Jump to content

Dünyanın En Güvensiz Araçları

heci-baba
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

dünyanın en güvensiz otomobilleri diye derlenmiş bir dosya okudum onu paylaşayım dedim.Yalnız doğru anlaşılması

gereken bir konu var oda  markalar güvensiz değil modeller güvensiz.Şöyle bir örnek verim.Ünlü en güvenli araç araştırmasında

2. sırada Daewoo Laganza vardı.engüvensiz birinci sırayıda aşağıda görüyoruz.

1

Chevrolet (Daewoo) Matiz

Sınıf: Süper Mini

Emniyet Kemeri Uyarısı: Yok

Euroncap Notu: 2/5

Uyarı: Önden 65 kilometre ile çarpmalarda, kafa ve omurilik travması riski yüksek.

11281026702.jpg

2

Chevrolet (Daewoo)Aveo

Sınıf: Süper Mini

Emniyet Kemeri Uyarısı: Var

Euroncap Notu: 1/5

Uyarı: Önden, 65 kilometre ile çarpmalarda ciddi ölüm riski mevcut.

images?q=tbn:ANd9GcQmsQE1ofWpM5XAYlWBb968LouQ0C3ohBIo9BUHTiVUfJf2VTWR

3

Chery Tiggo

Sınıf: S.U.V

Euroncap puanı: 1/5 (Test Euroncap normlarında, Çin'de düzenlenmiş ama Euroncap tarafından yapılmamıştır)

Uyarı: Gövde nispeten sağlam ama darbenin önemli miktarı insan vücudu tarafından emiliyor. Önden çarpmalarda ciddi boyun ve

beyin travması riski mevcut, kazadan sonra yolcu kapısı zor açılıyor.

2012-Model-Chery-Tiggo.jpg

4

Chery Amulet

Sınıf: Kompakt

Emniyet Kemeri Uyarısı: Yok

Euroncap puanı: 1/5 (Test Euroncap normlarında, Çin'de düzenlenmiş ama Euroncap tarafından yapılmamıştır)

Uyarı: 65 kilometre ile çarpmalarda çok yüksek ölüm riski, çarpışma testlerinin en kötü sonuçlarından biri. Piyasadan toplatılması tavsiye edildi.

chery-amulet-05.jpg

5

Chrysler Voyager

Sınıf: MPV

Euroncap Puanı: 1/5

Uyarı: Önden 65 kilometre ile çarpmada, sürücü ciddi ölüm riski altında. Boyun, göğüs ve omurilik, travma tehlikesi altında.

3_image_for_silan_4300328_800x600.jpg

6

Isuzu D-MAX

Sınıf: Pick-up

Uyarı: Önden 65 kilometre ile çarpmalarda, sürücü ciddi ölüm tehlikesi geçiriyor. Baş, boyun ve göğüs baskısı yüksek.

3349d1225448492-pick-up-lar-yarisiyor-p631f11.jpg

7

Nissan Navara

Uyarı: Önden 65 kilometre ile çarpmalarda, sürücü ölüm tehlikesiyle karşı karşıya. Özellikle kafa bölgesine binen yük aşırı.

images?q=tbn:ANd9GcSmCdwoGEYW0grGWtxwvv2t3WXf6mq2yE1uyBNKWLzL0lRsWv85oQ

8

Ford Ranger

Euroncap Puanı: 2/5

Uyarı: Sürücüye binen yük, göğüs ve bacaklarda yoğunlaşıyor.

http://www.favorirentacar.com.tr/Araclar/ford-ranger.jpg

9

Brilliance BS6

Sınıf: Kompakt Sedan

Euroncap Puanı: 1/5 (Test Euroncap normlarında, Çin'de düzenlenmiş ama Euroncap tarafından yapılmamış)

Uyarı: Baş, göğüs, boyun ve omurilik risk altında. Çok yüksek ölüm tehlikesi.

brilliance-bs6-02.jpg

91281026548.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

lantis kaza testi

lamborghini kaza testi

Civic HB kaza testi (civic hb yeni kasa sanki lantisi andırıyor.Lantisin göbek yapmış hali gibi =) ]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az yaksın, servisi ve yedek parçası ucuz olsun. İkinci eli kolay elden çıkarılır olsun. Birde ilk satın alırken muhakkak ama muhakkak sis farı olsun. :) Sis farı olmayan arabaya biz araba demeyiz. Şase, abs, dsc, hava yastığı, tam bağımsız arka süspansiyon, vs....bunlar ne kadar gereksiz şeyler. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dünyanın en güvensiz aracları dersek ilk sırayı tofaş şahin,doğan,kartal ve reno brodway alır...;) araçlarda hiçbir güvenlik önlemi olmadığı gibi fabrika çıkışı %80 hatalı üretiliyormuş...bu konuda şöyle bir olay var.

sene 94 te hatrı sayılır bir avukat tofaştan sıfır kilometre bir şahin alıyor araçla uzun yolda giderken hiç olmadık bir şekilde araç yoldan cıkıp etrafta bulunan 1 tane kaya parçasına ortalıyıp kafadan giriyor.sayın avukat 3 yıl tedavının ardından ayaga kalkıyor ve tofaşa dava açıyor bunun üzerine bilirkişi raporuna göre şahin doğan vsvs gibi modellerin fabrikadan %80 hatalı üretildiği anlaşılıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dünyanın en güvensiz aracları dersek ilk sırayı tofaş şahin,doğan,kartal ve reno brodway alır...;) araçlarda hiçbir güvenlik önlemi olmadığı gibi fabrika çıkışı %80 hatalı üretiliyormuş...bu konuda şöyle bir olay var.

sene 94 te hatrı sayılır bir avukat tofaştan sıfır kilometre bir şahin alıyor araçla uzun yolda giderken hiç olmadık bir şekilde araç yoldan cıkıp etrafta bulunan 1 tane kaya parçasına ortalıyıp kafadan giriyor.sayın avukat 3 yıl tedavının ardından ayaga kalkıyor ve tofaşa dava açıyor bunun üzerine bilirkişi raporuna göre şahin doğan vsvs gibi modellerin fabrikadan %80 hatalı üretildiği anlaşılıyor...

Arkadaş ünide tez yazıyordu sene 98 önce toyotaya gitti , ordan tofaşa gitti, dönüşte paliosunu hemen sattı :)

Para için insan emniyetini sağlığını hiç düşünmeyen işverenlerimiz var, gelişmeyen ülkelerin en büyük talihsizliği malesef bu hastalıklı düşünce yapısındaki liderler, ileri gelenler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az yaksın, servisi ve yedek parçası ucuz olsun. İkinci eli kolay elden çıkarılır olsun. Birde ilk satın alırken muhakkak ama muhakkak sis farı olsun. :) Sis farı olmayan arabaya biz araba demeyiz. Şase, abs, dsc, hava yastığı, tam bağımsız arka süspansiyon, vs....bunlar ne kadar gereksiz şeyler. :)

Sis fari :) :) cok guzel tesbit

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bayide eğilip sis farı, var mu yok mu diye kontrol eden adama şahit oldum. İlkin sandım ki herhalde karter koruma/ motor koruma kapağı var mı yok mu kontrol ediyor sanmıştım. Lakin kazın ayağı öyle değilmiş. :) Emin olun ki, sis farı yok diye aracı almaktan vazgeçen insanlar var. Bahane de güzel bir bilmem kaç bin TL'lik araba alıyorum, nasıl sis farı olmaz !!

Ve sis farının hikayesi ilginçtir, ülkemize ithal edilerek getirilen bazı otomobillere burada sis farı takılıyormuş. Yani sonradan takılıyormuş, müşteri memnuniyeti için. :) İngiltere'de bile sis farı bu kadar aranmıyordur herhalde, müşterilersce.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bayide eğilip sis farı, var mu yok mu diye kontrol eden adama şahit oldum. İlkin sandım ki herhalde karter koruma/ motor koruma kapağı var mı yok mu kontrol ediyor sanmıştım. Kakin kazın ayağı öyle değilmiş. :) Emin olun ki, sis farı yok diye aracı almaktan vazgeçen insanlar var. Bahane de güzel bir bilmem kaç bin TL'lik araba alıyorum, nasıl sis farı olmaz !!

Ve sis farının hikayesi ilginçtir, ülkemize ithal edilerek getirilen bazı otomobillere burada sis farı takılıyormuş. Yani sonradan takılıyormuş, müşteri memnuniyeti için. :) İngiltere'de bile sis farı bu kadar aranmıyordur herhalde, müşterilersce.....

Oysa ki; ülkemiz çok yoğun sisli bir iklime sahip değil ve sis olmayan havalarda sis farını kullanmak trafik yönünden suç...

Garip milletiz işte.

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sis fari fetiszmi. :)

Bu liste uluslar arasi piyasaya gore hazirlanmis.ama yerli bir liste yapilsaydi.tofasin tum araclari 1.gelirdi.yillarca aile arabasi olarak neredeyse hepimiz kullandik,kendi dandikliyi bir yana birde son yillarda"facali" diye :) tabir ettikleri tofaslarin hanzolarda moda olmasi tehlikeyi 2 katina cikardi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim ülkemizdeki araba kullanıcılarının çoğunun zihniyeti arabayı bir servete bile mal edip alsa sonradan edeceği bir kuruş normal bakım vede aksesuar veya gerekli bir değişikliği yapmaktan kaçınmak için ne gerekiyosa yapmaktır,  ben yüzmilyarlık arabası olupta sırf kış lastiği kullanmadığından kaza yapan ve perte çıkan lüks arabalar gördüm bu kış burada  BMW X5, passat, ford  v.b. kaç tane gördüm çekicilerin üzerinde. kaymış kenardaki bariyerlere vurup paramparça olmuştu alt kısımları, demem oki arabanın modeli vede kalitesinden çok kullananın kalitesi daha önemli ,araba zorla emniyet kemeri taktıramıyor sürücüye veya kış lastiği aldıramıyo, fren balatası değiştirtemiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...