Jump to content

Mazda3 Lastik Çatlama ve DSC

Badilcan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bu hafta aracımı 30000 bakımına götürdüm , ayrıca araç uzun süredir devamlı sola çekiyordu ve sola dönüp hızlı bir şekilde sağa toplayıp devam ettiğim noktalarda sürekli Dsc ışığını yakıyordu ve bu bana güvensizlik veriyordu. Bakım sırasında bunun giderilmesini istedim.

Servis aracın Rot balans ayarının bozulduğunu bu yüzden lastiklerin yere dengesiz bastığını ve ön lastiklerin dış yanaklarında çatlamalar meydana geldiğini ifade etti.Aslında ben bu çatlakları biliyordum ama , lastiklerin dişleri iyi olduğu için tecrübesizliğimden dolayı bir sorun yok gibi görüyordum. Servis ön ve araka lastiklerin yerini değiştirdiklerini,rot balans ayarını yapıp sorunu çözdüklerini ama kısa zamanda lastiklerin değişmesi gerektiğini ifade etti ve

GOODYEAR 205/55 R16 91V EFFICIENTGRIP Performance Lastik için 205 tl fiyat verdiler.

Hepsiburada fiyatı 189 ama sanırım İzmirde montaj sunmuyorlar

İzmirden 2 bayiden fiyat aldım 200 ve 225 fiyat verdiler ayrıca buna ek olarak bayiler 1 adet 120 ye 70 cm  valiz hediye ediyorlar.

Siz ce dış yanaklardaki ufak çatlaklar lastik değişiminde aciliyet oluşturuyormu , ve değişmesi gerekiyorsa aldığım fiyatlar nasıldır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim eski lastiklerde de çatlaklar oluştu.Rot balans sıkıntısı yaşamadım fakat servis her şekilde değiştirmende fayda var.Bir müddet daha lastiklerin sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum fakat uzun yol yapıyorsan değiştir bence.Güvenli ve için rahat binersin aracına.Sonuçta o dört lastik üzerinde gidiyorsun en ufak bir talihsizlikte iş açabilirler başına.Aracımda michelin primacy 3 takılı fakat yokohama öneriyorum.Lastik hakkında uzun uzun konuşup tartıştığımız bir konu var almayı düşünürsen o konuyu da okumanı tavsiye ederim. :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu hafta aracımı 30000 bakımına götürdüm , ayrıca araç uzun süredir devamlı sola çekiyordu ve sola dönüp hızlı bir şekilde sağa toplayıp devam ettiğim noktalarda sürekli Dsc ışığını yakıyordu ve bu bana güvensizlik veriyordu. Bakım sırasında bunun giderilmesini istedim.

Servis aracın Rot balans ayarının bozulduğunu bu yüzden lastiklerin yere dengesiz bastığını ve ön lastiklerin dış yanaklarında çatlamalar meydana geldiğini ifade etti.Aslında ben bu çatlakları biliyordum ama , lastiklerin dişleri iyi olduğu için tecrübesizliğimden dolayı bir sorun yok gibi görüyordum. Servis ön ve araka lastiklerin yerini değiştirdiklerini,rot balans ayarını yapıp sorunu çözdüklerini ama kısa zamanda lastiklerin değişmesi gerektiğini ifade etti ve

GOODYEAR 205/55 R16 91V EFFICIENTGRIP Performance Lastik için 205 tl fiyat verdiler.

Hepsiburada fiyatı 189 ama sanırım İzmirde montaj sunmuyorlar

İzmirden 2 bayiden fiyat aldım 200 ve 225 fiyat verdiler ayrıca buna ek olarak bayiler 1 adet 120 ye 70 cm  valiz hediye ediyorlar.

Siz ce dış yanaklardaki ufak çatlaklar lastik değişiminde aciliyet oluşturuyormu , ve değişmesi gerekiyorsa aldığım fiyatlar nasıldır.

Onur lastiğin diş derinliği seni aldatmasın. Artık yeni teknoloji lastiklerde dişler kolay kolay erimiyor. Bu durum seni aldatmasın. Üzerindeki fabrika lastikleridir, ve Toyo markadır sanırım. Benimde aracım 2011 model ve lastiklerim Toyo idi. 35 Bin km'de lastikleri değiştirmem söylendi. 40 Binde hemen değiştirebildim. lastik kuruyor ve kılcal çatlaklar oluyor yüzeyinde. Eğilip dikkatli baktığın zaman bariz şekilde görülüyor.

Forumda lastikle ilgili açılmış güncel 2-3 tane taze konu var aslında. Bilmiyorum o konuları inceledin mi ?

Benim sana lastik tavsiyem Yokohama C Drive-2 Olacaktır. Bu konuda forumda ciddi kullanıcılar var ve hepsi oldukça memnunlar. Ben mecburiyetten Michelin Primacy 3 lastik aldım. ama gönlüm yokohama'da. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rot ayarından sonra halen Dsc ışığın yanıyor mu ?

Lastikle ilgili en son güncel konulara buradan ulaşabilirsin. Ve hatta bu konuyuda bunlardan birisi ile birleştirsek hiç fena olmaz. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hangi lastiği alırsan al o konuları okuduktan sonra içinde bir yokohama rüzgarları esecek baştan uyarayım :D

Niyazi ile ortak yanımız ikimizde Michelin Primacy 3 alıp kullanıyoruz. Ama aklımız Yokoham C-Drive 2'de kaldı. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı sorun bende oldu.lastikler toyo idi.cont premium contact 5 aldım memnunum.sıkıntı yok.yanlız canımı sıkan bi olay oldu.lastiklerden birinde yama çıktı.ben kesinlikle lastik deldirmedim nasıl oldu anlamış değilim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

205/55/16 Toyo var bende. Sıfırdan hiç bir farkı yok, 1000 km kullanıldı, şuanda da Goodyear' ın lastik deposunda, poşetlerde alıcısını bekliyor :) Sıfırının fiyatı da yaklaşık 240 TL civarında.  Kış geldiği için kışlıkları taktım. Eğer Toyo düşünürseniz 400 TL' ye falan verebilirim 4' ünü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onur lastiğin diş derinliği seni aldatmasın. Artık yeni teknoloji lastiklerde dişler kolay kolay erimiyor. Bu durum seni aldatmasın. Üzerindeki fabrika lastikleridir, ve Toyo markadır sanırım. Benimde aracım 2011 model ve lastiklerim Toyo idi. 35 Bin km'de lastikleri değiştirmem söylendi. 40 Binde hemen değiştirebildim. lastik kuruyor ve kılcal çatlaklar oluyor yüzeyinde. Eğilip dikkatli baktığın zaman bariz şekilde görülüyor.

Forumda lastikle ilgili açılmış güncel 2-3 tane taze konu var aslında. Bilmiyorum o konuları inceledin mi ?

Benim sana lastik tavsiyem Yokohama C Drive-2 Olacaktır. Bu konuda forumda ciddi kullanıcılar var ve hepsi oldukça memnunlar. Ben mecburiyetten Michelin Primacy 3 lastik aldım. ama gönlüm yokohama'da. :)

Şu an benim aracımda Michelin Pilot Sport 3 var ,  Aracı servisten 22000 km de almıştım,o zamanda o çatlaklar vardı sanırım .Sanki film şeridi gibi parçalar aklımda birleşiyor :) .  Belirtiğiniz lastik seçimi konularını da inceledim.Dsc nin yanması sadece lastik seçimi ile ilgilimi karar veremediğim için konuyu burda açtım ,

Küçüklükten beri hep Goodyear Yuvama Ulaştır sloganı aklımda kalmıştır ve markaya karşı bir sempatim var. Goodyear EFFICIENTGRIP Performance lastikleri hakkında iyi yorumlar okudum. İzmirde 4 mevsim kullanılabilir bir lastik olarak görülüyor. Büyük olasılıkla tercihim Goodyear dan yana olacak. Rot ayarından sonra Dsc nin yanıp yanmadığını test edecek kadar kullanmadım , en kısa zaman da tecrübe eder yazarım.

205/55/16 Toyo var bende. Sıfırdan hiç bir farkı yok, 1000 km kullanıldı, şuanda da Goodyear' ın lastik deposunda, poşetlerde alıcısını bekliyor :) Sıfırının fiyatı da yaklaşık 240 TL civarında.  Kış geldiği için kışlıkları taktım. Eğer Toyo düşünürseniz 400 TL' ye falan verebilirim 4' ünü.

Şu an için sıfır bir lastik alıp yoluma devam etmek istiyorum ama çevreme elinizdeki lastiklerden bahsederim .Teşekkürler

Hangi lastiği alırsan al o konuları okuduktan sonra içinde bir yokohama rüzgarları esecek baştan uyarayım :D

Konuları okudukça aklım karışıyor , Bazen belli bir noktadan sonra bıçak gibi kesip karar vermek gerekiyor , Goodyear ile ilgili tecrübeleriniz ve önerileriniz varsa beklerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu an benim aracımda Michelin Pilot Sport 3 var ,  Aracı servisten 22000 km de almıştım,o zamanda o çatlaklar vardı sanırım .Sanki film şeridi gibi parçalar aklımda birleşiyor :) .  Belirtiğiniz lastik seçimi konularını da inceledim.Dsc nin yanması sadece lastik seçimi ile ilgilimi karar veremediğim için konuyu burda açtım ,

Küçüklükten beri hep Goodyear Yuvama Ulaştır sloganı aklımda kalmıştır ve markaya karşı bir sempatim var. Goodyear EFFICIENTGRIP Performance lastikleri hakkında iyi yorumlar okudum. İzmirde 4 mevsim kullanılabilir bir lastik olarak görülüyor. Büyük olasılıkla tercihim Goodyear dan yana olacak. Rot ayarından sonra Dsc nin yanıp yanmadığını test edecek kadar kullanmadım , en kısa zaman da tecrübe eder yazarım.Şu an için sıfır bir lastik alıp yoluma devam etmek istiyorum ama çevreme elinizdeki lastiklerden bahsederim .Teşekkürler

Konuları okudukça aklım karışıyor , Bazen belli bir noktadan sonra bıçak gibi kesip karar vermek gerekiyor , Goodyear ile ilgili tecrübeleriniz ve önerileriniz varsa beklerim.

Üzerindeki lastiğin üretim tarihini biliyormusunuz ? Normalde Mazda 3'lerde fabrika çıkışı üzerinde Toyo lastik oluyor. Siz 2.el 22 Bin km'de aldım diyorsunuz. Size satan kişi, aracın üzerindeki Toyo lastikleri alıp,  Michelin Pilot lastikleri takmış olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Üzerindeki lastiğin üretim tarihini biliyormusunuz ? Normalde Mazda 3'lerde fabrika çıkışı üzerinde Toyo lastik oluyor. Siz 2.el 22 Bin km'de aldım diyorsunuz. Size satan kişi, aracın üzerindeki Toyo lastikleri alıp,  Michelin Pilot lastikleri takmış olabilir mi?

İlhan özellikle alırken lastik neden orjinali ile aynı değil diye sormuştum , onlarda bana bu lastiğin daha yumuşak ve sessiz bir lastik olduğu için kullanan kişi yani servis sahibi tarafından değiştirildiğini söylemişti. Bende biraz  huylanıp tarihini kontrol etmiştim yeni tarihli ( yanlış olmasın ama 2011 sonu ya da 2012 başı gibiydi ki ben 2012 ekimde almıştım. Akşam tarihini tekrar kontrol ederim. ) bir lastik olarak gördüğüm için sıkıntı çıkarmaz demiştim. Servisin özellikle söylediği Rot ayarı kaçtığı için lastik dengesiz basmış ve bu yüzden çatlama olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar kendimi riske atmamak adına lastiklerimi değiştirdim.

Goodyear EFFICIENTGRIP Performance 200TL çelik sibop, + desa valiz hediye verdiler.

Yol sesi belirgin şekilde azaldı , araç şu an bana daha çok güven veriyor ve herhangi bir durumda DSC ışığı yakmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler arkadaşlar,

Lastik hakkındaki ilk izlenim lerim :

Yol sesi belirgin şekilde azaldı , asfaltın türüne göre değişiyor ama bazı yerlerde yol ve lastik sesini hiç duymuyorum. Özellikle bugün İzmir çevre yolunda yoğun olarak kullandım ve sağnak yağış vardı , aracımın en gürültülü olduğu anlar ıslak ve su birikmiş zeminlerdi. Ama yeni lastiklerle hiç rahatsız edici bir ses yoktu.

Araç ı daha oturaklı ve güvenli hissediyorum ,ayrıca çukurları ve tümsekleri şimdilik daha az hissediyorum. Yıprandıktan sonraki izlenimlerimide ilerde paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...