Jump to content

Nano Charger (Vacuum Charger Systems)

Guest furkan5298
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest furkan5298

Arkadaşlar dün arabama yeni bir sistem yaptırdım nano charger.Bu sistem tüm dört zamanlı motorlar için üretilmiş vakum üreten hava besleme sistemidir.Bu sistem yakıt tüketiminde azalma,çekiş gücünde performansında ise artış sağlıyor.Bu sistemin sürücünün kullanım alışkanlığına bağlı olarak %5 ile %20 oranında yakıt tasarrufu sağladığını söylediler.Gerçi ben performansı için yaptırdım :)ve hemen denedim vites geçişlerinde performansında biraz fark var O0 fakat yakıt tüketimini henüz ölçemedim. Sizlere resimlerini de ekliyorum.Evet şimdi yorumlarınızı alalım lütfen....

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 214
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

41

• NeBiAnd

15

• Gökhan

26

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Bu gibi uygulamalar benim kafama yatmıyor,belkide orjinalci olduğumdandır,birde madem bu kadar basit bir yolla benzin tasarrufu ve performans artırılabiliyor neden bunu fabrikası yapmıyor acaba gibi sorular takılıyor kafama..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest furkan5298

Ahmet, şimdilik performans konusunda biraz işe yaradı  O0 araba biraz daha iyi yürümeye başladı fakat yakıt tüketimi konusunda ise pek birşey anlamadım henüz ilerleyen zamanda tabiki daha iyi bilgi verebilirim. :)Mücahit Abi,bende sizin dediğiniz gibi orijinalciyim arabama kesinlikle öyle hava filtresiymiş chipmiş..vs şeyler taktırmam orijinali neyse odur fakat bu sistem çok farklı motora kesinlikle hiçbir zararı yok ve hatta çok büyük yararları olduğunu araştırarak öğrendim.Artık bu sektörde önde gelen otomobil üreticileri bu sistemi orijinal olarak kullanmaya başladılar sizlerede kesinlikle tavsiye ederim. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşın VW bora ya taktırmıştık 3 hafta önce. arkadaşın izlenimine göre çekiş arttı, araç rolantideyken bu sisten yakıt tasarrufu sağlıyormuş ( yoğun trafikte, ışıklarda beklerken) 40 kuruş daha az yakarak 370.000 lira yakıyor dedi.  araç otomatik vites

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest furkan5298

Arkadaşın VW bora ya taktırmıştık 3 hafta önce. arkadaşın izlenimine göre çekiş arttı, araç rolantideyken bu sisten yakıt tasarrufu sağlıyormuş ( yoğun trafikte, ışıklarda beklerken) 40 kuruş daha az yakarak 370.000 lira yakıyor dedi.  araç otomatik vites

Aynı sistemi kullanan bir arkadaşımında mazda3'ü var onun söylemesi İstanbul trafiğinde bir depo benzinle 400 km.yol yaparken şimdi 490 km'ye çıktığını söyledi bence çok iyibir rakam herşeydende önemlisi araba daha iyi yürüyor... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nasıl bir Bora o öyle ? Benim araba 0,33 kuruş yakıyor maksimum da o araba 1.6 motor ile nasıl onu beceriyor o kadar yakmayı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence bu alet kesinlikel işe yarıyor ve çok arabada var.Bende taktıracağım.Zaten 3 ay evvel bunun aynı işlem fakat farklı bir marka ile tanıtımını yapmıştım.(Bkz Modifiye = V-Charger) 5 dakikada takılıyor.Dündar usta zaten bu tarz bi aletin denemelerini yapıyordu.Şu an piyasada tanınmış 2 marka/Firma var yapan.Nano ve V-Charger.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest furkan5298

Furkan;

Takılması ne kadar sürüyor ve değişen bir parça var mı? Maliyeti nedir ? Para iade garantisi var mı ?

Burak abi;bu sistemin takılması sadece 15 dakika sürüyor ve değişen hiçbir parça yok maliyeti ise 280 ytl.Her türlü garantisi var ve ben kesinlikle tavsiye ediyorum abi araba iyi yürümeye başladı artık :)Abicim yaptıracağınız zaman haberim olsunda fiyatta birşeyler daha yaptırırım... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşın bora walla bilmiyorum bizim infiniti den çok yakıyor :tey: araçta boğaz kelebeğinde ve akışmetrede mi ne arıza varmış ondan olabilir..

nanocharger i motorun üst kısmında bir hava hortumuna T parça ile ekliyor.. T parçaya kestiği hortumları takıyor, diğer uca da Nanocharger i takıyor. Nanocharger tüpünün ucunda küçük bir delik var. motor buradan hava emiyor. incelediğim kadarıyla nanocharger bir çeşit dengeleyici hava filtresi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest furkan5298

arkadaşın bora walla bilmiyorum bizim infiniti den çok yakıyor :tey: araçta boğaz kelebeğinde ve akışmetrede mi ne arıza varmış ondan olabilir..

nanocharger i motorun üst kısmında bir hava hortumuna T parça ile ekliyor.. T parçaya kestiği hortumları takıyor, diğer uca da Nanocharger i takıyor. Nanocharger tüpünün ucunda küçük bir delik var. motor buradan hava emiyor. incelediğim kadarıyla nanocharger bir çeşit dengeleyici hava filtresi..

İyi incelemişsin aferin sana... :DO0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende Dündar Abi'nin yaptığı sistem var, işe yarıyor gerçekten, tüketim de yaklaşık 0.8 lt/100 km civarı düştü. Yalnız Dündar Abi'nin dediğine göre manuel viteste daha rahat fark ediliyomuş aradaki fark...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest furkan5298

Bende Dündar Abi'nin yaptığı sistem var, işe yarıyor gerçekten, tüketim de yaklaşık 0.8 lt/100 km civarı düştü. Yalnız Dündar Abi'nin dediğine göre manuel viteste daha rahat fark ediliyomuş aradaki fark...

Doğrudur olabilir gerçekten işe yarıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bak yaa onu konuşmayı unuttuk Dündar ile..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...