Jump to content

Mazda Bağımlılığım Beni Verem Edecek

cihan8992

Tavsiye Edilen Mesajlar

93-94 mazda 323 sedanlara hastayım 2000 model fiat marka araca biniyorum yeminle sanayiden çıkamaz oldum araba satılsa hemen mazda alacağım.Hergün takip ediyorum nette hastalık oldu iyice nerde mazda 323 görsem hayranlıkla seyrediyorum.Ailem ve arkadaşlarım diyor ki bu ne böyle ağzından mazda kelimesi düşmüyo gözüne bi gözükecek var diyorlar ama napayım çok büyük bi aşk bu şimdiki kullandığım arabayla hiç ilgilenmiyorum gözümden düştü şu hastanın derdine bi çare bulun ilacıma kavuşayım. :)Japonlar gerçekten çok sağlam ve çok dolu araç üretiyorlar.İnşallah rabbim banada nasip eder.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla ben öğrencilik yıllarımda otostop çekerken sağolsun adamın biri aldı arabasına.Bindim 100km kadar götürüverdi o 100km de bilendim hayran oldum.mazda 6ydı beni mazda tutkunu yapan.işe başladıktan sonra 10 aç sefil gezdim 2010 model mazda 3 sahibi oldum.ama o 10 ay boyunca hiç ağzımdan düşmedi rüyalarıma girer oldu.darısı senin başına inşallah bi mazdan olur.bindiğinde herşey değişecek emin olabilirsin :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

bende de bundan önce 96 model accord vardı. baya geniş bir araçtı. ufak bir araç bakıyordum. lantisden başka bir arabayı yerine koyamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bundan tam 12 sene önce kurs çıkışı eve geliyordum güzel bi yaz akşamıydı ara sokaktan yavaşca süzülüp önümden geçen 323 familia yı gördüğüm an başladı aşkım o gün bugün mazdadan başka bir şey demiyorum herkes deli olduğumu düşünüyor .. Ne bmw ne mercedes nede audi gibi markalar ve onun dışındaki tüm markalar mazdanın bana verdiği zoom zoom ruhunu aşkını sevdasının bir gramını bile veremedi o yüzden sonuna kadar mazda .. Allaha çok şükür Allah cümlemizi kaza beladan korusun  :dua::nazar: ve en iyileri sizin olsun inşallah  :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı dertten muzdaribiz bana hiçbir araba mazda 323 hb kadar güzel gözükmüyor şu an kullandığım arabadan şikayetim yok ama yerinde mazda 323 hb olsa diyorum hep. yolda görürsem durup bakıyorum o denli hastasıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2009 da mazda 2 alacaktım.fiyatta anlaşamamıştık ve de mazda türkiyenin oturmasını bekliyordum.3.5 yıl fiorinoya bindim.aralık 7 de de 2012 mazda 2 aldım.google da araştırırsanız en sağlam arabanın mazda olduğunu anlarsınız...aynı tarihlerde vw polo için satıcı sis farı olsun mu,çelik jant olsun mu?kaç hava yastığı olsun'' diye sorarsa o iş bitmiştir artık...indirimde yapmışlardı sağolsunlar en baz modeli 41.000 tl idi...yanlış anlamayın zaten almayacaktım fakat meraktan yani...mazdanın her modeli özeldir.ister 91 modeli,ister 2013 modeli...adamlar ben araba yapıyorum diyor...bu bir hastalık değil...sadece kalite farkı...benim dizayn olarak kafama yatan tek marka mazdadır...hem spor hem hızlı hem çevik hemde bastım mı duran bir araba...ne kadar sıkıştırırsan sıkıştır km de 500 krş  u geçmeyen araba.hadi türkiye de insanlar yanılıyor olabilir ama dünyada ki insanlarda mı yanılıyor ???çevrenize bakın: dacia yı araba diye kapıya koyanlar yok mu?ahh benim insanlarım...yıllarca hakkı çiğnenen insanlarım...kartal doğanla kandırılan insanlarım....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest serhat1299

yıllarca kuş serisi ,renonun takoz serileriyle kandırıldık.bu doğru ama ,bizlerde alım gücüde yoktu zaten .en iyi arabalarda gelse alamazdık ki.ben şahsen mazda yı star tv nin ilk yıllarında bir yarışma programında hediye verirkerken tanıdım.ozaman buzaman mazdayı bilirim.ama ilk mazdamı geçen sene aldım,çok şükür

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hepimizin hikayesi ayni mi:) hc binmedim mazdaya..arabami babamdan habersiz sattim kredimi habersiz cektim..parayi koydum onune banA bi mazda alalim dedim..hep tepkiler ayni..oglum deli misin sen nerden cimti mazda cok yakar parcasi pahali satamassin..inatla aldim..cik yakiyo belki aldigim fiyata satamicam..butun dusunceler kontagi cevirinceye kadar..sonra dusunce bitio..ask baslio

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

93-94 mazda 323 sedanlara hastayım 2000 model fiat marka araca biniyorum yeminle sanayiden çıkamaz oldum araba satılsa hemen mazda alacağım.Hergün takip ediyorum nette hastalık oldu iyice nerde mazda 323 görsem hayranlıkla seyrediyorum.Ailem ve arkadaşlarım diyor ki bu ne böyle ağzından mazda kelimesi düşmüyo gözüne bi gözükecek var diyorlar ama napayım çok büyük bi aşk bu şimdiki kullandığım arabayla hiç ilgilenmiyorum gözümden düştü şu hastanın derdine bi çare bulun ilacıma kavuşayım. :)Japonlar gerçekten çok sağlam ve çok dolu araç üretiyorlar.İnşallah rabbim banada nasip eder.

Hepimizde aynı hastalık var,bu doğuştan gelen bir şey olsa gerek.Benim aracımda 1991 mod.323 sedan Protegé Sahibinden.comda ilanım var(aracı mazda sevenlerin mutlaka tanımasını istiyorum,araç hurdaya gitmasin diye,yaşatmak için restore ettirdim)ilan no.: 120566498.

Birazda genç işi oldu.

Selamlar Adnan Ö.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok fazla araba sürdüm kullandım test sürüşüne gittim fakat mazda3 tadını alamadım çoğundan. Eğer bizim kasaların motoru biraz güçlü olsa bence çok daha güzel olur.  Mazdanın en kötü yanı bence bu 1.6 105 bg yeni kasada aynı motora sahip sıfır fiyatlarına baktığımda 4 ileri bir araca bu para asla verilmez. Mazda motoru güncellesin sonra daha güzel bir araba olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aşk acısını birazda eksik taraflarından bakarak bir nebze dindirebilirsiniz  :) ama geçmez...

Geçmesi için  zaman ya da yenisi gerekli, o nedenle yenisi gelene kadar elinizdekine tutkuyla bağlı kalmaya devam edin arkadaşlar...

Dün akşam Ataşehirde ilk mazdamız olan  bal köpüğü rengi 323 sedanı bir bayan kullanırken gördüm ve araç öyle orjinaldi duruyordu ki , plakası bile eski tipti muhtemelen garajdan çıkarmışlardı aracı...Anılarım canlandı birden :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aşk acısını birazda eksik taraflarından bakarak bir nebze dindirebilirsiniz  :) ama geçmez...

Geçmesi için  zaman ya da yenisi gerekli, o nedenle yenisi gelene kadar elinizdekine tutkuyla bağlı kalmaya devam edin arkadaşlar...

Dün akşam Ataşehirde ilk mazdamız olan  bal köpüğü rengi 323 sedanı bir bayan kullanırken gördüm ve araç öyle orjinaldi duruyordu ki , plakası bile eski tipti muhtemelen garajdan çıkarmışlardı aracı...Anılarım canlandı birden :)

senin bu forumda ne isin var hala :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda hikayesi burda bitti yakında delirmezsem iyi ne yapacağımı bilmiyorum psikolojik tedavi görmem gerekiyo sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...