bir nedenide o.

evet doğru olabilir. yalnız adı ne acaba bu yağın?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sağolasın oğuzhan. deminden beri bakıyom internete bişey bulamadım. sanırım bu ürün işimizi haliyle görür. :) esasında termikten çok cam otomatikleri için istiyorum böyle bişeyi. daha sık kullanıyoruz çünkü onları.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rica ederim abi. Başka noktalarda da kullanılabilir kapı menteşeleri, koltuk rayları vs.

Evet haklısın. kullanım alanı çok geniş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

kontak termiğim temizlesemde pas vermiyor artık. zar zor marş yapıyorum. çıkarıp temizledim gene olmuyor. yan sanayi yeni termik istiyorum. daha önce alan, bulan var mı acaba? orjinali 350 tlcik :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında tamir edilebilmesi lazım abi. Son halinin resimleri var mı ona göre konuşsak.

son hali önceki koyduğum resimlerin aynısı oğuzhan. değişen bişey yok. yani ben de şaşırdım aslında niye artık zor marş yaptığına.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sonunda benimkide cortladı :( Bir kaç defa hızlı hızlı marş basıp bıraktım 3-4 basmamda ancak aldı yoksa yolda kalıyordum. Evin önünde sökülüp bakılacak beni bekliyor.

Geçmiş olsun, kolaylıklar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun oğuzhan. ben öyle kullanıyorum, yani 2-3 denemede marş yapıyor. şu an nasıl seninki? bi problem var mı? o ilk resimde gösterdiğin dolgu yapılan yerle orjinalinde mi öyledir, yoksa cidden zamanla o kadar oyuk oluşmuş mudur? bana sanki orjinali öyle gibi gelmişyi. ama sen dolgu yapınca sorun hallolduysa sorun yok demektir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben dolgu yaptıktan sonra sorunum düzelmedi abi neden? Çünkü marş dinamosunda selenoid var sorun ondaymış. Beceriksiz elektrikçi hava filtre hortumu sökerken yarmış. Hortum eski ve çatlaktı ama iş görüyordu. Marş dinamosunu takarken saplama civatasınıda kırdı sağolsun. Tam felaket anlayacağın borunun yenisini sipariş ettim  140 TL 40 TL marş otomatiği 40 işçilik olan bana oldu. Vardır bir hayır dedik napalım. Büyük krikom olsa kendim halledecektim uğraşmak istemedim. O çukur olan yerler orjinalde az çukur olabilir zamanla genişliyor olabilir ben düzledim geçtim sorun yok :)

Geçmiş olsun... Ortak bir garaj kiralayıp bütün işleri kendimiz yapalım en iyisi...

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:'( Geçmiş olsun.10 arkadaş toplanıp depo tutsa lift alsa 1 yılda parasını çıkarır.Kesinlikle çook haklısınız.

Ön arka balatalar değişecekti.Ümraniye-çekmeköy taraflarında bir servise gittim.Servis bijona somunu elle değil hava tabancası ile direk çakmış.  :kafa: Lastik patladı somunu sökeyim dedim.Civata  elimde kaldı.(bagajımda wd40,balata sipreyi ve silikon sprey hep bulunur)Gittim.Söyledim. :jedi: Nazlandılar.Eskimiştir dediler bahane uydurdular.Eğilip bakmadan hem de. Aptal yerine koymaya kalktılar.Kahredip çıktım.

Allah cahil ustanın eline düşürmesin.En mantıklısı arızayı internetten çözüp dersini çalışıp gitmek.O zaman başında durup yanlış iş yapmadıklarından emin olabilirsiniz.Youtube sağolsun.Arabaların ön göğüsü sökmeyi bile tarif ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben dolgu yaptıktan sonra sorunum düzelmedi abi neden? Çünkü marş dinamosunda selenoid var sorun ondaymış. Beceriksiz elektrikçi hava filtre hortumu sökerken yarmış. Hortum eski ve çatlaktı ama iş görüyordu. Marş dinamosunu takarken saplama civatasınıda kırdı sağolsun. Tam felaket anlayacağın borunun yenisini sipariş ettim  140 TL 40 TL marş otomatiği 40 işçilik olan bana oldu. Vardır bir hayır dedik napalım. Büyük krikom olsa kendim halledecektim uğraşmak istemedim. O çukur olan yerler orjinalde az çukur olabilir zamanla genişliyor olabilir ben düzledim geçtim sorun yok :)

Geçmiş olsun. hiçbir usta malesef kendi gösterdiğimiz hassasiyeti gösteremez. ben de çok istiyorum keşke bir garaj gibi bi yerim olsada kendim ilgilensem arabamla boş zamanlarımda ama yok işte.

kontak termiği hallolduysa ben de dolgu yaptırabilirim demekki. Sağolasın oğuzhan :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

:'( Geçmiş olsun.10 arkadaş toplanıp depo tutsa lift alsa 1 yılda parasını çıkarır.Kesinlikle çook haklısınız.

Ön arka balatalar değişecekti.Ümraniye-çekmeköy taraflarında bir servise gittim.Servis bijona somunu elle değil hava tabancası ile direk çakmış.  :kafa: Lastik patladı somunu sökeyim dedim.Civata  elimde kaldı.(bagajımda wd40,balata sipreyi ve silikon sprey hep bulunur)Gittim.Söyledim. :jedi: Nazlandılar.Eskimiştir dediler bahane uydurdular.Eğilip bakmadan hem de. Aptal yerine koymaya kalktılar.Kahredip çıktım.

Allah cahil ustanın eline düşürmesin.En mantıklısı arızayı internetten çözüp dersini çalışıp gitmek.O zaman başında durup yanlış iş yapmadıklarından emin olabilirsiniz.Youtube sağolsun.Arabaların ön göğüsü sökmeyi bile tarif ediyor.

şu on arkadaş toplama konusunda çalışmalarım devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sabahda Ferdinin ısrarı üzerine orjinal termiği sokup Ford'ın termiğini takıp marş yaptım ve sonuç mükemmel

eski termik

sfwhs.jpg

yeni termik

sfwjt.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu da benim yeni termiğim :)) ford ranger sağolsun. bakalım daha ne kapılar açacak bize. bu arada ford ranger ın (98-2002 arası) direksiyon, vites topuzu, torpudo kolu, içerden kapı açma kolları aynı. 99, 323 ü olan arkadaşlar internetten ranger resimleriyle karşılaştırabilir.

post-8274-141695295434_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...