Jump to content

Vites Geçişlerinde Gelen Ses

Guest sistempro
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest sistempro

Slm beyler

Vitesi 2 ye, 3 e, 4e, vs... atıyorum ve gaza basar basmaz lank diye bir ses geliyor. debriyajı bırakıp gaza basarken oluyor.

ama bu aracı sakin kullanırken oluyor. acaba yavaş kullanmak Lantise aykırı mı  ???

Bu işlemi hızlı yapınca hiçbir ses olmuyor. yani, debriyaja basar basmaz ayağımı gaz dan çekiyorum, vitesi atar atmaz, gaza yükleniyorum ve vitesler arası yüksek devir basınca hiçbir ses olmuyor.

her vites geçişlerinde böyle yapınca birşey olmuyor. Ama bu işlemi çok seri yapıyorum drag yarışındaymış gibi  :)

Aracın yapısı ile alakalımı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg de yapiyorsa ayari dusuk oldugu icinde arac cekmiyir silkeliyor.benzindede yapiyorsa devir ayarsizdir.velhasili bunlari dene ilkin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

akışmetre inip çıkıyor biraz. benden önceki sahibi aşık hava filtresi kullanmış. akışmetre biraz bozulmuş. devir saati de zaten o yüzden inip inip çıkıyor. akışmetreden de olabilr mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

akışmetre inip çıkıyor biraz. benden önceki sahibi aşık hava filtresi kullanmış. akışmetre biraz bozulmuş. devir saati de zaten o yüzden inip inip çıkıyor. akışmetreden de olabilr mi?

Enjeksiyonlu bir araca tek nokta lpg sistemi takılmış ise, üstüne üstlük bir de açık hava filtre uygulaması yapılmışsa bu araçtan uzak duracaksın...

Sen bütün bu seçenekleri kabullenmişsin, şimdi araçta kronik sorunların oluşması normal.

Kazasız günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Enjeksiyonlu bir araca tek nokta lpg sistemi takılmış ise, üstüne üstlük bir de açık hava filtre uygulaması yapılmışsa bu araçtan uzak duracaksın...

Sen bütün bu seçenekleri kabullenmişsin, şimdi araçta kronik sorunların oluşması normal.

Kazasız günler.

ben daha önce bu kadar bilgi sahibi olsaydım almazdım tabi. kabullenmek değil...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hava akismetrenin bozuldugunu nerden anladin iniyor cikiyor nedir yav :)

Araban ilk oncebenzinde iyi calisacak sonra iyi bir lpg ayari,sonra mis gibi araba olacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Hava akismetrenin bozuldugunu nerden anladin iniyor cikiyor nedir yav :)

Araban ilk oncebenzinde iyi calisacak sonra iyi bir lpg ayari,sonra mis gibi araba olacak

lpg ayarı yapıldı.

devir saatinin dengesizliği akışmetreden değil mi?

sanırım ben vitesi attıkdan sonra debriyajdan ayağımı hızlı çekiyorum acaba o vesile ile mi geliyor o LANK diye ses???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani cok iyi bilmiyorum ama,bildigim kadariyla havaakismetre ya calisir yada bozukdur.bir arac benzinde duzgun calisacak ilkin.lpg herturlu ayarlanir.devirde dalgalanma varsa bogaz kelebegi arizasi olabilir.

Debriyaj meseleside yavas cekersen ayagini vuruntu olmaz ama bu ariza yoktur manasina gelmez

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Yani cok iyi bilmiyorum ama,bildigim kadariyla havaakismetre ya calisir yada bozukdur.bir arac benzinde duzgun calisacak ilkin.lpg herturlu ayarlanir.devirde dalgalanma varsa bogaz kelebegi arizasi olabilir.

Debriyaj meseleside yavas cekersen ayagini vuruntu olmaz ama bu ariza yoktur manasina gelmez

boğaz kelebeği dediğin, hava filtre hortumu ise onu yeni değiştirdik.

lpg de yeni. sıralı BRC. buji ve kabloları yeni ve orjinal servisden alınma. gaz kelebeğinden olabilir mi? onu da yeni temizlettim. akışmetre kirlenmiş olabiliyor muş. içini fazla kurcalayamıyormuşuz. içindeki tel kopabilirmiş o yüzden kirlenen akışmetreleri bir sprey ile temizliyorlarmış. inşALLAh önümüzdeki haftaki iznimde bi SMB ye gidiyimde baktırıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

boğaz kelebeği dediğin, hava filtre hortumu ise onu yeni değiştirdik.

lpg de yeni. sıralı BRC. buji ve kabloları yeni ve orjinal servisden alınma. gaz kelebeğinden olabilir mi? onu da yeni temizlettim. akışmetre kirlenmiş olabiliyor muş. içini fazla kurcalayamıyormuşuz. içindeki tel kopabilirmiş o yüzden kirlenen akışmetreleri bir sprey ile temizliyorlarmış. inşALLAh önümüzdeki haftaki iznimde bi SMB ye gidiyimde baktırıyım.

Devir dalgalanması direkt olarak akışmetreden kaynaklanmaz diye biliyorum... Boğaz kelebeğini ve sersörlerini kontrol ettir... Sistemde hava olup olmadığına baktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Aks kafalarında boşluk varmı bakılacak. Baskı balataya bakılacak. Motor ve şanzıman takozlarına bakılacak. Eski 323 lerde balata pimlerinde boşluk olunca yapıyordu orayada baktırabilirsiniz.

servise gidince ön bilgi olarak söylerim oğuzhan. eski 323 ler derken açılır farlı olanlar mı?

akslarda ise ya da baskı balata da ise çok pahalı olmaz. inşALLAh daha beter birşey de değildir problem.

domestos : Devir dalgalanması direkt olarak akışmetreden kaynaklanmaz diye biliyorum... Boğaz kelebeğini ve sersörlerini kontrol ettir... Sistemde hava olup olmadığına baktır.

onu da sorucam bakalım. pazartesi smb yolu gözüktü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bana kullanım la alakalı gibi geldi,

sayın sistempro galiba aracı biraz sert kullanıyosunuz ama bu sesin kaynağını anca aracını kullanırken yanına binecek bir usta anlayabilir tabii ustaysa...... geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Bana kullanım la alakalı gibi geldi,

sayın sistempro galiba aracı biraz sert kullanıyosunuz ama bu sesin kaynağını anca aracını kullanırken yanına binecek bir usta anlayabilir tabii ustaysa...... geçmiş olsun.

bana da kullanım ile alakalı gibi geldi nofear usta.

yani tam gaz vermeden debriyajdan ayağımı erken çekiyorum gibime geliyor. bir vuruntu sesi geliyor lank diye. her zaman olmuyor tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bana da kullanım ile alakalı gibi geldi nofear usta.

yani tam gaz vermeden debriyajdan ayağımı erken çekiyorum gibime geliyor. bir vuruntu sesi geliyor lank diye. her zaman olmuyor tabi.

Debriyaja basma ile vites değiştirme frekansını tutturamıyorsan eğer böyle lank diye sesin gelmesi muhtemel...

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

Debriyaja basma ile vites değiştirme frekansını tutturamıyorsan eğer böyle lank diye sesin gelmesi muhtemel...

8:)

o vuruntu sesi şu arada geliyor, 

1-debriyaja bastım, ayağımı gazdan çektim

2-vites değiştirdim

3-gaza hafif basarken debriyajdan ayağımı yavaştan çektim (tam bu arada lannnkkk diye bir ses geliyor. bazen yüksek, bazen alçak. her an olmuyor tabi.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o vuruntu sesi şu arada geliyor, 

1-debriyaja bastım, ayağımı gazdan çektim

2-vites değiştirdim

3-gaza hafif basarken debriyajdan ayağımı yavaştan çektim (tam bu arada lannnkkk diye bir ses geliyor. bazen yüksek, bazen alçak. her an olmuyor tabi.)

Akslarda boşluk meydana gelmiş olabilir, motor ve şanzıman kulakları işlevini yitirmiş olabilir... Düşük ihtimalde olsa; baskı balata sorunlu olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...